Austmann Humledugg
Austmann Humledugg
Austmann Humledugg
% alk. 6.5
Blg 15.0
IBU 72
brak koduaddbarcode

Austmann to browar rzemieślniczy mający swoją siedzibę w Trondheim w Norwegii. W swojej ofercie mają blisko 20 piw w najróżniejszych stylach piwnej rewolucji.

Humledugg to piwo w stylu IPA, charakteryzujące się słodkim, chmielowym aromatem, oraz intensywnymi doznaniami smakowymi w postaci wyraźnych nut iglastych, i wyraźnej wysokiej goryczki.
Dodał: oranjefan - 2016-10-20 21:04:08

oceny Oceny

Użytkownicy 8,5 / ilość: 2
Goście 10 / ilość: 1
średnia9 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2016-10-21 18:36:17
W aromacie lekko i przyjemnie. Na pierwszym planie czuć delikatną, ciasteczkową słodowość, która szybko znika i która ustępuje miejsca aromatowi chmielu w postaci owoców cytrusowych oraz nieco wyraźniejszch nut iglastych. Aromat pół-słodki, niespecjalnie intensywny jednak typowe nuty dla piwa w stylu IPA da się wyczuć. Jest też odrobinka karmelu.
Po przelaniu do szkła całość pachnie przyjemniej i intensywniej. Rześkie i lekkie cytrusy są teraz słodkimi, dojrzałymi pomarańczami, grejpfrutami z domieszką aromatów słodkiego białego melona, czy brzoskwiń. Z czasem w szkle pojawia się przyjemna biszkoptowość.

Piwo mocno nasycone, o czym świadczy szybko tworząca się czapa piany. Barwa nieco ciemniejszego złota, mocno opalizujące. Na dnie butelki wyraźny osad, wydaje mi się że po części chmielowy bo po otwarciu butelki powoli acz sukcesywnie piwko delikatnie się zaczynało wypieniać. Piana jak wspomniałem bardzo obfita, biała. Drobno i średnio pęcherzykowa z początku, z czasem redukuje się do grubo-oczkowej warstwy, jednak pięknie zdobiąc szkło.

W smaku półwytrawne, o praktycznie niewyczuwalnej słodowości i pełni. Dominuje wyraźny, chmielowy posmak. Trudno jednoznacznie stwierdzić jakie nuty smakowe wniósł tutaj chmiel, bowiem goryczka jak i sam posmak chmielu są intensywne i przywodzą na myśl po prostu smak granulatu chmielowego. Z każdym kolejnym łykiem jednak człowiek przyzwyczaja się do wysokiej goryczki i jest w stanie wyczuć nuty iglaste i żywiczne. Zdecydowanie bliżej temu piwu w tym kierunku aniżeli owocowości czy nutom grejpfruta.
Delikatny posmak alkoholu. Wysycenie jednak nie jest wysokie. Raczej średnie.

Udane piwo. Słodkie i owocowe w aromacie, mocno goryczkowe i iglaste w smaku.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.