Artezan IPA Tour Białe IPA
Artezan IPA Tour Białe IPA
Artezan IPA Tour Białe IPA
Wheat India Pale Ale
% alk. 5.6
Blg 14.0
IBU 50
brak kodu


Białe IPA jest koloru złotego i jest kolejną odsłoną z serii IPA Tour. Białe IPA jest jednym z pierwszych przedstawicieli nowej serii mocno chmielonych piw warzonych przez Browar Artezan. To piwo będące połączeniem dwóch klasycznych stylów: witbiera oraz India Pale Ale. Połączenie mocno chmielonego piwa (Galaxy, Citra, Magnum) z pszenicą i przyprawami znanymi z belgijskiego witbiera – skórką pomarańczy i kolendrą.
Dodał: Kizior - 2014-06-10 11:13:04

Oceny

Użytkownicy 8,02 / ilość: 48
Goście 6,08 / ilość: 25
średnia 7,36/10 / ilość: 73

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


ekoman69

2017-09-15 22:21:00
Piwo o barwie słomkowej z delikatnym jakby zielonkawym odcieniem, nieprzejrzyste. Piana dość obfita, opadająca do cienkiej warstewki, jednak obecna do końca. Aromat delikatny, świeży, ciekawy, kwiatowo - cytrusowy. W smaku przede wszystkim fajna goryczka, wyraźna, ale jednocześnie świeża, nie męcząca. Bardzo dobre piwo.
Warka 14112017. Kupione za 8,39 zł w sklepie alkoholowym.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

Gość

2016-02-04 19:37:41
stacher93 dobrze to ujął - świetne wyśrodkowane połączenie mocno chmielonego piwa z pszenicą, nie przeważa chmiel ani pszenica, świetnie zbalansowane piwo.... osobiście jestem lubię bardzo pszenicę w piwie, natomiast nie jest już aż tak wielkim fanem piwa IPA - ale tutaj połączenie tych dwóch piw świetnie mi pasuje, takie IPA mogę pić częściej....

Dougie_Hooy

2015-11-21 23:36:15
Mega piwo! Po prostu najlepsze co można dostać w butelce.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )

Stacher93

2015-11-10 12:05:35
Barwa: Żółta, mocno zmętniona/nieprzejrzysta.

Piana: W kolorze białym, wysoka na dwa centymetry po nalaniu. Składała się głównie z średnich i drobnych pęcherzy. W miarę szybko osiadła do jednego centymetra. W takim stanie trzymała się przez dłuższy czas. Następnie pojawiły się pierwsze przetarcia i dziurki. Przy końcu pozostała obręcz z podziurawionym środkiem. Na szkle osadzały się nierówne, aczkolwiek obfite koronki i paski, które były cienkie i trwałe.

Aromat: Intensywny, dobrze ułożony. Witbirowe nuty, takie jak skórka pomarańczy i kolendra oraz podłoże ze słodu pszenicznego początkowo dominują. Z czasem przebijają się przez nie charakterystyczne i szlachetne aromaty pochodzące od chmieli. Trochę cytrusowych nut wspartych delikatną żywicą i owocami tropikalnymi. Jedno z tych piw, gdzie ani Witbier ani IPA nie zdominowały aromatu. Chciałoby się aby smak był równie poukładany i bogaty.

Smak: Ponownie na pierwszym planie skórka pomarańczy, lekkie przyprawy z kolendrą i aksamitne tło pszeniczne. Chmiele ruszają do boju chwilę później, dopełniają tylko bogactwa. Cytrusy są wyraziste i ciężko powiedzieć czy czuć je bardziej od chmielenia, czy może tak działa skórka pomarańczy. W tle żywica i owoce tropikalne. Piwo jest bardzo złożone, aksamitne i wielowymiarowe. Goryczka nie należy do najpotężniejszych, jest wyraźna, dość krótka i ma profil pestkowy. Piwo bardzo szybko znika ze szkła, jest pijalne i z każdym łykiem smakuje co raz bardziej.

Nasycenie: Średnie, prawidłowe.

Komentarz: Kolejny Artezan i kolejne bardzo dobre piwo. Zawsze przy łączeniu amerykańskiego chmielenia (tutaj też australijskiego) z pszenicą obawiam się, że albo dostaniemy klasyczną IPE z bardzo delikatnym słodem pszenicznym wyczuwalnym w tle, albo odwrotnie. Pszeniczniaka z subtelnie wyraźniejszym chmieleniem. Trudno osiągnąć środek. W tym wypadku udało się to znakomicie. Początek to Witbier w całej swojej okazałości, następnie wchodzą akcenty chmielowe, które nadają piwu agresywniejszej postaci. Nie pamiętam czy kiedykolwiek zawiodłem się na piwie z tego browaru. Warto kupować wszystko co wypuszczą bo nie schodzą poniżej pewnego poziomu. Jest to taki mój pewniak, jak tylko widzę nowego Artezana to biorę bez zastanowienia. Chwała Im za to, że pojawiają się butelki, bo rok temu mogłem tylko pomarzyć o spróbowaniu Ich piw.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

Stacher93
2015-11-10 12:05:35
Któryś tam powrót do tego piwa. Tym razem jest to już warka z Bogdana. Wiele osób przekonywało mnie, że teraz Białe IPA miażdży totalnie. Piwo mi smakowało, jednak niczego nie urwało. Było właśnie takie jakim je zapamiętałem. Aromatyczne i świetnie ułożone. Dla porównania ASAP 2.0 zmiażdżył mnie bardziej i w miarę możliwości będę wracał do tego piwa niż do Białego IPA.
Oceny użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010