Artezan Dodo
Artezan Dodo
Artezan Dodo
Tropical IPA
% alk. 6.0
5904730574075


Uwarzone przez Browar Artezan.
Nie odtworzyliśmy piwa w oparciu o XVII w. receptury znalezione na Mauritiusie. Nie pił go również Dodo i pewnie dlatego wyginął. Do warzenia użyliśmy za to mango, marakuję i gujawę, co w połączeniu z amerykańskimi chmielami dało tropikalną mieszankę.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słód jęczmienny, mango, marakuja, gujawa, laktoza, chmiel, drożdże.
Dodał: Barcelonismo - 2017-01-25 22:30:28

Oceny

Użytkownicy 8,35 / ilość: 31
Goście 8,76 / ilość: 17
średnia 8,5/10 / ilość: 48

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


MateoKrk_

2018-07-05 22:30:41
Barwa Jasno-Żółta Mętne Zupełnie Nieprzejrzyste Niczym Sok Pomarańczowy.

W Aromacie Bardzo Intensywne Tropikalne Owoce (Mango, Marakuja) Owoce Cytrusowe M.in. Słodkie Pomarańcze Chmiele Amerykańskie Idące w Naftę Jest Mega Owocowo Naprawdę Super.

W Smaku Owoce Tropikalne Dominują Sporo Marakui Nieco Mniej Mango Nie Brakuje Też Owoców Cytrusowych Goryczka Średnia Grejpfrutowo-Żywiczna Przyjemnie Zalegająca Wysycenie Niskie Do Średniego Piwo Dość Treściwe Gładkie Lekko Słodkie Za Sprawą Laktozy Na Szczęście Nie Jest Muląco Słodkie.

Kapitalna Tropical IPA Orzeźwiająca Mega Owocowa Jednym Słowem SZTOS.
Oceny tego użytkownika: 10 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 10 )

Shinodin

2018-06-15 22:34:02
Piana biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe oraz pulpa owocowa. W zapachu tropikalne aromaty, cytrusy i egzotyczne owoce ponadto, nieznaczne zbożowe klimaty, podbudowa słodowa. W smaku egzotyka nadal dominuje na podniebieniu, daje to bardzo orzeźwiający efekt, czuć mocny wpływ laktozy, przez co piwo staje się lekkim milkashakiem, dobra kontra kwaskowa, goryczka zalegająca o profilu tropikalnym, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Artezan, etykieta w barwnej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, lecz niestety ubogo opisana. Warka 14.08.2018. Niby tropikalna IPA, a na laktozie i z dodatkiem soków owocowych... Gdyby ten sam smak został osiągnięty tylko za pomocą chmielu to chapeau bas, a tak...jest "tylko" nieźle. Mocno orzeźwiający i pijalny wyrób od Artezana, tropiki pełną parą, w mojej opinii jednak zbyt soczkowy, a goryczka mogłaby być lepsza. Jednakowoż jestem zdania, iż mniej niż na 7 Dodo po prostu nie zasługuje.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

Holsten_SA

2018-06-10 11:57:54
Genialne piwo. Słodycz mango, maracui i gujawy połączona z potężną dawką chmielu. Dawno nie piłem czegoś tak genialnego, jak ta Tropical IPA Browaru Artezan z Błoni. Każdy łyk to rozkosz dla podniebienia.
Oceny tego użytkownika: 10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )

Jacelinho

2018-06-01 21:31:44
Piwo z ładną mętną niemal żółtą barwą , zostawia lacing a piana jest w miarę trwała. W aromacie mango , marakuja , niczym sok multiwitamina. Bardzo przyjemny aromat. W smaku jest goryczka koło 50 IBU wg mnie. Piwo jest owocowe , soczyste , bardzo szybko znika z szkła. Mogło by być więcej goryczki ale rozumiem koncept piwa bardzo owocowego , rześkiego , i mega pijalnego.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010