Jesteś w

Czy wiesz, że...

Pierwszym piwem które leżakowało w drewnianej beczce było prawdopodobnie Goose Island’s Bourbon County Stout. W 1992 piwowar browaru postanowił wypełnić sześć drewnianych beczek po Bourbonie piwem. Do tej pory BCBS, który leżakuje sto dni w beczkach po Bourbonie Jack Daniels, jest jednym z lepiej sprzedających się piw w USA.

Najnowsze komentarze

Czarnków Noteckie na Miodzie Lipowymawatar
Gość
Czarnków Noteckie na Miodzie Lipowym
W 09.20 1.50zl Eclerc 0.3 b.bzwr

A:midowo naturalny+piwny

S:słodki ale bez przesady, miodowo naturalny, czuć piwo

P:poziom kraftowy, cena okazyjna. Z tego co widziałem b. w Czarnkowie zawiesza działalność.

Dobrze by było aby taka cena była tak jak w Niemczech czyli za kastę. Wtedy piwo by schodziło i nie trzeba by było zamykać warzelni.
2020-06-01 10:22:42
Vilniaus Bačkorių Šviesusisawatar
Gość
Vilniaus Bačkorių Šviesusis
Najlepsze piwo jakie w życiu piłem
2020-06-01 09:48:12
BeerLab Discoveries Pink Fruitawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
BeerLab Discoveries Pink Fruit
Błotnisto różowe. Piana skromna, szybko znika.
Aromat jogurtowo owocowy. W tonacji kwaśnej.
Wodniste, lekko kwaśne. Akcenty mleczne wycofane. Kwasek słabo intensywny, głównie owocowy.
Co najbardziej się wybija to od pestkowa (jeżyny) goryczka. I dobrze, bo oprócz roboty, którą wykonały bakterie wszystko jest tu bez wyrazu, wodniste, mało charakterne.
2020-06-01 06:10:22
Aecht Schlenkerla Eiche Doppelbockawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Aecht Schlenkerla Eiche Doppelbock
Dalej uważam, że nie jest to najlepsze piwo ze Schlenkerli, ale w porównaniu do Rauchdoppelbocka z Trzech Kumpli to jednak ambrozja
2020-06-01 01:34:48
Trzech Kumpli & Łańcut Rauchdoppelbockawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Trzech Kumpli & Łańcut Rauchdoppelbock
Po konfrontacji ze Schlenkerlą obniżam ocenę. Pomimo brakujących 3 Plato nie czuć różnicy w pełni, a do Eiche to piwo się ma nijak, choć Eiche nie należy do moich ulubionych.
2020-06-01 01:33:00
Trzech Kumpli & Łańcut Rauchdoppelbockawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Trzech Kumpli & Łańcut Rauchdoppelbock
Wygląd: barwa ciemno miedziana, ładna piana, choć niezbyt trwała, jakiś lacing.
Zapach: jakiejś orgii wędzoności tu nie ma, poza tym to dąb, czyli powinien być ogniskowy, a wydaje mi się jakby to był torfowy, tak daje jakby trochę naftą, bardziej jest słodowe, melanoidynowe z nuta czerwonych i ciemnych owoców
Smak: Lekkie rozczarowanie, bo 1. postanowiono skopiować Schlenkerlę Eiche, która jest niby na dębowym, ale i tak daje bukowym, więc jest i ogniskowa i wędlinowa, tu wędzoność jest tylko ogniskowa, dymna, węglowa (drzewny) - nie ma torfu jak w zapachu, ale też nie ma szału 2. nijak się ma podstawowego Doppelbocka Trzech Kumpli, czyli Demode, który wyrywał z butów, to nie ma tej pełni (jest lekko przegazowane co może spłycać odbiór), to nie jest escencjonalne , do cedzenia przez zęby, to poziom raczej jakiegoś Salvatora, który ma 18 Plato. Goryczka drzewna, węglowa, dużo spieczonego chleba, czerwone owoce, może trochę ciemnych. Jeżeli śliwka to raczej świeża. Alkohol niestety wyraźny, Demode całkiem go ukrywało. Dobre piwo, ale niczego mi nie urwało, a jego wędzoność jest taka se.
2020-06-01 01:00:46
Łomża Wyboroweawatar
Gość
Łomża Wyborowe
W sam raz żeby się upodlić nic więcej.
2020-06-01 00:27:31
Hajer Frelaawatar
Gość
Hajer Frela
W aromacie tak piękne, że ciężko o niej zapomnieć :-) Jak dobra dziewczyna - kumpela - Frela właśnie :-) No aromat jest przewspaniały! Smak nieco brakuje tu tego "walnięcia" smakiem, ale nie jest źle. O nie! jest naprawdę dobrze. Jak dla mnie Sztos :P
2020-06-01 00:16:03
Funky Fluid Simple IPAawatar
Gość
Funky Fluid Simple IPA
W aromacie chmiel... dużo chmielu! w smaku nieco bardziej stonowane (jak pisze Lukasz) ale czuć goryczkę. Oczywiście jest to subiektywne i zmienia się z czasem nasze postrzeganie goryczki. Ale tutaj jest odczuwalna, ale nie zalegająca. W smaku takie aksamitne i lekkie. Piana u mnie się trzymała chwilę, ale była ładna. Drobno pęcherzykowa.
2020-06-01 00:12:15
Raduga Apacheawatar
KondzioSlayer
starstarstarstarstar
Raduga Apache
Warka do 19 Grudnia 2020. Wygląd i aromat spoko, gorzej w smaku. Puste, wodniste, woda gazowana z dodatkiem kolendry xD
2020-05-31 23:11:09
Żywiec Jasne Pełneawatar
Gość
Żywiec Jasne Pełne
Żywiec to najlepiej smakuje lany z beczki i wypity pod parasolem w letni dzień. Niestety nie jest to ten sam Żywiec co w latach 80 -tych. Dawny Żywiec to było piwo wysokiej klasy. Widziałem jak rodowici Niemcy zachwycali się smakiem i kupowali całe skrzynki na powrót do domu. Żywiec miał konkretną i szlachetną goryczkę a do tego taką fajnie zbalansowaną słodowość i kleistość dekstrynową. Był to ideał piwa jasnego dający boskie wrażenia po każdym łyku. W latach 90 tych coś się stało niedobrego. pamiętam, że najpierw Żywiec zrobił się strasznie gorzki i bez właściwego smaku. Koledzy z baru podejrzewali, że to była infekcja albo zmiana drożdży. Dzisiaj Żywiec jest taki nijaki mało w nim smaku z czasów świetności. Pijam tylko w barach pod parasolem tzn. rzadko bo jestem kierowcą. pijam tylko ze względu na stare czasy Żywca. szkoda też sprzedaży browaru w obce ręce. Tadeusz
2020-05-31 22:50:04
Browar Zakładowy Nówka Funkielawatar
ekoman69
starstarstarstarstar
Browar Zakładowy Nówka Funkiel
Barwa ciemno złocista, zmętnione. Piana wysoka i wolno opadająca. Zapach bardzo przyjemny, słodki, owocowy, ciekawy - czuć nuty róży, malin i liczi. W smaku cała gama owocowych nut oraz lekka słodycz, która współgra z umiarkowaną, choć trochę łodygową goryczką. Goryczka w miarę picia staje się coraz bardziej gryząca. Zapach i wygląd - obłędne. W smaku czegoś jednak zabrakło. Warka 27/10/2020. Kupione w sklepie z kraftami za 11,50 zł.
2020-05-31 22:41:54
Amber Johannesawatar
Basileus81
starstarstarstarstar
Amber Johannes
Warka z datą ważności 30.10.20 r. Piana średnio pęcherzykowa dość trwała i puszysta. Z lacingiem. Piwo barwy jasnozłotej. W zapachu przede wszystkim zaznaczony zdecydowany profil słodowy ale też w tle pojawiają się specyficzne akcenty estrowe: miód, jakaś owocowość trudna do zdefiniowania, może guma balonowa lub landrynka. Brakuje mi tu kontry goryczkowej - w zasadzie chmiel niewyczuwalny. Piwo sprawia wrażenie dość treściwego i relatywnie słodkiego - może sprawiać wrażenie przyciężkiego.. Wyczuwalny również alkohol - nieco rozgrzewa. W mojej ocenie przekombinowany. Dyskusyjna kwalifikacja ww. piwa w kategorii helles bock.
2020-05-31 22:29:09
Specjal Jasny Pełnyawatar
Gość
Specjal Jasny Pełny
A czego chesz za 2 zł?
2020-05-31 22:26:35
Żubrawatar
Gość
Żubr
Wszyscy narzekają, ale i tak żłopią te tanie kiepskie piwska w hektolitrach. Taki kraj
2020-05-31 22:24:59
Funky Fluid Sausage Party Hoppy Grodziskieawatar
ekoman69
starstarstarstarstar
Funky Fluid Sausage Party Hoppy Grodziskie
Piwko o barwie żółto - pomarańczowej, zmętnione. Piana niezbyt wysoka i niezbyt trwała (szkoda - grodziskie kojarzy mi się z wysoką trwałą pianą). W zapachu bardziej wędzony oscypek, niż kiełbaska. W smaku przyjemna ziołowa goryczka, z pod której próbuje przebić się delikatna wędzonka. Piwo orzeźwiające. Wypiłem z przyjemnością, choć reszta domowników się tylko krzywiła (ale oni nie wiedzą co dobre). Warka 2020-08-11. Kupione w sklepie z kraftami za 11,40 zł.
2020-05-31 22:22:34
Lech Premiumawatar
Gość
Lech Premium
Coraz gorsze, ja więcej nie kupię
2020-05-31 22:19:19
Cieszyński Brown Porterawatar
oranjefan
starstarstarstarstar
Cieszyński Brown Porter
W aromacie delikatna czekolada, wyraźniejszy karmel, nuty przypiekane, prażone, oraz lekko tytoniowe od jak domniemam angielskich odmian chmielu. Aromat na granicy z dry stout'em które nierzadko takie właśnie są, z nutką jeszcze kawy i palności.

Piwo o barwie ciemno brazowej, idealnie klarowne, pod światło rzuca mocny czerwono rubinowy odblask. Piana w kolorze ecru, obfita, drobno i średnio bąbelkowa, powoli opadajaca i utrzymująca sie w postaci cienkiego kożuszka.

Lekkie, pół wytrawne ze średnim nasyceniem dwutlenka węgla. Wyraźna prażono chmielowa goryczka. Długa. W smaku ciemne pieczywo, nuty prażone, karmelowe delikatnie czekoladowe przy finishu.

Mam problem by ocenić to piwo. Niby jest stylowe, choć z drugiej strony swoim aromatem i smakiem nawiązuje bardziej lub mniej do dry stout'u a koźlaka. Jest karmel, jest czekolada, są nuty prażone (nie kawowe), tytoniowe od chmielu, na dodatek w postaci dość intensywnej goryczki. Całość spójna, wyrazista, piwo lekkie, ale w moim odczuciu za dużo jest nut karmelulowych a za mało czekoladowych.
2020-05-31 22:11:47
Amber Johannesawatar
Gość
Amber Johannes
Dobre, solidnie zbudowane i wyważone piwo. Kwasowość nie za duża, aromat intensywny, smak pełny, odpowiedni. Mocna siódemka.
2020-05-31 22:11:04
Romper Premium Strongawatar
Gość
Romper Premium Strong
Aż muszę spróbować w takim razie xd
2020-05-31 21:46:13
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017

Wiosenne porządki

wiosenne porządki
W dniu 2019-04-11 z serwisu usunięte zostało kilka tysięcy ocen pochodzących od niezalogowanych użytkowników, którzy wysoko oceniają wyroby jednego browaru jednocześnie zaniżając oceny konkurencji.

Apel do tych browarów (nie będę ich tu wymieniał): Nie róbcie tego, to nie przejdzie. Szkoda waszego czasu, takie zachowania i tak zostaną wyłapane i skorygowane.
Adresy IP najaktywniejszych spamerów zostały zablokowane. Rekordzista ocenił to samo piwo ponad 350 razy. Biorąc pod uwagę ograniczenia związane z IP musiało mu to zająć prawie rok. Gratulujemy !


Katalog piw

Katalog piw
Najnowsze komentarze
 
1
2
3
 ... 
1595
 
Walhalla Heimdall
Walhalla Heimdall
Walhalla Heimdall
% alk. 8.5
IBU 38
ulubione: 1
Jako Bóg strzeżący Tęczowego Mostu Bifrost w Walhalli, Heimdall jest najodważniejszym ze wszystkich. Bardzo mocne i ciemne piwo typu bock, warzone dużą ilością słodu żytniego. Pełny smak toffi, przypraw, czekolady i suszonych owoców. Piwo sezonowe w okresie jesiennym.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 9/10
Dodał: reksu_one - 2020-06-01 10:31:36
Château Neubourg
Château Neubourg
Château Neubourg
% alk. 5.5
ulubione: 1
Gulpener Château Neubourg posiada szlachetną gorycz. Pilsner z charakterem, dzięki wyrafinowanemu połączeniu szlachetnych ziół, nut kwiatowych i owocowych oraz aromatycznej struktury jęczmienia. Zapakowane w piękną, stylową butelkę. Château Neubourg otrzymał nagrodę European Beer Star Award. Ponadto Château Neubourg otrzymał nagrodę „Best Pilsner in the Netherlands” w konkursie Dutch Beer Challenge w 2015, 2016 i 2017 r.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: reksu_one - 2020-06-01 10:28:18
De Klok
De Klok
De Klok
% alk. 4.8
ulubione: 1
W latach 1809-1954 browar Grolsch nosił nazwę Brouwerij de Klok. Natomiast pochodzenie nazwy De Klok datuje się na początek XIX wieku. Po prostu dobre piwo w dobrej cenie z ciekawą historią w tle.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: reksu_one - 2020-06-01 10:26:11
Willianbräu Lager
Willianbräu Lager
Willianbräu Lager
% alk. 4.2
Blg 16.0
ulubione: 1
Piwo Willianbräu z browaru Martens. Budżetowy Lager o złotej barwie, pokryte niestabilną białą pianą w niewielkiej ilości. Aromat jest prawie nieobecny, ale można w nim wyczuć nuty słodyczy.

Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: reksu_one - 2020-06-01 10:24:42
Pater Lieven Blond
Pater Lieven Blond
Pater Lieven Blond

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: kamisz - 2020-06-01 10:13:40
Bastion Kwarantanna
Bastion Kwarantanna
Bastion Kwarantanna
APA Kwarantanna - to połączenie słodu pale ale z paroma odmianami chmieli:Chinook oraz aromatycznym Amarillo, El Dorado.
Składniki: woda, słód jęczmienny, pszeniczny, chmiele (amarillo, el dorado, chinook), drożdże piwowarskie.
Piwo jasne, niefiltrowane, niepasteryzowane.
Zmętnienie i osad są naturalną cechą produktu

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: Lukaszndm - 2020-06-01 09:30:12
Key Colour
Key Colour
Key Colour
% alk. 7.9
Blg 18.0
IBU 60
ulubione: 1
W naszej serii midwestów (cyan, magenta, yellow) staraliśmy się wycisnąć jak najwięcej smaku i aromatu z nowofalowych chmieli balansując to zauważalną goryczką oraz słodowością. The Key Colour jest zwieńczeniem całej serii. Podwójne (DDH) chmielony mieszanką citry (USA), motueki (NZ) i chinooka (USA), turbo aromatyczny, soczysty, mętny, a przy tym wszystkim super pijalny, mimo relatywnie wysokiej zawartości alkoholu.

Składniki: woda; słód jęczmienny; słód pszeniczny; płatki pszenne; płatki owsiane; chmiel; drożdże

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 9/10
Dodał: jamiecope - 2020-06-01 09:27:11
Birbant Imperial Citra
Birbant Imperial Citra
Birbant Imperial Citra
% alk. 7.9
Blg 19.1

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 6/10
Dodał: matmul - 2020-06-01 09:25:30
Pivečka Rauchbier
Pivečka Rauchbier
Pivečka Rauchbier
% alk. 5.5
Blg 13.0
IBU 39
Rauchbier warzony przez czeski Pivovar Pivečka Rousínova. Ma nawiązywać do niemieckiego stylu, ale być piwem jasnym. Piwo chmielone czeskimi odmianami: Bohemie (krzyżówka Sladka i Żateskiego) oraz Harmonie. Barwa 11 EBC. Piwo niefiltrowane

comments Komentarze: 2    oceny Średnia ocena: 6/10
Dodał: nietzsche - 2020-06-01 09:23:27
Funky Fluid Sausage Party Hoppy Grodziskie
Funky Fluid Sausage Party Hoppy Grodziskie
Funky Fluid Sausage Party Hoppy Grodziskie
% alk. 2.7
Blg 8.0
IBU 40
Jakiś czas temu uwarzyliśmy wspólnie z Same Krafty - multitap coś, czego jeszcze w naszej ofercie nie było - Grodziskie. Solidnie nachmieliliśmy je polskimi odmianami od PolishHops - Książęcym, Oktawią, Sybillą i odmianami eksperymentalnymi.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: ekoman69 - 2020-06-01 09:21:19
 
1
2
3
 ... 
1595
 
wykonanie choruzy.pl © 2010