Artezan Samiec Alfa
Artezan Samiec Alfa
Artezan Samiec Alfa
% alk. 10.0
Blg 24.3
IBU 90
brak koduaddbarcode
ulubione: 4

Artezan to niezależny browar założony w 2012 roku przez trzech przyjaciół, członków Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Ten mały browar znajduje się w Natolinie niedaleko Grodziska mazowieckiego. Samiec Alfa to bardzo mocne, treściwe piwo o wyraźnych palonych nutach. Chmielowa goryczka jest zbalansowana słodkawością, oraz dodatkowo uzupełniona drzewnym akcentem nadawanym przez dębowe płatki pochodzące z beczek po burbonie. Piwo jest czarne, nieprzezroczyste. Piana jest dość niska, brązowa, drobnoziarnista i nie pozostawia akcentów na powierzchni szkła. Nasycenie jest odpowiednie. Choć piwo jest trochę geste nie przeszkadza to w smakowaniu go.
Dodał: Kizior - 2014-04-30 12:48:09

oceny Oceny

Użytkownicy 8,6 / ilość: 10
Goście 7 / ilość: 4
średnia8,14 / ilość: 14

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2020-10-27 20:50:00
2020 ten rocznik Samca Alfa jest zdecydowanie najsłynniejszy w dotychczasowych edycjach. Perun Behemoth rozkłada to piwo na łopatki. Od tuzów kraftu wymagam więcej. Szkoda życia na picie przeciętnych piw.
awatar
kamisz
starstarstarstarstar
2020-08-06 22:05:01
do peruna mu daleko a cena przesada
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar
2015-12-28 20:31:08
Niezwykłe piwo. Jak użytkownik niżej, również żałuję że zakupiłem tylko jedną butelkę. Niezwykle intensywne w smaku i aromacie- powalające nuty burbonu, wina, adwokatu, czekoladowych bombonierek z alkoholem. Na minus tylko nietrwała piana, ale i tak początkowo wyglądała bardzo ładnie. Woltaż wysoki, bardzo przyjemnie ogrzewanie co sprawia że jest to idealne piwo na chłodne wieczory.
Na festiwalu w POznaniu miałem okazję pić takie piwo od browaru Kingpin (TurboGeezer leżakowany w beczkach po burbonie), również było wyśmienite, choć w produkcie z Artezana bardziej czuć czekoladę.
Polecam gorąco, jedno z najlepszych piw jakie miałem okazję pić.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
godzill14
starstarstarstarstar
2015-12-09 22:05:09
Oleiste, brązowa piana ucieka zaraz po nalaniu. Idealnie ciemne.
W aromacie czuć wino, czekoladę, a zaraz potem uderza te 11%. Dowąchałem się również lekkiego kokosa, a w miarę picia i aromatów waniliowych. W smaku to samo: jakby się piło wino z adwokatem, z beczki po wishkey. Doskonałe, a te 11% w sam raz na zimę - bardzo rozgrzewają. Można by powiedzieć że to Pawełek z adwokatem w płynie.
Żałuję, że kupiłem tylko jedną butelkę.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.