Artezan Preparat
Artezan Preparat
Artezan Preparat
% alk. 9.0
Blg 22.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 8

Wędzone Barley Wine z browaru Artezan, które debiutowało na warszawskim festiwalu piwa w 2014 roku. W smaku jest znacznie bardziej gładkie od innych przedstawicieli swojego gatunku. Piwo początkowo dostępne tylko w beczkach, w ostatnim czasie pojawiła się też wersja butelkowa - 0,33l.
Dodał: Esteban - 2014-11-03 10:40:27

oceny Oceny

Użytkownicy 8,15 / ilość: 47
Goście 9,25 / ilość: 4
średnia 8,24/10 / ilość: 51

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2020-01-03 21:49:55
W aromacie czuć wędzoną śliwkę. Poza tym karmel, karmel, skórka od chleba, lekka nuta orzechowa. Aromat przypomina mi bardzo esencjonalny i słodki wigilijny kompot z suszu.

Gęste, treściwe, oleiste i słodkie. Wedzonka wyczuwalna jednak piwo nie jest zdominowane przez nią. Wedzony posmwk uzupelnia slodki, likierowy i karmelowy charakter piwa. Goryczka niska w kierunku średniej. Niezbyt mocno wyczuwalna ale kontruje całośc.

Ładnie zbalansowane i ułożone piwo, pełne charakterystyczny ch karmelowo slodowych smakow ktore dopelnione sa nutami wedzonki, wedzonych sliwek, dymu. Dobre. Kultowe wrecz
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-11-24 07:58:50
Ciemne bordo.
Jasno brązowa obrączka piany.
W aromacie czuć umiarkowanie wędzonkę. Oprócz tego to co zazwyczaj w barleyach.
Słodowość, słodycz, owocowość.
Bardzo gładkie. Do tego stopnia, ze ta niewielka ilość ce-o-dwa jest wyczuwalna jako zaburzenie tej atłasowej struktury.
W smaku też tą wędzonkę czuć. I tu jest stonowana, szanująca nuty barleyowe, kooperująca z nimi.
Wyczuć można też suszone owoce, rodzynki, melasę, miód. Specyficzną taką ciasteczkowość.
Na finiszu bardzo delikatna goryczka, nie wiedzieć czemu kojarząca mi się odrobinę z kandyzowaną jarzębiną.
Pomimo swoich parametrów piwo nie wydaje się być ciężkim. Jest bardzo zbalansowane i pijalne.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
NicK
starstar

2016-11-13 22:48:05
Zapach - No cóż, jak się można było spodziewać - jest sporo wędzonki. Głównie w postaci sera wędzonego - ale nie do końca oscypka (choć to najbardziej przychodzi na myśl, to brakuje nieco ostrości i soli w aromacie). Ze szkła wychodzi trochę kiełbasy (również wędzonej) Ocena 8,0/10.

Piana - Wymuszone nalewanie daje drobną, nieznacznie beżową (bardziej ecru, barwę). Opada wolno do umiarkowanie wolno. Jest dość puszysta, drobna i średnia, oblepia szkło. Po ogrzaniu, piana jest niemal betonowa i bardzo niechętnie opada.

Barwa - Ciemny bursztyn, wyraźnie mętne.

Smak - Wyraźnie wędzone klimaty: kiełbasiano - serowe, ale do oscypka znowu nieco brakuje. Poza tym jest wyraźna słodowa podbudowa. Goryczka spora, o charakterze chmielowo - palonym. Kwaskowość wyczuwalna, do średniej. Alkohol nieco szczypie w gardło. Trunek dobrze zbalansowany, szlachetny w odbiorze. Trzeba poczekać, aż się dobrze ogrzeje, bo wyjściowa temperatura była niska - ok. 3-5 st. C. W smaku przypomina nieco kanapkę na bazie ciemnego pieczywa, potraktowaną suto masłem, wędzonym serem i wędzoną kiełbasą - to wszystko oczywiście w płynie ;) Może nieco żurawiny, dodałoby temu składowi dodatkowego wymiaru. Nie wiem dlaczego, ale przez cały czas mam wyraźnie konsumpcyjne skojarzenia - wspomnianej wcześniej kanapki (z wędzonym serem, wędzoną i podsuszaną kiełbasą, z pokaźnym dodatkiem masła, sałaty i nutą ciemnego pieczywa). Chociażby za taki miraż, należą się oklaski. Po ogrzaniu, słodycz spora, co dodaje sporo do walorów trunku. Ocena 9,0/10.

Ocena ogólna 8,9/10. Jest bardzo przyzwoicie - można najeść się smakiem trunku ;)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2016-11-13 19:33:34
oko: kolor ciemnej miedzi wpadającej w czerwień. Piana słaba, szybko ginie, zostaje niewielki krążek.
nos: subtelny zapach wędzonki typu ognisko, kiełbasa z ogniska, oscypek. Ze szkła dochodzą nuty karmelowe i toffi.
smak: pełny, ciała nie brakuje. Najpierw słodycz od słodów, karmel, rodzynki trochę miodu, potem przechodzi w wytrawny i wspaniały wędzony finisz. Miałem wrażenie, że to oscypek z dodatkiem miodu, do tego karmelowa faktura. Coś niesamowitego. Co ciekawe po kilku łykach do głosu doszła goryczka, typu ziołowego. Wędzona nuta łamie słodycz. Dla mnie wybitne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010