Artezan Czarny Mustang
Artezan Czarny Mustang
Artezan Czarny Mustang
% alk. 5.0
Blg 12.5
IBU 45
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Browar Artezan z miejscowości Błonie, niedaleko Warszawy istnieje od 2012 roku, został założony przez Dariusza Doroszkiewicza, Jacka Materskiego i Piotra Wypycha. Trzej Panowie od podstaw założyli najmniejszy w Polsce browar, który mieścił się w Natolinie, w budynku dawnej wytwórni wędlin. Pod koniec 2014 roku browar w Natolinie został sprzedany, od tej chwili warzy tam Bazyliszek. Artezan natomiast przeniósł się do nowoczesnego i dużo większego browaru w Błoniach, który również zbudowano od podstaw. Dzięki temu piwa z Artezana od jakiegoś czasu dostępne są w butelkach.Pierwszy browar rzemieślniczy, zbudowany według własnego pomysłu przez trzech piwowarów domowych. Warzymy od 2012 roku na stopniowo modernizowanym sprzęcie. Dosyć szybko osiągnęliśmy maksimum naszych możliwości. Nie było się nad czym zastanawiać, podjęliśmy więc decyzję o budowie nowszego, większego browaru, mając już świadomość i doświadczenie co chcemy osiągnąć. W marcu 2015 roku zaczęliśmy warzyć w Błoniu niedaleko Warszawy. Oto druga fala piwnej rewolucji! Ciągle doskonalimy kunszt piwowarski wprowadzając nowe pomysły i produkując zaskakujące, niesztampowe piwa. Nie znosimy piw wadliwych, marnych i źle uwarzonych, dlatego przykładamy dużo energii aby warzyć piwo: ciekawe, dopracowane i technicznie nienaganne.

Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane i niepasteryzowane.
Chmielone odmianami: Simcoe: Cascade i Ahtanum.
Dodał: Gogo - 2016-03-13 18:22:19

oceny Oceny

Użytkownicy 6,74 / ilość: 19
Goście 7 / ilość: 2
średnia6,76 / ilość: 21

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ArMagh
starstarstarstarstar
2016-06-05 13:30:42
Wygląd: czarne, nieprzejrzyste, piana koloru beżowego po nalaniu wysoka, zbudowana z dużych i średnich pęcherzyków po pewnym czasie zamienia się w 4 mm drobnopęcherzykową warstwę. Zostaje do końca szkła. Na początku lacingu brak, po zmianie piany dół ozdobiony kilkoma dużymi kleksami. piwo wygląda naprawdę rewelacyjnie.
Zapach: średnio intensywny, słody palone + odrobina gorzkiej czekolady.
Smak: słody palone, daleko gorzka czekolada. niewielka kontra chmieli(wyczuwalna na początku spożycia). Piwo płaskie, może momentami wodniste ale bardzo dobrze ułożone, przez co z przyjemnością wypiłbym 2 i 3 i następne. Wysycenie niskie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar
2016-04-19 22:22:46
Cena: 9,90 ,warka : 05/06/16

Barwa : nie przejrzysta czerń ,

Piana : obfita , beżowa złożona z średnich i większych szybko pękających pęcherzy, które mocno pracują , oblepia szkło tworząc chmurki małych rozmiarów które również nie długo wiszą na szkle i nie są zbyt liczne

Aromat: z butelki : palone słody i prażony słonecznik ; ze szkła : mniej intensywny niż z butelki palony charakter połączony z nutami kawy zbożowej , lekka popiołowość

Smak : tło popiołowe , ciemne słody wraz z lekkimi nutami podpalanymi całkiem dobrze się pije , występują tu nuty półsłodkie czekoladowe na pół z popiołem , czuć też odrobinkę czekolady nie zbyt dobrej jakości jednak jest w niej lekka laktozowa kwaskowatość którą kończy się to piwo ; Piwo poprawę aczkolwiek ten popiół mi przeszkadza na dłuższą metę osiada i nie pozostawia dobrego wrażenia , pijalność piwa jest dobra wręcz mogę pokusić się o stwierdzenie że to lekko wodniste piwo , ogólne wrażenie średnie piwo z aspiracjami na niższą półkę wysokich klas American Stoutów
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2016-03-13 18:18:13
Barwa: Czarna, nieprzejrzysta.

Piana: Beżowa, składająca się głównie z średnich oraz nieco grubszych pęcherzyków. Tuż po przelaniu piwa do szkła ma ponad dwa centymetry wysokości. Przez to, iż jest złożona z grubszych pęcherzyków sprawia wrażenie dość wątłej. Piana bardzo szybko osiada, zostaje pół-centymetrowa pierzynka. Wtedy właśnie pęcherzyki osiągają minimalne rozmiary. Kożuszek jest niski, ale za to bardzo gęsty i zbity. Z czasem na środku pojawiają się pierwsze przetarcia i dziurki. Na szkle ukazują się rzadkie, cienkie i niezbyt rozległem firany. Ślady te są średnio-trwałe i mało okazałe.

Aromat: Średnio-intensywny, na pierwszy plan wychodzi solidna nuta palonych słodów. Obecna też jest popiołowość oraz gorzka czekolada z subtelnymi nutami kawy zbożowej. Po ogrzaniu ujawnia się zdecydowana słodycz o karmelowo-czekoladowym profilu. Aromat piwa jest przyjemny i zapowiada nieco słodkiego American Stouta.

Smak: Popiołowy, kojarzy się trochę z zawartością popielniczki. Posmak palony nieco łagodniejszy niż wskazywałby na to aromat. W tle ujawnia się słodycz przywołująca na myśl czekoladę deserową. Pojawia się też nieznaczna kwasowość oraz późna, delikatna i palona goryczka. Czarny Mustang charakteryzuje się gładką strukturą. Jest to piwo całkiem nieźle ułożone. Można powiedzieć, że to trochę deserowy American Stout. Goryczka nie odgrywa znaczącej roli, jest niska i szybko zanika. Wspomniany smak kojarzący się z popiołem trochę męczy. Chciałbym spróbować tego piwa z wyższym ekstraktem.

Nasycenie: Niskie, odpowiednie.

Komentarz: Mieszane uczucia mam przy degustowaniu tego piwa. Spodziewałem się kolejnego sztosa od Artezana. Tym razem trafiłem na słodkiego stouta z wyrazistym aromatem i posmakiem popiołu. Niestety amerykańskich chmieli nie czuć tutaj wcale. Za to jest nie do końca uporządkowany posmak. Po ogrzaniu pojawiła się niemała słodycz, która zabrała cały urok temu piwu. Piję je z przyjemnością, bo Artezan nie mógł wypuścić czegoś słabego. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie Ich piwa, Czarny Mustang plasuje się w dolnej części zestawienia. Nie jest złe, ale wolałbym wersję z 14-15% ekstraktu i mniej popiołowym posmakiem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar
2015-10-04 00:20:02
W aromacie silna paloność, mocna kawa. W smaku owe nuty również grają pierwsze skrzypce. Nie cierpię kawy i wyrazistej paloności, a mimo to mi smakowało. Mustang jest w pewnym sensie bezkompromisowy i wyrazisty w smaku, a to wypada uznać i uszanować. Dodatkowo goryczka i wręcz kwaskowe akcenty ujawniają dobitnie amerykańskie chmiele. Piwo zupełnie nie w moim guście, ale na wysokim poziomie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.