Artezan Czarna Wołga
Artezan Czarna Wołga
Artezan Czarna Wołga
% alk. 5.5
Blg 14.0
IBU 30
5904730574020addbarcode
ulubione: 18

Uwarzone przez Browar Artezan, który od niedawna warzy w swoim nowym browarze z miejscowości Błonie,z województwa mazowieckiego. W roku 2012 Browar Artezan w Natolinie otwarli Dariusz Doroszkiewicz, Jacek Materski i Piotr Wypych, trzej pasjonaci, którzy stworzyli jeden z najmniejszych browarów przemysłowych w Polsce. Co ciekawe był to pierwszy od podstaw założony browar w Polsce przez hobbystów, którzy w budynku dawnej hurtowni wędlin stworzyli warunki do działania małego browaru. Na przełomie roku 2014 i 2015 browar w Natolinie został sprzedany, nowym właścicielem i gospodarzem będzie dotychczas kontraktowy browar Bazyliszek. W Błoniach Artezan zbudował od podstaw nowy i dużo nowocześniejszy browar. Dzięki temu od kwietnia można cieszyć się piwami z Artezana w wersji butelkowej, z Natolina wychodziły praktycznie tylko kegi, z niewielkimi wyjątkami jak Château czy początkowo Pacific. Czarna Wołga, to aksamitne piwo, koloru czarnego utrzymane w stylu stoutu owsianego. Charakteryzuje się sporą treściwością oraz intensywnym smakiem i aromatem. Dominują nuty kawowe i czekoladowe. Wyczuwalny jest ponadto wyraźny akcent orzechowy i zdecydowany goryczkowy posmak.
Dodał: Kizior - 2014-06-02 11:58:21

oceny Oceny

Użytkownicy 7,78 / ilość: 82
Goście 8,1 / ilość: 20
średnia 7,84/10 / ilość: 102

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
bezi2612
starstarstarstarstar

2018-10-27 22:01:10
Strasznie puste jak na Fes... Czuć kawę lecz w tle... Nie wiem ale te nowe wątki z Artezana są strasznie ubogie w smaku jak i oprawie. Spodziewałem się dobrej propozycji smakowej a dostałem za cenę konkretnego piwa przeciętne w smaku wodniste piwo...
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2018-09-04 21:06:55
Barwa czarna , piana mocno beżowa , bardzo szybko znikła i syczy jak wąż. Brak lacingu , słabo. W aromacie nie ma nic niemal , delikatnie ciemne słody ale ogólnie to bardzo słaby aromat , wstyd uważam. Pity przed tym piwem Tenczynek Stout miał nieporównywalny aromat. Wołga ma nikły aromat. W smaku jest trochę lepiej ale dalej mało intensywnie , delikatna palonośc i w sumie tyle. Rozczarowałem się bardzo tym piwem , strasznie nijakie i ogólnie słabo im to wyszło , widocznie taka zjebana warka wyszła , choć Parmezan ostatnio w słabej formie. Warka do końca października dokładnie nie pamiętam , nie kupować bo szkoda kasy , za tak mało wyraziste piwo to one max 4 zł jest teraz warte w takiej formie. Kiedyś kupię drugi raz i porównam a teraz długo nie kupię piwa z Artezana.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 3 )
awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2018-04-13 22:35:08
Barwa Ciemno-Brązowa Zmętnione w Aromacie Nuty Typowe Dla Stouta Kawa Zbożowa Czekolada Paloność Kawa i Jakby Pumpernikiel w Smaku Jest Troszkę Słodyczy a Zarazem Czuć Intensywny Popiół Paloność i Kawę Zbożową Delikatnie Kwaskowe Goryczka Średnia Pochodząca Głównie z Tej Paloności Piwo Ma Sporo Ciała Jest Gładkie a To Dzięki Dodatkowi Płatków Owsianych Całość Wytrawna Moim Zdaniem Jest To Bardzo Dobry Owsiany Stout Jak Najbardziej Polecam.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2017-09-26 20:25:59
Mocno kawowe w smaku na szczęście nie jest wodniste. Płatki owsiane grają dużą rolę. Troszkę wysycenie na początku za duże ale ogólnie fajny stout z fajnym aromatem kawowym
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010