Artezan Château
Artezan Château
Artezan Château
% alk. 7.0
Blg 17.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1
cena: 25-30 zł

Produkt browaru Artezan z Natolina, nieopodal Grodziska Mazowieckiego. Jest to piwo uwarzone w belgijskim stylu Dubbel, leżakujące w dębowej beczce po winie Bordeaux. Fermentowane drożdżami pozyskanymi z belgijskiego klasztoru w Westmalle. Piwo również jest określane mianem Flanders Red Ale, refermentowanego w butelce. Posiada brunatno-rubinową barwę, lekko opalizującą. Aromat winny, z drożdżowo-owocowymi nutami, trochę kwaskowy. Piana raczej niska, drobna, zostawia ślady na szkle. W smaku solidnie kwaskowe, ze słodowymi i owocowymi nutami, chwilami aż cierpkie. Wysycenie odpowiednie. Piwo pojawiło się już w sprzedaży dwa razy, za każdym razem była to bardzo ograniczona ilość. Butelki z drugiej warki, które pojawiły się na przełomie 2013/14.
Dodał: Stacher93 - 2014-01-27 14:42:51

oceny Oceny

Użytkownicy 8,1 / ilość: 10
Goście 10 / ilość: 1
średnia8,27 / ilość: 11

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
2021-10-31 07:42:30
v. 2021
Rubinowe z opalizacją. Mała, beżowa piana szybko redukuje się. W aromacie dzikość, kwaśność, owocowość. Nutki winne.
Mało gazu. Gęste i aksamitne. Odrobina słodyczy, dzikość, akcent wina.
Umiarkowanie kwaśne, owocowe. Suszone owoce. Jest też cierpkość tanin od beczkowych.
Bardzo złożone i kompleksowe piwo, któremu klimatem całkiem blisko do wina.
W miarę picia, ogrzewania się, piwo otwiera się i okazuje całkiem nowe doznania. W aromacie pojawiają się rodzynki a w smaku coś w rodzaju czerwonej porzeczki.
Oczywiście, warte spróbowania.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2020-12-12 19:36:29
No chyba za późno piłem. Jakbym zostawił kompot wiśniowy i by mi się popsuł to dokładnie to samo. Nie polecam w ogóle.
awatar
Gość
awatar
Gość
2017-05-09 21:48:31
Intensywny aromat winny tuz po otwarciu butelki. Pół-słodki w kierunku pól-wytrawnym, delikatnie tylko wyczuwalne kwaskowate nuty. Na pierwszym planie czerwone owoce, moszcz winny, wiśnie, porzeczki. Odrobina migdałów i delikatnie wanilia. W tle aromat suszonych owoców.
W szkle więcej nut winnych i kwaskowatych, jest też bardziej wytrawnie i owocowo. Po mocnym ogrzaniu się w szkle pojawiła się nutka kawowa. Ciekawe...

Piwo o ciemno rubinowej/brązowej barwie i ładnym stopniu klarowności. Pod światło można dostrzec delikatną opalizację, a piwo rzuca wyraźne czerwone refleksy na całej swojej wysokości w szkle. Piana niezbyt obfita, na góra dwa centymetry i to po dość agresywnym nalewaniu. Zbudowana z dużych i małych bąbelków przywodzi na myśl coca-colę. W takim też jest kolorze - beżowym. Opada szybko, lekko sycząc. Nie pozostawia po sobie śladu na szkle ale to normalne dla piw kwaśnych.

Piwo wytrawne, o średnim nasyceniu dwutlenkiem węgla. Nie tyle co wodniste, ale bardzo bardzo wytrawne a przez to nieco puste jeśli chodzi o stronę słodową. Pełnia też bardzo niska. W smaku kwaśne jednak jak dla mnie na poziomie w pełni do zaakceptowania (czyli sourheadzi będą zawiedzeni :). Znów dominują posmaki winne, owocowe, i wyraźnie pestkowe. Finish i aftertaste to z kolei intensywna nuta drewniana, beczkowa, garbnikowa. Piwo ściągające, ale jednocześnie dość eleganckie. Alkohol bardzo dobrze ukryty, w smaku brak, jeśli chodzi o ogrzewanie w przełyku to bardzo, bardzo delikatne.

Bardziej wino niż piwo, nie mniej jednak wzorowy przykład flanders red ale.
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar
2017-04-23 14:11:03
Napaliłem się na to piwo, czekałem na to piwo, jak zwykle Kopyr rozpływał się nad tym piwem jakie ono nie było dobre, a zawiodłem się. Strasznie zawiodłem się. Kwaśności nie było tam niemal w ogóle, w wyglądie coca cola, w zapachu jakby migdały? W smaku dominują taniny, nuty beczkowe, drewno, korek, gdzieś niby w tym wszystkim miesza się migdał i nuty winne. Nie wiem jak to piwo ocenić, złe ono nie było, ale to co miało być to też nie było. To nawet piwo mogło nie być. Nie wiem czym się ludzie zachwycają, nie kupiłbym drugi raz.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.