Artezan Château
Artezan Château
Artezan Château
% alk. 7.0
Blg 17.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1
cena: 25-30 zł

Produkt browaru Artezan z Natolina, nieopodal Grodziska Mazowieckiego. Jest to piwo uwarzone w belgijskim stylu Dubbel, leżakujące w dębowej beczce po winie Bordeaux. Fermentowane drożdżami pozyskanymi z belgijskiego klasztoru w Westmalle. Piwo również jest określane mianem Flanders Red Ale, refermentowanego w butelce. Posiada brunatno-rubinową barwę, lekko opalizującą. Aromat winny, z drożdżowo-owocowymi nutami, trochę kwaskowy. Piana raczej niska, drobna, zostawia ślady na szkle. W smaku solidnie kwaskowe, ze słodowymi i owocowymi nutami, chwilami aż cierpkie. Wysycenie odpowiednie. Piwo pojawiło się już w sprzedaży dwa razy, za każdym razem była to bardzo ograniczona ilość. Butelki z drugiej warki, które pojawiły się na przełomie 2013/14.
Dodał: Stacher93 - 2014-01-27 14:42:51

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 9
Goście 10 / ilość: 1
średnia 8,2/10 / ilość: 10

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2017-05-09 21:48:31
Intensywny aromat winny tuz po otwarciu butelki. Pół-słodki w kierunku pól-wytrawnym, delikatnie tylko wyczuwalne kwaskowate nuty. Na pierwszym planie czerwone owoce, moszcz winny, wiśnie, porzeczki. Odrobina migdałów i delikatnie wanilia. W tle aromat suszonych owoców.
W szkle więcej nut winnych i kwaskowatych, jest też bardziej wytrawnie i owocowo. Po mocnym ogrzaniu się w szkle pojawiła się nutka kawowa. Ciekawe...

Piwo o ciemno rubinowej/brązowej barwie i ładnym stopniu klarowności. Pod światło można dostrzec delikatną opalizację, a piwo rzuca wyraźne czerwone refleksy na całej swojej wysokości w szkle. Piana niezbyt obfita, na góra dwa centymetry i to po dość agresywnym nalewaniu. Zbudowana z dużych i małych bąbelków przywodzi na myśl coca-colę. W takim też jest kolorze - beżowym. Opada szybko, lekko sycząc. Nie pozostawia po sobie śladu na szkle ale to normalne dla piw kwaśnych.

Piwo wytrawne, o średnim nasyceniu dwutlenkiem węgla. Nie tyle co wodniste, ale bardzo bardzo wytrawne a przez to nieco puste jeśli chodzi o stronę słodową. Pełnia też bardzo niska. W smaku kwaśne jednak jak dla mnie na poziomie w pełni do zaakceptowania (czyli sourheadzi będą zawiedzeni :). Znów dominują posmaki winne, owocowe, i wyraźnie pestkowe. Finish i aftertaste to z kolei intensywna nuta drewniana, beczkowa, garbnikowa. Piwo ściągające, ale jednocześnie dość eleganckie. Alkohol bardzo dobrze ukryty, w smaku brak, jeśli chodzi o ogrzewanie w przełyku to bardzo, bardzo delikatne.

Bardziej wino niż piwo, nie mniej jednak wzorowy przykład flanders red ale.
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-04-23 14:11:03
Napaliłem się na to piwo, czekałem na to piwo, jak zwykle Kopyr rozpływał się nad tym piwem jakie ono nie było dobre, a zawiodłem się. Strasznie zawiodłem się. Kwaśności nie było tam niemal w ogóle, w wyglądie coca cola, w zapachu jakby migdały? W smaku dominują taniny, nuty beczkowe, drewno, korek, gdzieś niby w tym wszystkim miesza się migdał i nuty winne. Nie wiem jak to piwo ocenić, złe ono nie było, ale to co miało być to też nie było. To nawet piwo mogło nie być. Nie wiem czym się ludzie zachwycają, nie kupiłbym drugi raz.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Rovaty
starstarstarstarstar

2014-02-25 20:53:18
Ciekawe piwo, było dosyć drogie jednak nie żałuję, że je kupiłem. Bardzo wytrawne i mocno kwaśne piwo, bliżej do wina niż piwa mimo wszystko. Traktuję je trochę bardziej jako piwną ciekawostkę, ponieważ nie miałem nigdy okazji pić flanders red ale'a. Mam nadzieję, że kiedyś będę mógł porównać go do czegoś z tego gatunku.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-01-30 00:05:37
Zdecydowanie ciekawostka piwna.Bardzo się cieszę, że mogłem go spróbować.Co do samego smaku, bardziej wino niż piwo.Kwaśne, mocno wytrawne, lekko szampańskie.Jeżeli ktoś lubi sączyć wino to z pewnością Chateau będzie mu smakowało.Zdecydowanie wolę produkty bardziej piwne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010