Artezan & AleBrowar Ale Cocones
Artezan & AleBrowar Ale Cocones
Artezan & AleBrowar Ale Cocones
% alk. 8.0
Blg 18.0
IBU 100
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Uwarzone w Browarze Artezan z miejscowości Błonie, niedaleko warszawy. Piwo kooperacyjne Artezana i AleBrowaru. Browar Artezan to browar istniejący od 2012 roku, został założony przez Dariusza Doroszkiewicza, Jacka Materskiego i Piotra Wypycha. Trzej Panowie od podstaw założyli najmniejszy w Polsce browar, który mieścił się w Natolinie, w budynku dawnej wytwórni wędlin. Pod koniec 2014 roku browar w Natolinie został sprzedany, od tej chwili warzy tam Bazyliszek. Artezan natomiast przeniósł się do nowoczesnego i dużo większego browaru w Błoniach, który również zbudowano od podstaw. Dzięki temu piwa z Artezana od jakiegoś czasu dostępne są w butelkach. AleBrowar powstał w 2012 roku, jego założycielami są: Bartosz Napieraj, Michał Saks i Arkadiusz Wenta. Jest to jeden z pierwszych browarów kontraktowych w Polsce. Wraz z Pintą zapoczątkował on piwną rewolucję na terenie naszego kraju. Dziś AleBrowar to uznana marka, która ma wierną rzeszę fanów. Swoje piwa AleBrowar warzy w browarze Gościszewo. Ale Cocones to piwo w stylu Double IPA, owoc współpracy dwóch browarów : Artezana oraz AleBrowaru. To już drugi po „So Far, So Dark” efekt współpracy tych dwóch browarów. Tym razem wybór padł na podwójne IPA z dodatkiem płatków owsianych oraz kokosowych. Mocne piwo z ciekawą kompozycją amerykańskich odmian chmielu i płatkami kokosowymi. To piwo jest tak szalone jak przyjaźń między nami. Rzadko się spotykamy, ale kiedy jesteśmy razem, zawsze jest świetna zabawa przy dobrym piwie.

Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane
Skład: słód jęczmienny, płatki kokosowe, płatki owsiane, glukoza, chmiel (Citra, Centennial, Mosaic, Warrior, Chinook), drożdże
Wypij, póki świeże!
Piwo dostępne w półlitrowej, bezzwrotnej, brązowej butelce o pojemności 500 ml, zamkniętej białym kapslem z logiem Artezana.
Premiera piwa odbyła 9 stycznia 2016 roku w krakowskim pubie Multi Qlti.
Dodał: Kaente - 2016-01-11 08:46:55

oceny Oceny

Użytkownicy 7,56 / ilość: 18
Goście 5 / ilość: 1
średnia7,42 / ilość: 19

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brajan36
starstarstarstarstar
2016-02-18 21:43:38
Cena : 11zł ( dużo ) , warka : 05/03/16 ; Barwa: Jane złoto , mocno zmętnione i delikatnie opalizuje ; Piana : złożona z średnich głownie pęcherzy powietrza występują miejscami grupki mniejszych i samodzielne większe bąble , sama piana jakoś mocno nie jest obfita , ale utrzymuje się mała warstewka do końca degustacji ; Aromat : to mega zaskoczenie bo wiadomo niby miałbyć intensywny kokos a tu solidna dawka aromatycznych chmieli amerykańskich , czuć tu owoce tropikalne ( mango , lekka brzoskwinia ) i lekka woń cytrusowa i dopiero na samym końcu tło kokosowe , wszystko jednak utrzymane jest w tonie orzeźwiających świeżych doznań aromatycznych ; Smak : tu da się wyczuć kokosowy posmak taki trochę tłustawy , jest mocno ściągająca goryczka alkoholowa która rozgrzewa powoli i gryzie język a potem czuć ciepło w przełyku , sam profil goryczki to pestka grejpfruta / cytryny ; Piwo ciekawe mocne tropiki , chmiel i goryczka to co zapamiętam na długo :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar
2016-02-18 21:49:06
po ogrzaniu to bardziej wychodzą z cienia kokosowe nuty :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar
2016-02-08 16:47:26
Wszystko fajnie, tylko gdzie ten kokos ? Trzeba być bardzo wyczulonym na zapachy żeby to wyczuć, aczkolwiek jak tego kokosa odczuwam na zasadzie smukłości, gładkości piwa, przez co pije się je bardzo przyjemnie. Nie ukrywam, że miałem większe oczekiwania co do tego piwa.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
root-theory
starstarstarstarstar
2016-02-02 19:55:32
Pomimo iż wielu kokosa nie czuje, chciałbym poinformować iż jest on delikatnie odczuwalny w zapachu ale bardziej w smaku zostawiając tłuste wrażenie mleczka kokosowego.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2016-01-21 10:06:43
zapach skiśniętych skarpet oraz posmak podłego bimbru zamaskowany aromatem kokosowym.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.