Argus Lager Złocisty
Argus Lager Złocisty
Argus Lager Złocisty
% alk. 5.7
Blg 12.2
brak koduaddbarcode
ulubione: 3
cena: 2,29 zł

Jest to jeden z czterech Argusów, z limitowanej edycji. Są to piwa warzone dla sieci marketów Lidl. Brak oficjalnej informacji o miejscu uwarzenia, jednak wiele wskazuje na to, iż jest to browar Amber. Na kontretykiecie brak składu, jedynie informacja, że zawiera słód jęczmienny i jest pasteryzowane. Barwa jasno-złota, klarowna. Piana biała, wysoka po nalaniu na dwa centymetry. Składa się z średnich oraz drobnych pęcherzyków. Błyskawicznie opada i już po chwili pozostaje porwany i dziurawy kożuch z grubszą obwódką, do końca zostaje jako cienki pierścień z ledwo widocznymi wysepkami. Piana nierównomiernie ozdabia szkło. Zapach praktycznie ciężki do wyłapania, jedynie lekki słód. W smaku również delikatny słód ze słodkością, następnie ukazuje się lekka i krótka goryczka. Na finiszu da się wyczuć, iż piwo ma dosyć wysoki woltaż, poprzez minimalny akcent alkoholowy przy przełykaniu i lekkie rozgrzewanie w gardle. Wysycenie na średnim poziomie.
Dodał: Browariusz - 2014-06-27 08:24:27

oceny Oceny

Użytkownicy 5,33 / ilość: 42
Goście 5,92 / ilość: 24
średnia5,55 / ilość: 66

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
mattrocker
starstarstarstarstar
2015-08-23 17:25:28
Przy tej cenie solidne piwo. Dlatego solidne 6. Słodowe z nutą goryczki, nie zalatuje tanim piwem ale klarowności mu brak. Ale polecam
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar
2015-07-15 22:00:30
Cena : 2,29 , piana po nalaniu równa ze szkłem mocno zbita , biała , drobnoziarnista , opadając gdzie nie-gdzie pozostawia ślady na szkle . Kolor : jasno złoty , przejrzysty , Zapach : mocno słodowy ,w smaku : również słodowe z lekko zbożową nutą , i słodkim finiszem , mało wyczuwalna goryczka . Przyjemnie się go pije powiem , że byłem oporny co do tego lagera jednak mi smakuje przy takiej cenie jest zdecydowanie lepszy od kilku koncernowych lagerów .
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar
2015-07-08 23:26:14
Dobry, smaczny pils.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Kaente
starstarstarstarstar
2015-07-08 23:04:47
Zdecydowane ciekawsze i przyjemniejsze w odbiorze piwo aniżeli silniejszy kuzyn ? Dostojny. Jest lekkie, rześkie nie tak obficie słodowe jak wyżej wspomniany Argus z lekko wyczuwalną goryczką, czego w produkcie z 14.5% Plato nie znajdziemy. Barwa niemal identyczna wpadająca w lekko opalizujące złoto. Piana bardzo intensywnie rozkwitająca o drobnopęcherzykowatej konsystencji obecna przez większą część konsumpcji, stopniowo redukująca się do cieniutkiego białego krążka. Aromat czysty słodowy z lekkimi akordami ziołowymi. Wyczuwam tutaj podobieństwo z czeskimi ?dziesiątkami? operującymi żateckim chmielem, lecz czy tutaj się on znajduje śmiem wątpić. Mój egzemplarz ustrzegł się wszelkich wad, których multum zgromadził Dostojny. W smaku piwo dość słodkie, mało treściwe ale pozostawiające nienajgorszy goryczkowy mouthfeel. Nie jest to może przykład goryczkowej maestrii, lecz lepsza obecność takiej tępej i ciut zbyt długo zalegającej, aniżeli absolutny jej brak. W zestawieniu z silniejszym dostojnym zdecydowana dominacja Argusa Lagera. Wspaniały stosunek ceny do jakości i bezpośrednio wypływających z niej walorów aromatyczno-smakowych.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.