Archivist Blond
Archivist Blond
Archivist Blond
% alk. 6.6
brak koduaddbarcode
ulubione: 1
cena: 4,99

Opactwa od wieków stanowią inspirację dla belgijskiej kultury piwowarskiej. Archiwista opactwa miał za zadanie zapisanie autentycznych receptur piwa i ożywienie oryginalnych receptur. Pasja mistrza piwowarskiego ożywiła to piwo górnej fermentacji.
Jasne lub brązowe, archiwistyczne piwo pełne jest cudownie miękkich i gorzkich aromatów, które czynią go niepowtarzalnym piwem wysokiej jakości. Opis z RateBeer. Produkowane dla Lidla w browarze De Brabandere w Belgii.
Dodał: jacelinho - 2019-07-22 07:01:46

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 9
Goście 8 / ilość: 1
średnia 7,1/10 / ilość: 10

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
SoupDog
starstarstarstarstar

2019-08-18 00:27:11
Ładna, wysoka piana z drobnymi pęcherzami. Smak wytrawny, herbaciany, goryczkowy. Po wypiciu Archivist w gardle zalega goryczka - nietypowa cecha jak na blonda.
Minusem jest zapach - ubogi, słaby i metaliczny, zabrakło "landrynek".
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 9, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-08-01 19:20:36
Barwa bursztynowa , delikatnie zmętniona. Piana ładna , w miarę drobna, biała , obfita i zostawia ładny lacing. W aromacie czuć fenole , przyprawy , typowo dla blonda , jest banan , goździk. Trochę słodko w aromacie może nawet za słodko ale ogólnie jest dobrze. W smaku podobnie jak w aromacie , gaz na średnim poziomie , w miarę pełne , czuć słodycz wg mnie trochę za wysoka jest. Jest pełne , goryczka niska , jest tak jak ma być w tym stylu , fenole , banan , goździk , przyprawy. Jest smacznie i za 5 zł w Lidlu uważam że warto. Warka do 26.06.2021
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-07-31 19:02:39
Bursztynowe, miodowe. Piana drobna, duża, żółtego odcienia. Stabilna i sztywna.
Przyjemny aromat przyprawowo fenolowy z akcentami owocowymi.
O wiele za wysoko wysycone.
W smaku owoce, biszkopt, przyprawy. Nawet spora goryczka. Trochę zalegająca.
Pierwsza liga belgijska to nie jest. Ostatnia też nie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-07-31 16:07:07
Piana dość bujna, biała, drobnoziarnista, gęsta i puszysta, wysoka na około półtora centymetra, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, przejrzyste i klarowne, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty przyprawowe, aromaty goździków oraz bananów, subtelna drożdżowość, fenolowość, podbudowa słodowa. W smaku fenole wiodą prym, w postaci goździków oraz ziół, coś jakby gałka muszkatołowa, dalej banany i przyprawy finisz natomiast wyraźnie drożdżowy, goryczka adekwatna do stylu, niezła kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel z logiem Archivist, etykieta w żółtej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie. Warka 25.06.2021. Udany Blonde, może nie jakiś spektakularny, ale solidny w swojej prostocie, zawiera wszystko co powinien posiadać ten styl belgijską fenolowość, przyprawowość nuty goździków czy bananów. Ciało na zadowalającym poziomie, jedyne do czego mógłbym się doczepić to nieco zbyt duża dawka słodyczy stąd minus przy 7, którą wystawiam.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010