Anchor Porter
Anchor Porter
Anchor Porter
% alk. 5.6
USA USA
brak koduaddbarcode


Amerykański porter z browaru Anchor to piwo o czarnym kolorze, grubej, kremowej pianie, intensywnych smakach czekoladowych, toffi i kawy, oraz wyważonym smaku. Jest to piwo w stylu American Porter - mocno nachmielone, o oszczędnym jak na Portera poziomie alkoholu. Powstaje z mieszanki słodów palonych, karmelowych, czekoladowych i czarnych, na drożdżach górnej fermentacji.
Dodał: krzysiek.w17 - 2012-12-20 08:59:00

oceny Oceny

Użytkownicy 8,29 / ilość: 7
Goście 7,29 / ilość: 7
średnia 7,79/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
starstarstarstarstar

2015-04-12 16:00:03
Barwa: Ciemno-brązowa, wpadająca w czerń. Pod światłem ukazują się liczne, wiśniowe przebłyski.

Piana: Jasno-beżowa, z początku drobne, potem średnie pęcherze. Gęsta i wysoka na około trzy centymetry po nalaniu. Zostawia równe i grube, aczkolwiek częściowo nietrwałe ślady. Na dłużej zostają kropki i ładna mozajka. Do końca degustacji po pianie zostaje niska, poprzerywana warstwa.

Aromat: Głeboki i wyraźny. Charakterystyczny dla porteru, słodki z silnymi nutami kakao i ciasta czekoladowego. Pojawia się też aromat lekkich, suszonych owoców, gorzkiej czekolady, palonych słodów a nawet subtelnej wędzonki.

Smak: Początkowo cierpki i lekko kwaskowy. Po chwili ujawnia się bogactwo smaku w postaci kakaowo-palonych nut z gęstą strukturą piwa. Następnie czuć karmel z dużą porcją słodyczy oraz owocowego suszu i czekolady.Goryczka delikatna, lecz dobrze zaznaczona, ma palony profil. Mimo niskiej intensywności utrzymuje się na języku dość długo. Piwo jest bardzo treściwe, gęste, mimo wszystko przyjemnie się je pije.

Nasycenie: Niskie, odpowiednie.

Komentarz: Doskonałe piwo, Porter, którym mógłbym się delektować przez wiele godzin. Bogactwo smaku i aromatu na najwyższym poziomie. Do tej pory każde piwo z Anchora otrzymuje ode mnie ocenę 8 lub 9, muszę próbować więcej piw z tego amerykańskiego browaru. Jestem fanem piw, w których dzieje się tak wiele, przypuszczam, że przy kolejnym spotkaniu z tym piwem wyłapałbym jeszcze parę ciekawych akcentów smakowych lub nut w aromacie. Co najważniejsze Anchory nie są jakoś wybitnie drogie, jak na piwo z USA 12 zł za butelkę o pojemności 0,355l to nie tragedia. Polecam to piwo, warto spróbować.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2014-02-04 10:21:06
Świetne, genialne, rewelacyjne. Amerykanie mają jednak piwny raj.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010