Anchor Old Foghorn Ale
Anchor Old Foghorn Ale
Anchor Old Foghorn Ale
% alk. 8.8
USA USA
brak koduaddbarcode

Old Foghorn Ale jest lekko mętne i ma bogatą pianę. W tle wyczuć można delikatny alkohol. W smaku jest gęste, słodkie, karmelowe z nutą goryczy pochodzącej z chmielu. Do procesu warzenia tego mocnego piwa wykorzystuje się świeże, całe szyszki chmielowe. Jest też chmielone na zimno, a leżakuje w piwnicach browaru przez długi czas, aż do osiągnięcia smaku słodowej słodyczy, estrowej owocowości i wyjątkowego chmielowego charakteru, z którego znane jest na całym świecie.
Dodał: krzysiek.w17 - 2012-12-12 09:33:00

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 9
Goście 0 / ilość: 0
średnia8 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-06-09 21:06:06
Trzeci Barley Wine w moim dorobku, drugie piwo od Anchor (piłem też IPA). Aromat słodowo-alkoholowy z delikatnymi nutami chmielowymi. W smaku bardzo dobre, mocno alkoholowe, ale delikatnie ogrzewające przełyk. Przypomina mi trochę BW od Doctor Brew. Piwo bardzo fajne, niezwykle degustacyjne, ale dla mnie póki co wygrywa Hard Bride z racji na mocniejsze chmielenie i bogatszy aromat.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Bock
starstarstarstarstar

2015-03-07 00:30:00
Kolor czerwono-brązowy, lekko mętny, piana raczej słaba. Zapach niezbyt intensywny, słodowy, kwiatowy, winny. Smak: słodkawy, winny, chlebowy, lekko owocowy i palony. Później można wyczuć delikatną ziołową chmielowość, a na koniec średnią słodową goryczkę. Czuć moc tego piwa, ale nie alkohol, w smaku dominuje słód. Trochę za mało owocowe. Dobre, ale nie idealne.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Kamil_93
starstarstarstarstar

2014-06-25 21:21:02
Kolejny Barley Wine jakiego miałem przyjemność spróbować, wraz z Alpha Blood od RC ten smakował mi do tej pory najlepiej. Barwa rubinowa, piana średnio intensywna. Dosyć złożony aromat, wyraźnie słodowy w akompaniamencie z chmielem. Smak zdominowany przez słód, do tego nuty chlebowe i karmel. Całość zakończona świetną długą goryczką. Piwo warte spróbowania, dzięki niemu jeszcze bardziej przekonałem się do tego gatunku.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-06-25 00:02:41
Mój trzeci Barley Wine.To rzadki gatunek i raczej ciężko dostępny, zawsze gdy próbuje takie piwo to serce bije mocniej.Trzeba przyznać iż, wszystko fajnie w nim współgrało.Bardzo podoba mi się świetna butelka i styl etykiety.Moja wersja miała 8,8% Alk.Barwa miedziano-rubinowa, lekko zamglona.Piana kremowa, średnio wysoka, raczej alkohol i duże nachmielenie nie sprzyjają wysokiej pianie.Aromat bogaty, mocny słód i chmiel o lekko tropikalnym zabarwieniu.W smaku również bogaty potężny słód w połączeniu z aromatami chlebowymi, karmelowymi i wreszcie silną, szlachetną i bardzo trwałą goryczką.Chyba za to tak kocham ten styl.Jak najbardziej warto spróbować.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.