Ambergris American Brown Ale
Ambergris American Brown Ale
Ambergris American Brown Ale
% alk. 4.6
Blg 12.5
brak koduaddbarcode

Kolejne piwo z niedużego browaru Bednary, ze wsi Bednary, znajdującej się nieopodal Łowicza. Jest to browar rzemieślniczy, które istnieje od 2013 roku. Sztandarowym piwem z Bednar jest Łowickie. Za otwarcie browaru i jakość poszczególnych piw odpowiada Rafał Łopusiński. Na etykiecie nie ma zbyt rozbudowanego opisu, na górze umieszczono cytat ,,You can find doors anywhere, if you only know where to look,, podpisano - Finch. Piwo w stylu American Brown Ale pasuje do grillowanego mięsa i warzyw, długo dojrzewającego sera gouda, a także deserów. Piwo pasteryzowane i niefiltrowane, skład: woda; słód: Pale Ale, karmelowy, czekoladowy, melanoidynowy, czerwony; chmiel: Cascade, Centennial, Marynka; drożdże: S-04. Polecana temperatura podawania i degustowania to przedział 10-13°C. Piwo Ambergris pojawiło się w sklepach w połowie kwietnia 2015 roku. Prawdopodobnie było już warzone wcześniej, w roku 2014. Jednak nie trafiło do szerszej dystrybucji, w roku 2014 to piwo miało zastępczą etykietę w formie białej kartki z podstawowymi informacjami.
Dodał: Stacher93 - 2015-06-14 10:52:02

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia7 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-05-02 22:02:03
Barwa: Ciemno-brązowa, mocno zmętniona, nieprzejrzysta.

Piana: Składa się głównie z drobnych pęcherzy. Ma kremowy kolor. Wysokość tuż po przelaniu do szkła to około dwa centymetry. Szybko redukuje się do przecierającej się, niskiej kołderki, która trzyma się do samego końca degustacji. Ślady jakie zostawia na szkle piana są równe, średnio-grube, lecz bardzo szybko spływają w całości.

Aromat: Wyraźny, czekoladowo-palony. Lekka kwaskowość przyjemnie łączy się z nutami naturalnego kakao i subtelną kawą. Przyjemny aromat, bardziej podchodzący pod Dry Stouta.

Smak: Z początku piwo jest kwaskowe, potem rozwija się posmak mlecznej, a następnie gorzkiej czekolady. Pojawiają się również wyraziste akcenty palonego słodu, oraz przyjemna, dobrze wypoziomowana słodycz. Goryczka zjawia się późno, prezentuje przyzwoity poziom jak na ten gatunek piwa. Charakteryzuje się profilem palono-kakaowym. Całkiem długo się utrzymuje.

Nasycenie: Niskie, prawidłowe.

Komentarz: Smaczne, aromatyczne i kompletne piwo. Dla mnie to bardziej lekki, ciut jaśniejszy stout niż American Brown Ale. Mimo tego jestem zadowolony z poziomu jakie to piwo prezentuje. W ostatnim czasie Bednary zaskakują co raz to ciekawszymi i co najważniejsze solidnymi piwami. Oby tak dalej.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.