Amber Po Godzinach Barley Wine
Amber Po Godzinach Barley Wine
Amber Po Godzinach Barley Wine
% alk. 10.0
Blg 22.0
5906591001950addbarcode
ulubione: 3
cena: 10,50 zł

Uwarzyliśmy pierwsze w tym roku piwo z rzemieślniczej serii Po Godzinach. To już dziewiąty styl piwa w kolekcji i jeden z najbardziej niezwykłych gatunków piwa na świecie.
Barley Wine to styl piwa, który łączy cechy charakterystyczne zarówno dla wina jak i piwa, dlatego zwane jest również “winem jęczmiennym” (dosłowne tłumaczenie).
Premierę tego piwa zaplanowaliśmy na pierwsza połowę lutego nie bez przypadku. Jest to piwo rozgrzewające, aromatyczne, o wysokiej, porównywalnej z winem, zawartości alkoholu.
Gatunek piwa Barley Wine wywodzi się ze starożytnej Grecji, jednak w tamtych czasach do jego wytwarzania nie wykorzystywano chmielu. Ten pojawił się na liście składników około roku 1870 w Anglii. Intencją twórców było zaoferowanie konsumentom piwa, które mogłoby konkurować z winem.
Niezwykły, pełny smak Barley Wine zawdzięcza specjalnym szczepom drożdży górnej fermentacji, mieszance słodów, kombinacji polskich i amerykańskich odmian chmielu. Swoją unikalność zyskuje również za sprawą bardzo długiego procesu leżakowania.
Barley Wine jest piwem poszukiwanym przez wymagających piwoszy. Niszowy gatunek, który w Polsce zyskuje popularność od niedawna. Niewiele browarów podejmuje się wyzwania uwarzenia tego wymagającego stylu.

Składniki: woda z własnych ujęć głębinowych; słody: Pale Ale, Melanoidynowy Mela Red Alder, Pilzneński; chmiele: Sybilla, Marynka, Mosaic; drożdże: górnej fermentacji z własnej stacji propagacji.
Piwo pasteryzowane.
Temperatura serwowania 12-14°C.

Oficjalna pre­mie­ra piwa odbyła się w pią­tek – 10 lute­go 2017 roku - w gdyń­skim pubie Morze Piwa.
Dodał: SaintBase - 2017-02-07 22:08:23

oceny Oceny

Użytkownicy 6,39 / ilość: 41
Goście 7,75 / ilość: 8
średnia6,61 / ilość: 49

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2018-02-04 22:04:20
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca nietrwałe firanki na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza bursztynowa, nieco zmętnione, nie do końca przejrzyste i klarowne. W zapachu wyraźne nuty karmelowe, podbudowa słodowa, trochę suszonych owoców, występuje pewna doza wytrawności. W smaku bardzo słodkie, nadmiar karmelu wręcz przytłacza, dalej suszone owoce, goryczka iluzoryczna, podobnie jak kontra kwaskowa, stosunkowo dobrze zamaskowany alkohol, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel z serii Po Godzinach od Ambera, etykieta w czarnej kolorystyce, ładnie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 02.02.2018. Leżakowane prawie rok, degustowane dwa dni po terminie przydatności. Niestety leżak nie dał efektu jakiego oczekiwałem... Zdecydowanie nie jest to stricte barley wine, słodki, karmelowy ulepek. Bez głębi smaku, treściwość stoi na śmiesznie niskim poziomie. Nie wart leżakowania, a tym bardziej polecenia wyrób...jedynym plusem jest chyba całkiem nieźle zamaskowany alkohol... Jeden ze słabszych leżaków z mojej kolekcji. Dam naciągane 6 z minusem, chyba tylko z racji leżakowania, bo smak to lekka kpina. Najmniej barleyowy barley jakiego miałem okazję kosztować...
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
jover
starstarstarstarstar
2017-12-05 15:31:24
10% a alkoholu nie czuc w zapachu, powiedziałbym że wytrawne, uderza w głowe ten woltaż, zalegający posmak alkoholu w gardle, dla mnie bardzo dobre ale zdjae sobie sprawe ze nie jest do końca stylowy
awatar
Marianek
starstarstarstarstar
2017-09-01 14:16:19
Niestety, okrutnik alkoholowy. Słabiutko czuć aromaty (typowe dla barley wine czyli słodycz od słodów, rodzynki, czerwone owoce a?la wiśnie, trochę winne (porto), ale to wszystko ultrasłabe, a zmiażdżone ordynarną alkoholowością. Piłem szybko po zakupie i byłem załamany. nie wiem, czy leżakowanie w butelce da mocną poprawę, wątpię.
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 2, zapach: 2, wygląd: 7 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar
2017-07-16 18:21:14
Trzymałem je ponad 7 miesięcy po zakupie.Mam mieszane uczucia.Alkohol wyczuwalny tak w smaku jak aromacie.Nie trudno o to,patrząc na osiągi.Barwa piękna,piana jak na taki alkohol,poprawna.Jest wyraźnie wiśniowe,słodowe.W tle owoce,karmel.Nie wiem czy to czas ułożył to piwo,ale dla mnie warte wypicia.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.