Amber Po Godzinach Apple Wheat
Amber Po Godzinach Apple Wheat
Amber Po Godzinach Apple Wheat
% alk. 5.0
Blg 12.1
brak koduaddbarcode
ulubione: 5
cena: 4,99 zł

Piwo w stylu Apple Wheat uwarzone przez Browar Amber z miejscowości Bielkówko (niedaleko Gdańska). Jest to ósme piwo z serii Po Godzinach. Piwa z tej kolekcji warzone są tylko raz i sprzedawane w limitowanej edycji w ilości 200 hektolitrów (40 000 sztuk). Apple Wheat pojawiło się na półkach sklepowych w czerwcu 2016 roku.

Orzeźwiające i aromatyczne połączenie piwa i soku jabłkowego. Najnowsza propozycja z rzemieślniczej serii Po Godzinach to wybitny przedstawiciel piwa warzonego na jęczmiennych i pszenicznych słodach z dodatkiem tłoczonego soku z polskich jabłek.
Delikatna goryczka i lekki orzeźwiający smak jabłek sprawiają, że jest to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy szukają propozycji na nadchodzące lato. Subtelny, słodko-kwaśny aromat jabłek równoważy wytrawny chmiel, dzięki czemu piwo jest lekkie i wyraźnie orzeźwiające.
Tłoczony sok z polskich jabłek został dodany do piwa na etapie leżakowania, co oznacza, że ulegnie on całkowitej fermentacji. To sprawia, że Apple Wheat jest wyjątkowe i kusi niepowtarzalnym smakiem.
Sok jabłkowy pochodzi z małej, rodzinnej wytwórni. Powstał, podobnie jak nasze piwo, z najlepszych, starannie selekcjonowanych składników.
Seria Po godzinach to seria piw rzemieślniczych, powstała specjalnie dla piwoszy, którzy lubią nowości i poszukują ciekawych, oryginalnych smaków. To autorskie interpretacje wybranych stylów piwnych.
Apple Wheat to idealne piwo by powitać letnie popołudnie.

Piwo jasne, górnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda z własnego ujęcia, słód pszeniczny, słód jęczmienny, tłoczony sok jabłkowy (NFC), chmiel aromatyczny, drożdże górnej fermentacji z własnej stacji propagacji
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-06-26 20:38:51

oceny Oceny

Użytkownicy 6,38 / ilość: 69
Goście 6,71 / ilość: 14
średnia 6,43/10 / ilość: 83

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-08-17 16:57:21
Czuć dobrze pszeniczne piwo. Jabłko lekko wyczuwalna w postaci delikatnej kwaskowości. W zapachu bardziej pszenica. Dobry wzbogacony pszeniczniak. Banany i goździki w mniejszości. Etykieta przyjemna dla oka tematyczna zielona z serii "Po godzinach".
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
SoupDog
starstarstarstarstar

2019-08-15 22:54:38
Przyjemny pszeniczniak w stylu amerykańskim. Gęsta, mleczna piana, mętne, drożdżowe, trochę słodkie, trochę goryczkowe. Wysycenie na początku bardzo wysokie, później bąble ulatują. Jak to z piwami pszenicznymi bywa, najlepsze jest na dnie butelki :)
Nie jest to jednak piwo bez wad. Po pierwsze, nie wiem czy jabłko było potrzebne. Czuć kwaskowy, owocowy posmak, ale czy to daje lepszy efekt?
Po drugie, piwo jest wodniste i brakuje mu zapachu. Czuć lekki banan, jednak trzeba się mocno zaciągnąć kilka razy, aby coś wyczuć nad szklanką.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Gulek
starstarstarstarstar

2019-07-29 14:09:55
Trochę mdły aromat jak i smak jabłkowy i do tego mogę się przyczepić najbardziej. Jeśli chociaż trochę więcej byłby wyczuwalny smak jabłka wtedy było by dużo lepiej tak to piwo jest niestety trochę na jedno kopyto i nie powala niczym, co nie znaczy, że nie może smakować. Ode mnie nieco naciągane 7 / 10.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
ArdianK
starstarstarstarstar

2019-07-26 18:04:10
Zdecydowanie najlepsze piwo, które uwarzył browar Amber. Pozycja obowiązkowa, świetny stosunek jakości do ceny
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010