Amber Chmielowy
Amber Chmielowy
Amber Chmielowy
% alk. 5.0
Blg 11.3
5906591001479addbarcode
ulubione: 31

Piwo, które w założeniu ma swym aromatem i smakiem zachwycić wielbicieli chmielowej goryczki. Amber chmielowy, podobnie jak wszystkie piwa z Browaru Amber, powstaje tylko z naturalnych składników. Przyprawiany jest dwoma rodzajami krajowego chmielu: tradycyjną polską Marynką, której piwo zawdzięcza charakterystyczną goryczkę oraz aromatycznym Chmielem Lubelskim. Doświadczeni piwowarzy zadbali, by kompozycja chmielu oraz odpowiednie proporcje najlepszych składników zachwycały harmonią smaku, aromatem oraz orzeźwiały wyważoną goryczką.

W najnowszej warce w składzie pojawiły się trzy chmiele: Puławski, Sybilla i Lubelski
Dodał: bibosz - 2013-06-18 10:28:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,25 / ilość: 293
Goście 7,25 / ilość: 254
średnia6,71 / ilość: 547

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
demiksior
starstar

2021-07-03 14:33:29
Kwaśne w uj smakuje jak jakaś apa ipa a to zwykła c*pa/ bardzo dobre przyjemna goryczka mocna naprawdę dobre piwko
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
luke123
starstarstarstarstar

2021-06-06 22:38:50
Warka z datą 27.11.2021. Słodowe, lekko słodkawe odsłodowo plus zauważany diacetyl, ale ciało mimo to niskie. Jest lekka goryczka, minimalnie chmiel, ale i u mnie chyba lekki wpływ zielonej butelki. Jest też jakaś nieprzyjemna nuta, którą nie do końca umiem nazwać (śmierdzi tak mój pies jak wróci z dworu, ale w przypadku ambera nie czuję tego nosem, a w ustach :D ). Za 3coś może i ujdzie, jest w nim jakaś pijalność.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 9 )
awatar
secca
starstarstarstarstar

2021-05-14 18:58:38
Było świetnie chmielowo, jest wodnisto, bezchmielowo i bardzo słodko. Kiedyś to był najlepszy wybór jeśli chciałeś piwo chmielowe za niską cenę. Teraz to kolejny koncerniak - bez smaku i wyrazu. Mimo wszystko i tak nie jest źle. Głowa nie boli, nie chce się wymiotwać, ani nie dostaje się rozwolnienia i mimo wszystko ta woda nie smakuje nawet najgorzej. Jak nie ma nic lepszego można brać.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Sheggorath
starstarstarstarstar

2021-05-11 21:08:59
W szkle klarowne, złote, pokaźna czapa piany. Niestety nie obeszło się bez wady w aromacie z powodu zielonej butelki. Prezentuje się jak zwyczajny pale lager i zdecydowanie bliżej mu właśnie do niego, niż do czeskiego pilsa. W aromacie, oprócz wspomnianego tiolu, jest dosyć nieciekawie - dużo zielonych jabłek, czy wręcz takich jesiennych liści z jabłoni. Poza tym trochę słodowych nut, jakaś odrobina tostowego chleba. Po czasie wychodzi nawet taka gotowana marchewka lub miód. Niestety, chmielu brak. Zarówno w aromacie jak i w smaku. Goryczka jest bardzo znikoma, jedynie na finiszu i trzeba naprawdę się skupić. Głównie kwaskowo-słodkawe. Lekkie, delikatne, średnie ciało.
Piłem już piwa chmielone Lubelskim, Marynką i Sybillą, jednak doznania były zupełnie inne. Tutaj nie ma tak naprawdę nic. No cóż, jak na browar Amber to słabiutko, a bardzo cenię sobie ich pozostałe piwa.

Nie rozumiem tego upierania się przy zielonych butelkach... Tak jakby zamiarem było upodabnianie się do koncernowych kiepskich piw, tylko po co? Nic pożytecznego z tego nie ma, a wręcz może dojść do zepsucia piwa. W ogóle mam wrażenie, że osoba odpowiedzialna za oprawę wizualną butelki nie ma zielonego (dosłownie) pojęcia o tym. Całość wygląda nijako - postawione obok Heinekena czy Perły nie wyróżniałoby się niczym. No chyba że o to chodziło. Srebrna czcionka na białych etykietach to już w ogóle dziwactwo - jest nieczytelna i od czapy. Oczywiście to już są moje dywagacje i nie ma to wpływu na ocenę, ale naprawdę: ktoś, kto to projektował, albo miał zły dzień, albo wybrał losowe elementy, bo sam nie miał pomysłu.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.