Amager Red Cap
Amager Red Cap
Amager Red Cap
% alk. 9.5
5704603303081addbarcode

Piwo w stylu Scotch Ale / Wee Heavy leżakowane w beczce po whisky uwarzone przez duński Amager. Jest częścią serii Wicked Tales of Scotland - na którą składają się 4 leżakowane w beczkach piwa, które swoją premierę miały 2 lutego 2019.
Dodał: nietzsche - 2019-03-08 12:39:45

oceny Oceny

Użytkownicy 9 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia9 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2020-10-29 02:15:58
Zapomniałem, że już to piwo oceniałem, ale lubię jak moja ocena się potwierdza, bo to świadczy bardziej o piwie, niż o dyspozycji dnia. Doskonałe połączenie Wee Heavy z Old Ale (bo są tu jednak nuty świeżych owoców czerwonych i ciemnych). To nie jest piwo ciemne, ma owszem nuty kawy zbożowej, ale dalsze, ono gra swoją słodowością i jej bogactwem + w tym wypadku beczką po whisky. Z tego co pamiętam to kosztowało naście złotych
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2020-02-09 00:18:40
WYgląd: ciemny brunatny kolor z rubinowymi refleksami, całkowicie klarowne, , ładna piana, drobna, kremowa, stosunkowo jasna
Zapach: pachnie pięknie, beczka tu sporo wniosła, Lilith przy tym to popierdułka, a niby wolę bourbona, marcepan, wanilia, dębina, do tego bardzo dużo orzechów, kawy zbożowej, trochę mlecznej czekolady, malagi, rodzynek, pomarańcza w czekoladzie, taki Lindt ze skórką pomarańczową, trochę żywic, sporo owoców nie tylko ciemnych.
Smak: Doskonały reprezentant Strong Scotch Ale, mega orzechowo-migdałowe piwo, pełne ale nie wyklejające, przy czym alkohol świetnie ukryty, a ma ponad rok. Praliny z malagą/sherry, kawa zbożowa, piernik, pumpernikiel, do tego idealnie wkomponowany amerykański chmiel, bo on nie zawsze pasuje do mocnych piw z ciemną nutą, owoce tropikalne w czekoladzie, cytrusy w czekoladzie, jakiś agrest. Gdyby nie ta orzechowość, to powiedziałbym, że to doskonały porter bałtycki, a problem w tym, że bałtyka z tej serii spierdolili dokumentnie (zresztą jak każdy). Piwo doskonale ułożone, więc nie ma co leżakować.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.