Jesteś w

Czy wiesz, że...

Najdluzsza lada barowa ma dlugosc 123,7 metra. Znajduje sie w Beer Barrel Saloon w Put-im-Bay w South Bass w Ohio. Bar otwarty w 1989 roku wyposazony jest w 56 kranow z piwem.

Najnowsze komentarze

Pinta Purple novemberawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Pinta Purple november
Czeski Primator kiedyś wypuścił desitkę na amerykańskich chmielach, przy tym to było pełne, esencjonalne piwo
2020-11-26 01:08:50
Pinta Purple novemberawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Pinta Purple november
I cóż, że na kveikach? Wydaje mi się, że ono miało raczej 7,6% przy tym ekstrakcie. Czuć kveiki, czuć chmiele, czuć alkohol w wodzie, owszem, takiej gładkiej wodzie
2020-11-26 01:06:52
IPA Flying Cloudawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
IPA Flying Cloud
Wygląd: barwa ciemno bursztynowa, opalizujące, ładna piana i lacing
Zapach: taka sztampowa AIPA, mocny aromat cytrusów, żywic, z nutą cebuli i winogron, lekki karmel
Smak: piwo pełne, gładkie, , ta słodowość taka lekko biszkoptowo-karmelowa, jest goryczka, bardzo przyzwoita, jest amerykańskie nachmielenie, cytrusy, owoce tropikalne, żywiczność. Smakuje jak wypust polskiego krafciku sprzed lat, lub wszystkich tych nowych browarów, którym się wydaje, że takim nudnym piwem zawojują świat. Smakuje po prostu jak europejska klasyka interpretacji AIPA, z tą różnicą, że jest bardzo dobrze ułożone, to się w Polsce nie zdarza, polskie piwa nawet spod znaku tych najbardziej uznanych kraftowych marek, wciąż smakują jak piwa młode, świeże, nieułożone, tu akurat przejście z piwowarstwa domowego na przemysłowe nic nie zmieniło.
2020-11-26 01:02:50
Brauerei Königshof Pils awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Brauerei Königshof Pils
Wygląd: Barwa słomkowa, ładna piana i lacing
Zapach: specyficzny, mineralno-żelazisty, ale żelaza nie ma, trochę piwniczny zapach, taka mineralność jak ze starej rury, studni, wilgotnej piwnicy (nie żadna kanaliza i zarzut), zbożowość, poza tym dosyć słodki i i bardzo kwiatowy, na samym końcu przebija się nuta siarki i niemieckiej szmaty
Smak: bardzo siarkowe w smaku, tak na granicy akceptowalności, bo to siarka zapałczana, która delikatnie już przechodzi w jajko, ja jednak jestem fanem siarki w Niemiaszkach. Tu w zasadzie głównie ta siarka daje wrażenie, że obcujemy z pilsem, jest niesamowicie gładkie, słodowe, pełne, wysycenie jest niskie, goryczka też, jest dobrze nachmielone, ale tak kwiatowo, słonecznikowo, ma też taką fajną niemiecką maślankowatość, trochę chleba i zbożowości. Goryczka w zasadzie niewyczuwalna, tzn. w porównaniu do naszych korpolagerów to ona tu jest, ale jak na niemieckiego pilsa to nieszczególna. To nie jest ostre, rześkie piwo, jak na pilsa przystało, to jest taki specyficzny mildes helles, ale dobre, charakterne, specyficzne, nie jakaś sztampa, choć wcale się nie zdziwię, jak kogoś ta siarka odstraszy. Bardzo dobrze ułożone.
2020-11-26 00:11:58
Łomża Jasneawatar
Gość
Łomża Jasne
Zmienili i ukryli skład. Teraz smakuje gorzej, da się wypić ale było smaczniejsze z trzech składników. Smakuje trochę tak, jakby z Perły Mocnej odpompować 2% alkoholu.
2020-11-25 23:59:30
Žatecký Gus Světlýawatar
K1
starstarstarstarstar
Žatecký Gus Světlý
Lekkie, przyjemne piwko.
Smak łagodny, goryczka delikatna, ale ciekawa.
W połączeniu z małą mocą powoduje że można pić i pić i pić ...
2020-11-25 23:04:41
Cornelius Hazy IPA 0%awatar
Gość
Cornelius Hazy IPA 0%
Słodkie jak nie ale. Do tego zgaga jak po żółci bydlęcej . W sumie i tak sto razy lepsze niż np. żywiec czy kwaśna łomża 0. Ocena 6/10
2020-11-25 23:00:26
Samuel Smith Organic Chocolate Stoutawatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
Samuel Smith Organic Chocolate Stout
Barwa czarna , zmętniona całkowicie. Piana beżowa , w miarę drobna , trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie słodka , mleczna czekolada. Ale nie jest to sztuczne ani ulep , po prostu rewelacyjny czekoladowy zapach. Jednowymiarowy , chciało by się coś bardziej złożonego ale w sumie taki styl. W smaku tak samo jak w aromacie. Czekolada , słodko ale nie ulep. Gaz średni , w miarę pełne. Niska goryczka wiadomo. Fajna gładkość , sesyjne. Świetne deserowe piwo ale nie jak modne Pastry które ostatnio zalewają rynek. Biorąc pod uwagę że to piwo jest bio za co jeszcze bardziej szanuje bo się rzadko zdarzają takie piwa. Pije się jak Milk Stouta mimo że nie ma tu laktozy. Nie no świetne piwo , szkoda że mała butelka. Wszystko tu zagrało niemal idealnie. Kakao , czekolada , cukier trzcinowy , niby proste piwo a jednak jest sztos. Warka do 03.2022
2020-11-25 22:31:17
Kormoran Świąteczneawatar
rewo
starstarstarstarstar
Kormoran Świąteczne
Ńajlepsze piwo świąteczne jakie piłem, Kormoran kolejny raz potwierdza swój wysoki poziom. W tegorocznej warce w zapachu dość umiarkowanym jakbym wyczuwał laktozę, choć w składzie zamiast niej jest cukier, w smaku zdecydowanie przyprawy piernikowe, wg mnie na pierwszym planie imbir i cynamon, ale wszystko wyraziste ale fajnie zbalansowane. Polecam!
2020-11-25 21:53:17
Innis & Gunn Blood Red Sky (dawniej Rum Finish)awatar
lukas85
starstarstarstarstar
Innis & Gunn Blood Red Sky (dawniej Rum Finish)
Ładna butelka, ciekawa etykieta. Spora piana po nalaniu i ładny lacing. Mimo to piwo było dość gładkie w smaku i brakowało co2. Smak przede wszystkim przypominał Ale, ale trochę takie wymieszane z mocnym lagerem. Czuć nuty owocowe, nieco rumowe, wanilii brak. Goryczka niska, gdzieś tam daleko ukryta, dominuje oczywiście słód.
Piwko jak najbardziej do spróbowania, ale nie było tu niczego ciekawego.
2020-11-25 21:36:05
Kustosz Mocneawatar
Gość
Kustosz Mocne
dobre zeby sie tanio n*****c
2020-11-25 21:18:57
Wrężel Sail Onawatar
zbieraczek
starstarstarstarstar
Wrężel Sail On
Piana nisko-średnia, drobnopęcherzykowa.
Barwa zmętniona, ciemny bursztyn/miedź.
Zapach - żywica, cytrusy, białe owoce, trochę karmelu.
Smak: wysycenie średnie-, wyraźna żywica, cytrusy i iglaki, trochę białych owoców, lekka nafta, albedo i karmel, goryczka średnia+, po chwili trochę alko wychodzi, no i jakieś delikatne gryzienie w przełyku. Jest nieźle, jest naprawdę klasycznie
2020-11-25 21:14:15
Žatecký Světlý Ležákawatar
piotremon
starstarstarstarstar
Žatecký Světlý Ležák
To piwo nie jest złe, nie spodziewałem się też wiele więcej, ale jest dosyć męczące i nawet perełka polskiego piwowarstwa, czy też perlenbacher premium są moim zdaniem bardziej pijalne.
2020-11-25 21:10:45
Žatecký Světlý Ležákawatar
piotremon
starstarstarstarstar
Žatecký Světlý Ležák
Złociste, klarowne piwo ze średniopęcherzykową, niezbyt trwałą pianą pozostawiającą szczątkowy lacing.
W aromacie dość słodowe, nieszczególnie przyjemne ale bez tragedii. Pojawia się chmielowa (chyba) żelazistość.
W smaku słodowe, nie jest wodniste, ale do pełności trochę brakuje. Lekko goryczkowe, słodkawe i dosyć płaskie w smaku. Nie dzieje się tutaj zbyt wiele.
Wysycenie średnio-wyższe.

data do 20.05.2021, zielona butelka 400 ml
2020-11-25 21:03:09
Harpagan Kryptonim Kapibaryawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Harpagan Kryptonim Kapibary
Dość cytrusowo w aromacie. Piana średnio obfita, drobna. Ciemnożółte, lekko zamglone, trochę przyciężkawe. Po przelaniu do szkła cytrusy idą w taką skórkę pomarańczy czy zest cytryny. Wysycenie niskie. Ciało średnie, choć to 14 BLG, więc jeszcze obleci. Czuć obfitą podbudowę słodową. Owocowość jest, ale taka mało konkretna. Cytrusy, ale tak jak mówię bardziej skórka owoca niż sam miąższ. Brakuje mi tutaj intensywności chmielu. Nie ma też gładkości, mimo dodania różnych płatków. Piwo trochę na starą modłę. Jest lekka słodycz. Przełamana mocno niemrawą goryczką. Piwo jest takie trochę soczyste, co ratuje sytuacje. Trochę szkoda, że chmiel tutaj nie zagrał, albo po prostu jest go za mało. Naprawdę dość przeciętne.
2020-11-25 20:06:20
Gloger Piernikowa Chataawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Gloger Piernikowa Chata
Herbata, bursztyn, ten deseń. Trochę mętne. Piana mierna.
Zapach nie odpychający, ale i nie zachęcający. Kwaskowy, nie przyprawowy.
Wylewam. Miało być przyprawowo, a nie kwaśno (do terminu ponad pół roku!).
2020-11-25 19:54:17
Amber Po Godzinach Barley Dessertawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Amber Po Godzinach Barley Dessert
No jest słodowo. Nuty karmelowe nachodzą się z nutami melanoidynowymi. Czuć suszone owoce, ale czy daktyle to nie wiem. Generalnie przyzwoicie. Piana jak na Barley Wine wysoka, drobnopęcherzykowa. Ciemnorubinowy, wpadający w miedź. No barwa piwa robi wrażenie. Po przelaniu do szkła więcej suszonych owoców i już tu mogę doszukać się daktyli. Delikatna nuta alkoholowa. Piwo naprawdę dobre. Nie jest to sztos, ale dość smaczne. Najpierw co rzuciło mi się w oczy to kolor. Jest głęboki ciemny rubin, a Barley Wien to raczej kojarzy mi się z bardziej miedzianym, a wręcz brązowym kolorem. Delikatne wysycenie. Bardzo dobre ciało. Piwo jest tak przyjemnie gładkie. Duża słodowość. W smaku głównie karmel i delikatna owocowość. Co ciekawe ta owocowość nie jest taka suszona, tylko taka świeża bardziej. Jest słodko, ale jak na Barley Wine jest za mało słodko. Brakuje mi niestety wyklejania tutaj. Piwo jest naprawdę takie eleganckie.Alkohol jest wyczuwalny, zarówno lekko szczypie jak i trochę rozgrzewa. Przyzwoity Barley Wine, choć brakuje mi trochę pazura. Jest lekka kwaśność i nie wiem czy to wina daktyli czy dodanych słodów. Brakuje mi też wyklejania, choć jest bardzo gładkie. No dobrze.
2020-11-25 19:40:06
Beczkowe Mocne 9% Wiśniaawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Beczkowe Mocne 9% Wiśnia
Klarowne, blado różowe. A piana biała. I nawet spora.
Aromat raczej czereśniowy. Słodki, nie kwaskowy. Słodu lub chmielu nic.
Jedna wielka sztucznota i alkohol. Za słodko. Jest coś przykrego w tej chemii. Wylewam.
2020-11-25 18:43:40
Kormoran Miodneawatar
szab12
starstarstarstarstar
Kormoran Miodne
W zapachu miód, kolor ciemnobrązowy, piana znikoma, w smaku słodkie, ale nie ulep. Jest miód, pełne. Całkiem dobre za 34 99 zł w Lidlu w zestawie świątecznym.
2020-11-25 18:36:36
Grolschawatar
Gość
Grolsch
Zwyczajny lager, niczym nie różni się od zielonej konkurencji.
2020-11-25 18:04:42
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017

Wiosenne porządki

wiosenne porządki
W dniu 2019-04-11 z serwisu usunięte zostało kilka tysięcy ocen pochodzących od niezalogowanych użytkowników, którzy wysoko oceniają wyroby jednego browaru jednocześnie zaniżając oceny konkurencji.

Apel do tych browarów (nie będę ich tu wymieniał): Nie róbcie tego, to nie przejdzie. Szkoda waszego czasu, takie zachowania i tak zostaną wyłapane i skorygowane.
Adresy IP najaktywniejszych spamerów zostały zablokowane. Rekordzista ocenił to samo piwo ponad 350 razy. Biorąc pod uwagę ograniczenia związane z IP musiało mu to zająć prawie rok. Gratulujemy !


Katalog piw

Katalog piw
Najnowsze komentarze
 
1
2
3
 ... 
1736
 
Łańcut Uncle Zdenek
Łańcut Uncle Zdenek
Łańcut Uncle Zdenek
% alk. 5.0
Blg 12.3
Woda, słód jęczmienny, chmiele: Warrior, Columbus, Cascade, Simcoe, drożdże.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 7,5/10
Dodał: Kindi - 2020-11-23 13:49:33
Poličské Kunhuta
Poličské Kunhuta
Poličské Kunhuta
% alk. 4.5
Blg 11.7
11% Kunhuta řezaný ležák, czyli piwo rzezane/rżnięte.

Kunhuta Uherská była wnuczką króla Węgier Béli IV. Została drugą żoną czeskiego króla Otakara II, z którym miała około 6 dzieci. Słynęła z wyjątkowej urody i wdzięku. Po śmierci Otakara II. wyszła za mąż za Záviša z Falkenštejnu.

To piwo jest wynikiem wyważonego połączenia ciemnego piwa Hradební 10% i jasnego lagera Záviš 12%. Zaskoczy Cię pełnym smakiem i przyjemnym kolorem leśnego miodu. Dobrze komponuje się z pieczoną kaczką lub gęsią.

Wyprodukowane wg oryginalnej technologii i receptury piwowara Františka Bittnera z użyciem wody studziennej, chmielu Żateckiego i najwyższej jakości słodu, z fermentacją i dojrzewaniem na zimno w piwnicach lagerowych, wykutych w masywie margli. Ich stała wilgotność i temperatura gwarantują niezmienny i indywidualny charakter tradycyjnego piwa Polička. - opis producenta

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 7/10
Dodał: nietzsche - 2020-11-23 10:59:17
Piwne Podziemie New Home
Piwne Podziemie New Home
Piwne Podziemie New Home
% alk. 5.7
Blg 15.0
Styl: New England / Hazy, India Pale Ale (NEIPA)
Chmielenie na whirlpoolu: Ella & Hallertau Blanc & Mosaic
Chmielenie na zimno: Ella & Hallertau Blanc & Mosaic
Hop Rate: 22 g/L
Słody: pilzneński, pszeniczny, słód owsiany, płatki owsiane, słód dekstrynowy, płatki owsiane, słód carahell

W sklepach z piwem rzemieślniczym powinno być już dostępne nasze ostatnie piwo z kosmicznej serii. Tym razem jest to NEW HOME New England IPA, w którym użyliśmy chmiele z trzech kontynentów - australijska Ella, która dała tropikalne owoce i grejpfruta, niemiecki Hallertau Blanc oddał białe winogrona, trawa cytrynową i ananasa oraz amerykański Mosaic, który wniósł nutę mango, białe winogrona i naftę. Jak zwykle gwarantujemy intensywne doznania aromatyczne i smakowe.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Gość - 2020-11-23 10:48:53
Petrus Cherry Chocolate Nitro Quad
Petrus Cherry Chocolate Nitro Quad
Petrus Cherry Chocolate Nitro Quad
Piwo uwarzone przez belgijski browar De Brabandere z Harelbeke.

Barwa i klarowność: ekstremalnie ciemne
Zapach i smak: słód palony, kawa, wiśnie

Składniki: Zawiera słód jęczmienny.
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 330 ml.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Piwosz92 - 2020-11-21 18:09:02
Debonair
Debonair
Debonair
% alk. 5.1
Blg 14.0
Chmiele: Warrior
Słód: jęczmienny: Pale Ale, Biscuit, Cafe, monachijski jasny, Cara Gold; pszeniczny ciemny czekoladowy, płatki owsiane
Drożdże: Fermentis Safale S-04

DEBONAIR to owsiany stout, czyli ciemne piwo z palonymi nutami czekolady, kawy i zbożowym tle z charakterystycznym akcentem owsianki. W ustach delikatnie kremowe i gładkie, o przyjemnym, umiarkowanie goryczkowym finiszu. Bardzo pijalne i przyjemne.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: JP2137 - 2020-11-20 19:41:12
Alebrowar Hoppy Knut
Alebrowar Hoppy Knut
Alebrowar Hoppy Knut
Styl: Double Dry Hopped, Kveik, Black India Pale Ale, Cascadian Dark Ale
Drożdże: WLP521 Kveik

Dzisiaj z dalekiej północy przybywa do Was daleki kuzyn Rowing Jacka. Pirat, równie jak on krwiożerczy i nieustraszony. W swoim drakkarze przywozi soczyste, aromatyczne i czarne jak jego serce IPA, uwarzone na drożdżach z zagrody wujka Tejre. Przybywajcie i sprawdzajcie dlaczego Knut jest taki Hoppy!

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: JP2137 - 2020-11-20 19:39:16
Piwne Podziemie Chmielokrata Citra / Mosaic / Sabro / Vic Secret
Piwne Podziemie Chmielokrata Citra / Mosaic / Sabro / Vic Secret
Piwne Podziemie Chmielokrata Citra / Mosaic / Sabro / Vic Secret
% alk. 5.8
Blg 15.0
Chmielenie na whirlpoolu: Vic Secret + Citra, Mosaic i Sabro w formie Incognito
Chmielenie na zimno: Mosaic & Vic Secret & Citra & Sabro.
Hop Rate: 23 g/L

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: JP2137 - 2020-11-20 19:36:09
Brokreacja Waiter Go Nuts!
Brokreacja Waiter Go Nuts!
Brokreacja Waiter Go Nuts!
Styl: Peanut, Maple, Vanilla, Salty, Milk / Sweet Stout
Chmiel: Magnum
Dodatki: laktoza, prażone orzeszki ziemne, syrop klonowy, ekstrakt waniliowy, sól
Receptura: Kuba Czyżewski i Tomek Syguła (przełożenie na duży sprzęt)
Warzone w: browar Gryf

Zwycięskie piwo w naszym konkursie dla piwowarów domowych właśnie wychodzi na światło dzienne. Oklaski dla autora, Kuby Czyżewskiego!
**
To był długi proces: od ogłoszenia konkursu minął już rok! Sami-wiecie-co sprawiło, że temat rozciągnął nam się w czasie do nieprzyzwoitych rozmiarów. Jednak warto było czekać!
Oddajemy w Wasze ręce wariację na temat piwa The Waiter, którą w domowym zaciszu popełnił Kuba Czyżewski, a my przenieśliśmy na duże garnki. Trunek pozamiatał nami w czasie finału Uwarz Sobie i niemal jednogłośnie zgarnął pierwszą nagrodę.
Co my tu mamy? Bazę stanowi znany Wam Milk Stout, którego doprawiliśmy prażonymi orzeszkami ziemnymi, solą, ekstraktem waniliowym oraz syropem klonowym. Efekt pokazuje, że nie potrzeba wysokiego ekstraktu, by osiągnąć deserowy efekt.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 9/10
Dodał: JP2137 - 2020-11-20 19:33:49
Piwne Podziemie Amnesia Incognito
Piwne Podziemie Amnesia Incognito
Piwne Podziemie Amnesia Incognito
Styl: Double Dry Hopped Imperial / Double, New England / Hazy, India Pale Ale

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: JP2137 - 2020-11-20 19:28:46
Zamkowy Cieszyn Farmhouse z Malinami
Zamkowy Cieszyn Farmhouse z Malinami
Zamkowy Cieszyn Farmhouse z Malinami
% alk. 5.6
Blg 12.5
IBU 16
Piwo uwarzone przez Browar Zamkowy Cieszyn.

Zalecana temperatura spożycia: 8-10°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Piwosz92 - 2020-11-20 19:24:02
 
1
2
3
 ... 
1736
 
wykonanie choruzy.pl © 2010