Jesteś w

Ilość piw w katalogu

10761

Informacje o producentach

Browar Zamkowy Sp. z o.o.
Browar Zamkowy Sp. z o.o.

Czy wiesz, że...

Generalnie piwo podaje się w temperaturze 8-12 stopni C - im ciemniejsze piwo tym może być cieplejsze. Nie poleca się chładzania piwa poniżej 6-7 stopni, może wówczas stać się niesmaczne.

Najnowsze komentarze

Steam Brew Imperial IPAawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Steam Brew Imperial IPA
Wygląd: Kolor ciemno bursztynowy, śliczna drobna piana, trwała, ładny lacing
Zapach: aromat żywiczny, ale tak brytyjsko, susz liściasty, poza tym cytrusy, ale to raczej pogranicze skórki pomarańczowej, aromatu i Mandarina Bavaria niż jakiegoś amerykańskiego chmielu, słodowość raczej lagerowa.
Smak: W smaku to już zupełnie lagera przypomina, takiego pełnego, słodowego, z nutami miodu i karmelu, herbatników, trochę czerwonych owoców, jak w lagerze puszczonym w zbyt wysokiej temperaturze (Hello, Sulimar, my old friend), z drugiej strony US-05 szału nie daje i spokojnie na nich można by pilsa robić (i robią), jest posmak cytrusowy, trochę żywiczny, z angielska herbaciany, zielisty. Powiedzmy sobie szczerze, uwarzyć dobrze nachmieloną AIPA (bo raczej to im przyświecało), gdzie w Polsce osiągnie cenę w puszce 3,5 zł to nie jest łatwe zadanie, więc poszła pewnie ostra mieszanka europejskich chmieli o zbliżonym profilu i starych amerykańskich, być może podbita jakimś aromatem. Efekt jest całkiem ok. jak na piwo za 3,5, które sprawia wrażenie strong lagera, przy czym całkiem pijalnego i ciekawego strong lagera, jak na taniego
2018-11-16 23:41:54
Kustosz o Smaku Tequiliawatar
Til
starstarstarstarstar
Kustosz o Smaku Tequili
dzeki, tu mówi babcia
- nie wkładaj w odbyt puszki po dobrej jakości pierdolonym piwsku kupionym za funty pierdolone.
2018-11-16 23:15:24
Kormoran 1 na 100 Lite APAawatar
dart
starstarstarstar
Kormoran 1 na 100 Lite APA
Nie moja bajka. Nie lubię, niestety, żadnego piwa z tego browaru, wszystkie smakują mi chemią. To akurat ładnie pachnie i na tym kończą się jego zalety :)
2018-11-16 22:39:14
Kustosz o Smaku Tequiliawatar
Gość
Kustosz o Smaku Tequili
Cześć jestem Kuba mieszkam w Angli mówią na mnie dzeki za każdym razem kiedy jestem w Polsce pije kustosza bo na coś muszę wydać funty pierdolone na dobrej jakości pierdolone piwsko
2018-11-16 22:35:53
Pracownia Piwa & Superstition Meadery Honey, I`m Homeawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Pracownia Piwa & Superstition Meadery Honey, I`m Home
WYgląd: kolor bursztynowy, mętne, pływają w nim widoczne drobiny, być może chmielu, ładna piana, ale niezbyt trwała, lacing żaden, ale muszę pochwalić, pierwsze piwo z PP od dawna bez gushingu ;)
Zapach: chmiele amerykańskie, żywice i cytrusy, nie czuję miodu, co najwyżej słonecznik
Smak: Miodu to pewnie nie było zbyt wiele I drożdże go w całości przerobiły, po prostu go nie czuć, czuć taką delikatną słonecznikową oleistość, poza tym IPA jakl IPA, może poza tym, że jak na Polskę to bez karmelu co już jest żadkością i dużym plusem. Piwo mocno pszeniczne, zbożowe, goryczka wyraźna, bo delikatnie zalegająca, mocno nachmielone, cytrusy, żywice, trochę owoców tropikalnych. Jest nieźle pijalne, nawet jak nie jest jakieś szałowe. Jak na kooperację z amerykańską miodosytnią i tą miodowością, której tu nie czuć grama (bynajmniej nie oczekiwałem od IPA słodkości) to generalnie żena.
2018-11-16 22:34:48
Manufaktura Piwna Czar Goryczyawatar
joooony
star
Manufaktura Piwna Czar Goryczy
Goryczka zaskakująca, gorzkawa , mocna dość szybko znikająca. Tłumi troszeczkę pozostałe smaki. piwo niskobudżetowe a zaskakuje. Jaką za tą kwotę 2,99 to idealne. tańszego nie znajdziecie.
2018-11-16 22:32:15
Steam Brew Imperial Stoutawatar
paka1285
starstarstarstarstar
Steam Brew Imperial Stout
Spoko stout jak na cenę 3,49 zł w Lidlu. Nie ma co się rozpisywać na jego temat. Na pewno wyczuwalna czekolada i palonosc w smaku i aromacie, to tyle. Polecam, tym bardziej w tej cenie.
2018-11-16 22:28:16
Perła Chmielowaawatar
VintagE25
starstarstarstarstar
Perła Chmielowa
Do komentujących poniżej- zobaczcie sobie na etykiecie co zawiera wasza "Perełka" zarówna Chmielowa jak i Export. Brak specyfikacji pełnego składu oznacza, że to w ogóle nie jest piwo, tylko pędzone sztucznymi syropami i kukurydzami pomyje dla plebsu. TFU na to ścierwo 1/10.
2018-11-16 22:17:14
Rockmill Maverickawatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar
Rockmill Maverick
2028.11.16 Nadal takie jest. Genialne.
2018-11-16 22:09:04
Deer Bear Baribalawatar
Brodzisław
starstarstarstarstar
Deer Bear Baribal
Kolor czarny, nieprzenikniony. Piana beżowa, szybko opadła do krążka na powierzchni.
Aromat intensywny i słodki. Baza ciemnych słodów, czekoladowo-kawowy (odmiany mlecznej) z dodatkiem syropu klonowego, przyprawy, cynamonu oraz likieru.
Smak... porażająca kubki smakowe kapsaicyna od papryczek, momentalnie przebija słodową nutę. Kawowo-czekoladowe i pralinowe akcenty z syropem nie są w stanie skontrować ognia od tych pieprzonych papryczek! Język drętwieje a podniebienie bucha żarem niczym piec martenowski. Na szczęście da się to przeżyć i kontynuować powolną i to bardzo degustację.
Całość dopełnia niskie wysycenie oraz lekka alkoholowość.
Piwo specyficzne dla miłośników ostrych i piekących przypraw.
2018-11-16 21:52:15
AleBrowar New Wave Gose Morelaawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
AleBrowar New Wave Gose Morela
Wygląd: wygląda na bursztynowe, ale jest bardzo mętne, ładna piana, naprawdę spora, ładny lacing.
Zapach: pszenica, zbożowość, kolendra, przez to przebija się morela i tak być powinno, w odróżnieniu od paru marnych gose polskiego kraftu zdominowanych przez sok i pachnących jak kompot.
Smak: Trochę się obawiałem tego piwa, pulpa owocowa + latoza mogły na papieże świadczyć, ze dostaniemy jakiegoś słodkiego milkshake?a ? zawsze to co prawda lepsze od kwaśnej wody z sokiem, smakującej jak ekonomiczny kompot, czyli wypustów Peruna w tym stylu. Bez wątpienia mamy do czynienia z piwem pszenicznym, lekko chlebowym, puszystym, gładkich, wyraźna kwaśność, laktoza niezbyt dominująca, za to kolendra już dosyć, wyraźnie drożdżowe, wyraźnie słonawe, wyraźnie morelowe, ale nie przegięte, nie zdominowane przez jakiś sok. Takie powinno być gose owocowe, to powinno być gose i powinno być owocowe ? truizm? Jak się popatrzy na wykwity naszego kraftu w tym stylu to jednak niekoniecznie.
2018-11-16 21:44:16
Staropolskie Chmielneawatar
Gość
Staropolskie Chmielne
Mam nadzieje że jak nauczycie sie robić dobre piwo ????. To kiedyś dam lepszą opinię. Szkoda że mie mogę zrobić zdjęcia jak piję to coś.. Oki o masakra
2018-11-16 21:29:34
Staropolskie Chmielneawatar
Gość
Staropolskie Chmielne
Bez kitu.. Piłem już wiele rodzajów piwa. Ale takiego świństwa już dawno nie piłem. Bez urazy. Szczera opinia w momencie kiedy to coś degustuje.
2018-11-16 21:25:48
Dukla & BroKreacja Imperialny Nafciarz Dukielskiawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Dukla & BroKreacja Imperialny Nafciarz Dukielski
A, tylko dodam że w moim egzemplarzu 10% woltażu
2018-11-16 20:59:50
Dukla & BroKreacja Imperialny Nafciarz Dukielskiawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Dukla & BroKreacja Imperialny Nafciarz Dukielski
Piana praktycznie żadna, dziurawi się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostaje już pod zupełnie żadną postacią, efektem czego oczywiście brak lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa, w miarę klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu mega torfowe, palone kable, wędzone klimaty, sporo paloności oraz karmelu, obowiązkowo kawa z czekoladą, orzechy, podbudowa słodowa. W smaku torfowość nadal jest głównym tematem, długo utrzymuje się na podniebieniu, karmelowa wyraźna słodycz, goryczka adekwatna do stylu, piwo przyjemnie rozgrzewa przełyk, ponadto wędzone klimaty, na drugim planie czekolada i orzechy niezła kontra kwaskowa, dobrze zamaskowany alkohol, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Brokreacja, etykieta klimatyczna, dobrze opisana, ponadto piwo znajduje się w tekturowym pudełku. Warka 15.11.2018. Leżakowane ponad rok, degustowane dzień po terminie przydatności. Sądzę, że przez ten czas piwo ułożyło się, jest piekielnie torfowe, trochę mniej wędzone. Pod koniec degustacji w mojej opinii trochę za mocno załącza się karmel co obniża pijalność, na szczęście w niewielkim stopniu. Dużo ciała, dużo składowych, których jestem wielbicielem, imperialny nafciarz po leżakowaniu to naprawdę konkretny towar. Gdyby nie ta słodycz...dałbym nawet coś więcej, a tak mocna 8 i oczywiście dodaję do ulubionych.
2018-11-16 20:58:15
Meissner Schwerter UrBräuawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Meissner Schwerter UrBräu
Wygląd: Ładny kolor bursztynowy, klarowne, bardzo ładna piana, drobna, trwała, ładny lacing
Zapach: Bardzo intrygujący zapach chmielowy, tymiankowy, kwiatowy, zielisty, oprócz tego sporo chleba, nuta opiekana
Smak: Wyjątkowo pełne, więc pasuje do stylu, taki typowy niemiecki vollbier, choć nietypowy jest diacetyl, który jednak mu dobrze robi, jest taka ostra nuta pieprzno-siarkowa, jak w pilsach, piwo słodowe, chlebkowe, lekko opiekane, bardzo fajna chmielowość podobna jak w zapachu i zupełnie inna niż w ich Pilsnerze, za to goryczka nieznaczna. Smaczny lager
2018-11-16 20:58:01
Żywiec Jasne Pełneawatar
Gość
Żywiec Jasne Pełne
W ostatnich miesiącach zmienił się smak . Po co ?
2018-11-16 20:55:25
Steam Brew Imperial Stoutawatar
Gość
Steam Brew Imperial Stout
Świetny design puszki. W smaku bez nut alkoholowych, lekka paloność oraz czekolada. Lekko się pije, lecz na Imperiala zdecydowanie nie podchodzi. Z piw tańszych zdecydowanie wart uwagi i spróbowania. 6,5 na 10 w kategorii cena/jakość/dostępność
2018-11-16 20:48:51
Namysłów Ciemne Typu Irlandzkiegoawatar
Gość
Namysłów Ciemne Typu Irlandzkiego
Kto nie spróbował to zachęcam...

Heineken-Żywiec przejmuje Namysłów, a to piwo wiadomo jak wiadomo odstaje od innych z Namysłowa i kto wie być może zostanie zlikwidowane jako pierwsze. Jest do dostania w Dino.
2018-11-16 20:48:44
Rockmill Maverickawatar
Gość
Rockmill Maverick
Niestety warka z lidla 13/04/2019 nie zachwyca
2018-11-16 20:36:01
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017

Katalog piw

 
1
2
3
 ... 
1026
 
Krajan Bractwo Kurkowe Klasyczne
Krajan Bractwo Kurkowe Klasyczne
Krajan Bractwo Kurkowe Klasyczne
% alk. 5.5
Blg 12.1
5907804436804addbarcode
Piwo jasne, pasteryzowane, klasycznie warzone, wyprodukowane w ostatnim Browarze Regionalnym na Kujawach. Składniki: woda z własnego ujęcia, słód jęczmienny, chmiel.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 3/10
Dodał: nietzsche - 2018-11-15 13:25:02
Castle Lager
Castle Lager
Castle Lager
% alk. 5.0
RPA RPA
brak koduaddbarcode
Castle Lager wyprodukowany przez browar SAB - South African Breweries (AB InBev), wykorzystuje południowoafrykański chmiel tworząc zauważalną gęstą pianę, a także uspokajającą gorycz z podtekstem słodowym.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Rob_Rock - 2018-11-15 13:23:01
Cztery Ściany Mural
Cztery Ściany Mural
Cztery Ściany Mural
% alk. 4.8
Blg 12.0
IBU 25
brak koduaddbarcode
Uwarzone przez Browar Cztery Ściany.
Piwo w stylu American Wheat.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Barcelonismo - 2018-11-15 13:21:31
Profesja Podczaszy
Profesja Podczaszy
Profesja Podczaszy
% alk. 5.5
Blg 11.5
brak koduaddbarcode
Uwarzone przez Browar Profesja.
Piwo przygotowane specjalnie na Castle Party Festival 2017.
Piwo w stylu Farmhouse Ale.
Piwo niefiltrowane, niepasteryzowane.
Polecana temperatura serwowania to 8-12°C.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Barcelonismo - 2018-11-15 12:48:05
Cztery Ściany Hamak
Cztery Ściany Hamak
Cztery Ściany Hamak
% alk. 5.1
brak koduaddbarcode
Uwarzone przez Browar Cztery Ściany.
Jasne, orzeźwiające Golden Ale chmielone odmianami Centennial i Saaz.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Barcelonismo - 2018-11-15 12:46:55
Profesja Piwowar
Profesja Piwowar
Profesja Piwowar
% alk. 4.9
Blg 11.9
IBU 11
brak koduaddbarcode
Uwarzone przez Browar Profesja.
Piwowar to... klasyczne piwo pszeniczne o delikatnym charakterze. Poprzez aromat świeżych bananów przebija się wyraźna nuta fenoli goździków. Delikatny, lekko chlebowy smak połączony jest z bananową owocowością oraz smakiem goździków. Lekkie nuty chmielowe, niska słodowość oraz średnie wysycenie powodują, iż piwo jest lekkie w odbiorze i orzeźwiające.
Skład: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny (Pilzneński, Carmel Pils), chmiele (Sybilla, Hallertau Tradition), drożdże (Weihenstephan Weizen).
Polecana temperatura serwowania to 8-12°C.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Barcelonismo - 2018-11-15 12:44:57
Absztyfikant Why So Brut?
Absztyfikant Why So Brut?
Absztyfikant Why So Brut?
% alk. 6.8
Blg 15.5
IBU 50
brak koduaddbarcode
Uwarzone przez Browar Absztyfikant.
Why So Brut? czyli kolejna aromatyczna west coast IPA, bez dodawania enzymów, piwo mocno wytrawne, dobrze nachmielone na goryczkę (Simcoe) oraz aromat (Citra i Centennial)
Składniki: woda / słód jęczmienny / cukier / chmiel simcoe, citra, centennial / drożdże fermentis safale us-05
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Barcelonismo - 2018-11-15 12:40:09
Struise Tsjeeses Reserva Bourbon
Struise Tsjeeses Reserva Bourbon
Struise Tsjeeses Reserva Bourbon
% alk. 10.0
IBU 35
5425017810278addbarcode
Belgian X-mas Ale Bourbon Barrel Aged. Wyjdźmy od tego czym jest podstawowy Tsjeeses z kultowego belgijskiego Struise (znanego z Pannepot), to Belgian Strong Ale w wersji Blonde (choć kolor na to nie wskazuje) i wariancie x-mas, czyli naturalną fenolowość belgijską, pochodzącą z drożdży, postanowiono podbić dodatkiem przypraw korzennych, jak w piwach górnej fermentacji na Boże narodzenie. Wg browaru, nie mając pomysłu na nazwę i grafikę etykiety, zdali się na swojego piwowara o imieniu Urbain, który wymyślił je pod wpływem procentów. Wersja reserva to długo leżakowane piwo, na etykiecie podawany jest rok kilkuletniej warki, leżakowane w beczce po, w tym wypadku, Bourbonie (ale jest również wersja Porto).
Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel, cukier trzcinowy, drożdże i przyprawy

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 9/10
Dodał: nietzsche - 2018-11-15 12:39:23
Absztyfikant Funky Monkey
Absztyfikant Funky Monkey
Absztyfikant Funky Monkey
% alk. 5.0
Blg 12.0
IBU 38
brak koduaddbarcode
Uwarzone przez Browar Absztyfikant.
Funky Monkey czyli american pale ale, powrót do klasyki amerykańskiej piwnej rewolucji. APA chmielona na zimno Citrą i Mosaikiem, na goryczkę Simcoe. Lekka, rześka i bardzo owocowa od chmielu.
Składniki: woda / słód jęczmienny / chmiel simcoe, citra, mosaic / drożdże fermentis safale us-05
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 7/10
Dodał: Barcelonismo - 2018-11-15 12:37:23
Brokreacja Potion #02
Brokreacja Potion #02
Brokreacja Potion #02
Uwarzone przez Browar Brokreacja.
Imperial Brown Ale z kokosem i migdałami. Leżakowane w beczkach po Bourbonie.
[opis producenta, fb]

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: Brak!
Dodał: Barcelonismo - 2018-11-15 12:09:18
 
1
2
3
 ... 
1026
 
wykonanie choruzy.pl © 2010