Alternatywa 4#4 Whisky Pils
Alternatywa 4#4 Whisky Pils
Alternatywa 4#4 Whisky Pils
% alk. 5.0
Blg 12.0
5906874474716addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Śląski Browar Alternatywa.
Lager- czy tylko on? A Whisky? Czy to ona zdominowała męski świat? Oferujemy Ci coś wyjątkowego. Połączenie lekkości i pijalności lagera z ekskluzywnymi nutami szkockiej whisky. Słodowość i goryczka Pilsa idealnie balansuje z aromatami whisky, które pochodzą od specjalnej wersji słodu wędzonego dymem torfowym.
Spróbuj, zostań sensorykiem i zasmakuj w wysublimowanych akcentach nieoczywistego pilsa.
Składniki: słody (jęczmienny (pilzneński, monachijski, whisky, karmelowy jasny)), chmiele (Saaz, Marynka), drożdże (W-34/70)
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2018-02-11 08:02:56

oceny Oceny

Użytkownicy 8,38 / ilość: 8
Goście 6 / ilość: 2
średnia7,9 / ilość: 10

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
2021-01-04 15:56:55
Barwa miedziana , zmętniona konkretnie choć nie całkowicie. Piana biała , drobna , trwała i zostawia ładny lacing. Nie jest to typowy pils , jest tu słód whisky, karmelowy jasny i on zmienia barwę pewnie. W aromacie sam torf i dym od whisky. Mocny aromat , dla mnie bomba bo jestem fanem takich klimatów. Choć samego Pilsa to mało tu czuć , tak został przykryty tym pięknym aromatem dymu i torfu. W smaku dalej rządzi dym i torf. Gaz niski ale wystarcza w tym piwie. Goryczka też by mogła być wyższa ale była nawet zaznaczona w tym piwie. Wytrawne , zdecydowanie zdominowane przez torf i dym. Wiadomo powinno być to bardziej zbalansowane piwo ale mi to się świetnie piło i bardzo smakowało. Tylko dlatego dam ocenę mocne 8 na 10. Gdyby było bardziej zbalansowane i bardziej wyczuwalna słodowa strona tego piwa to by było idealnie. Można zrobić piwo poniżej 10 zł które zapada w pamięć ? Jeszcze jak :) Warka do 10.03.2021 chyba mój ulubiony pils na rynku , polecam :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
piwnynocnikpl
starstarstarstar
2018-03-26 17:43:49
Piwo pite w wersji leżakowanej. Zasiadamy przed dziełem z Rudy Śląskiej i zaczynamy główne widowisko. W szkle trunek zaprezentował się w rdzawej barwie zbliżonej nieco do tytułowej whisky. Nie mamy większych zastrzeżeń ? piwo jest atrakcyjne choć udział niskiej szybko opadającej piany kończy się stosunkowo szybko. To co cały czas dzieje się w zapachu będzie trudne do opisania. Tak bogaty aromat przeszedł bowiem nasze najśmielsze oczekiwania.

Samo określenie nuty jako torfowej to zdecydowanie za mało. Mamy tu również wyróżniającą się wędzonkę i szereg atrakcji związanych z przyjemną odsłoną dymu. Bez trudu odnajdujemy też bardzo rzeczywisty aromat bandaży, ale też przewodów elektrycznych i wreszcie whisky wzbogaconej drewnem beczki. Piszemy o tym bardzo spokojnie, ale każda z tych nut jest genialnie uwolniona i przez całą degustację towarzyszy nam na naprawdę wysokiej intensywności. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy odnajduje się w takich klimatach. Dla nas jednak Browar Śląski Alternatywa zrobił to bezbłędnie i nie żałujemy ani jednej złotówki wydanej na tego leżakowanego Whisky Pilsa (18 zł za 330ml). Polecamy przekonać się na własnej skórze, ale zaraz? Jak przy takim aromacie wypada smak(...) - http://www.piwnynocnik.pl/2018/03/sztos-od-br...
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2018-02-15 17:25:23
Co tu dużo mówić, jeśli jest ktoś fanem piwa, o posmaku wędzonej wędliny to można śmiało brać. Ja natomiast wolę klasyczny smak piwa, i to nie jest mi w stanie przejść przez gardło, mimo że kompozycja jak najbardziej na plus.
awatar
Gość
awatar
Gość
2019-02-09 12:38:09
idiot, co wędlina ma do aromatu whisky?
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.