Alter Beer Valkiria
Alter Beer Valkiria
Alter Beer Valkiria
Witbier
% alk. 4.3
Blg 11.7
5905689308278
orientacyjna cena: 3,49 zł


Według producenta to piwo w stylu Jasny Belgium Wit Ale. Warzone przez Browar Sulimar, z Piotrkowa Trybunalskiego, dla sieci sklepów Żabka. Jest to jasne piwo pasteryzowane, zawierające słód pszeniczny i jęczmienny. Jedynie takie informacje na temat składu. Jest to jedno z pięciu piw z serii Alter Beer, oznaczone numerem trzecim.
Opis z kontretykiety: Co Cechuje Valkirię? Pewność siebie, odwaga i niesamowita radość życia. Ta Valkiria taka właśnie jest. Poznasz ją po wyglądzie, smaku i zapachu. Jest zwariowaną wersją piwa białego, o wyczuwalnych nutach kolendry i pomarańczy, zdecydowanie poprawiającą ocenę rzeczywistości. Barwa żółta, wyraźnie mętna. Piana biała, drobna i obfita tuż po nalaniu. Niestety w błyskawicznym tempie opada do minimalnych wysepek i skromnej obwódki. Aromat bardzo wyraźny, zdominowany przez kolendrę, nie brakuje też lekko nienaturalnych akcentów cytrusowych, głównie pomarańczowych. W smaku słodkie, z wyraźnym posmakiem kolendry, obecne są też również cytrusy, podobnie jak w aromacie. Doszukać też się można delikatnych akcentów bananowo-drodżowych. Na finiszu przeciętna goryczka, lekko przygaszona słodkością piwa i intensywnymi posmakami wymienionymi wcześniej. Wysycenie średnie - w normie.
Dodał: tuśka - 2014-09-10 12:53:39

Oceny

Użytkownicy 6,11 / ilość: 224
Goście 7,3 / ilość: 401
średnia 6,88/10 / ilość: 625

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Gość

2018-02-15 10:04:39
Obrzydlistwo.. Pachnie jak stara baba z kościoła.. Zrobiłem 3 łyki i resztę wylałem.. Prawie 4 zeta za takie gówno wyrzucone w błoto.. Nie polecam..

Grzegorz_J

2017-09-30 22:36:46
Warka do 10-10-17
Wygląd. Barwa słomkowa, zmętnione. Piana szybko opada do zera nie pozostawiając śladów na szkle.
Aromat. Jest pomarańcza, za nią nuty przyprawowe(goździki, pieprz), w tle kolendra niestety w wydaniu ogrodowym pachnąca mydlinami.
Smak. Pomarańcza z posmakiem mydlin(kolendry ogrodowej). W miarę ogrzewania się piwa pojawił się weizenowy posmak banana. Stosunkowo wytrawne, goryczki brak.
Piwo do wypicia, ale cały czas miałem wrażenie że to jest hybryda weizena z witbierem. No i ta kolendra, o ile szlachetniejsze odmiany bardzo lubię, to ta pospolita ogrodowa jedzie mydlinami.
Oceny tego użytkownika: 4 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 4 )

nocą_po

2017-06-11 20:05:32
taki zapach jakby landrynkowo owocowej oranżadki, kupionej na szybkości, w dyskoncie w cenie budżetowej. Jako że zwyczajnie nie lubię pszeniczniaków to ciężko mi się tu dobrze ocenić, ale mnogość aromatów może przypaść do gustu osobom poszukującym nowości. Fanom gatunku też polecam. Bo mimo iż za pszenicą nie przepadam to jednak te piwo ma w sobie "to coś".

Barbarossa

2017-06-09 01:13:54
Po licznych przekonaniach żabkowych piwnych ekspertów, przekonałem sie znów spróbować jakiegoś piwa od alterbeer i polecenia padło akurat na to i może to nie było takie źle wydane 3 zł.
w wyglądzie to dosyć cienizna, jasne, mętnawe, piana buduje się średnia, nie najdrobniejsza, która szybko opada, znika i nawet nie oblepia szkła.
W aromacie głównie dominują goździki, kolendra i pomarańcza, w tle może się tlą jakieś cytrusy ewentualnie banan na granicy autosugestji. Zapach dośc przyjemny, słodki, lekko pustawy, ale nie jest najgorzej.
W smaku słodkie, trochę słodowe, lekko pustawe, goryczki nie ma, wysycenie też skierowane ku niskiemu, posmak goździków, kolendry i cytrusów. Mocno pijalne. I tutaj muszę przyznać cena jakość, kurde, wszystko gra, niby koncern, stoi obok koncernu, a smakuje lepiej i w podobnej cenie. Jest to na pewno jakieś wyjście z trudnej sytuacji braku dobrego piwa.
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 2 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010