Alter Beer Valkiria
Alter Beer Valkiria
Alter Beer Valkiria
% alk. 4.3
Blg 11.7
5905689308278addbarcode
orientacyjna cena: 3,49 zł


Według producenta to piwo w stylu Jasny Belgium Wit Ale. Warzone przez Browar Sulimar, z Piotrkowa Trybunalskiego, dla sieci sklepów Żabka. Jest to jasne piwo pasteryzowane, zawierające słód pszeniczny i jęczmienny. Jedynie takie informacje na temat składu. Jest to jedno z pięciu piw z serii Alter Beer, oznaczone numerem trzecim.
Opis z kontretykiety: Co Cechuje Valkirię? Pewność siebie, odwaga i niesamowita radość życia. Ta Valkiria taka właśnie jest. Poznasz ją po wyglądzie, smaku i zapachu. Jest zwariowaną wersją piwa białego, o wyczuwalnych nutach kolendry i pomarańczy, zdecydowanie poprawiającą ocenę rzeczywistości. Barwa żółta, wyraźnie mętna. Piana biała, drobna i obfita tuż po nalaniu. Niestety w błyskawicznym tempie opada do minimalnych wysepek i skromnej obwódki. Aromat bardzo wyraźny, zdominowany przez kolendrę, nie brakuje też lekko nienaturalnych akcentów cytrusowych, głównie pomarańczowych. W smaku słodkie, z wyraźnym posmakiem kolendry, obecne są też również cytrusy, podobnie jak w aromacie. Doszukać też się można delikatnych akcentów bananowo-drodżowych. Na finiszu przeciętna goryczka, lekko przygaszona słodkością piwa i intensywnymi posmakami wymienionymi wcześniej. Wysycenie średnie - w normie.
Dodał: tuśka - 2014-09-10 12:53:39

oceny Oceny

Użytkownicy 6,12 / ilość: 228
Goście 7,3 / ilość: 402
średnia 6,87/10 / ilość: 630

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2018-06-07 23:57:12
gośc - jesteś bałwanem, po co ty się wypowiadasz... Nie masz pojęcia o piwie!
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-02-15 10:04:39
Obrzydlistwo.. Pachnie jak stara baba z kościoła.. Zrobiłem 3 łyki i resztę wylałem.. Prawie 4 zeta za takie gówno wyrzucone w błoto.. Nie polecam..
awatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar

2017-09-30 22:36:46
Warka do 10-10-17
Wygląd. Barwa słomkowa, zmętnione. Piana szybko opada do zera nie pozostawiając śladów na szkle.
Aromat. Jest pomarańcza, za nią nuty przyprawowe(goździki, pieprz), w tle kolendra niestety w wydaniu ogrodowym pachnąca mydlinami.
Smak. Pomarańcza z posmakiem mydlin(kolendry ogrodowej). W miarę ogrzewania się piwa pojawił się weizenowy posmak banana. Stosunkowo wytrawne, goryczki brak.
Piwo do wypicia, ale cały czas miałem wrażenie że to jest hybryda weizena z witbierem. No i ta kolendra, o ile szlachetniejsze odmiany bardzo lubię, to ta pospolita ogrodowa jedzie mydlinami.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
nocą_po
starstarstarstarstar

2017-06-11 20:05:32
taki zapach jakby landrynkowo owocowej oranżadki, kupionej na szybkości, w dyskoncie w cenie budżetowej. Jako że zwyczajnie nie lubię pszeniczniaków to ciężko mi się tu dobrze ocenić, ale mnogość aromatów może przypaść do gustu osobom poszukującym nowości. Fanom gatunku też polecam. Bo mimo iż za pszenicą nie przepadam to jednak te piwo ma w sobie "to coś".
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010