Alter Beer Kristal Weizen
Alter Beer Kristal Weizen
Alter Beer Kristal Weizen
% alk. 5.0
Blg 12.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Produkt Browaru Sulimar, z Piotrkowa Trybunalskiego. Uwarzone dla sieci sklepów Żabka. Jedno z pięciu piw z serii Alter Beer, oznaczone numerem 4. Jest to filtrowane i pasteryzowane, jasne piwo pszeniczne, czyli inaczej
Kristalkllar. 
Na kontrze widnieje taki opis: Kristal Weizen siedział w barze i pomyślał: dość mam tego mętnego, zrobię klarownego. I zrobił. Piwo filtrowane górnej fermentacji. No i mu smakowało.Barwa jasnego złota, klarowna. Piana śnieżnobiała, umiarkowanie wysoka po przelaniu do szkła. Składa się z
drobnych oraz średnich pęcherzyków, szybko redukuje się do skromnego, dziurawego kożucha. Posiada delikatny aromat, w którym górują banany, trochę drożdży i lekka woń pszenicy. W smaku lekko kwaskowe, znów najmocniej wyczuwalne banany, delikatne drożdże i na finiszu lekka i krótka goryczka.
Wysycenie wysokie.
Dodał: Browariusz - 2014-07-22 11:57:52

oceny Oceny

Użytkownicy 5,7 / ilość: 30
Goście 6,8 / ilość: 20
średnia6,14 / ilość: 50

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bartekn
starstarstarstarstar
2015-10-08 14:23:08
Ciekawe o tyle, że jeszcze nigdy nie piłem klarownego weizena. W zapachu jednak standardowo banany, piana też na poziomie. W smaku troszkę puste, z wybijającym się, mało szlachetnym bananem i posmakiem metalicznym. Ujdzie.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
heisenberg
starstarstar
2015-09-08 17:07:21
Pierwsze pszeniczne które jest bez osadu, które jest przezroczyste. Smak i zapach jak przy każdym pszenicznym. Smakowo przypominał mi Ciechana pszenicznego. Dobre piwo z butelką bezzwrotną. Polecam.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2015-05-30 22:29:49
Średniej klasy;)
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar
2015-03-12 23:01:46
Po otwarciu, jeszcze przed przelaniem do szklanki, do nosa dotarł zapach znany z piw pszenicznych, ale dodatkowo wyczuwalna słodycz - trochę cukrowa, trochę miodowa. W szklance nutki miodowe były jeszcze bardziej wyraźne. Kolor - ciemna słomka, klarowne, Wysycenie niemałe. Piana - wysokie pęcherzyki, jakie w szybkim czasie znikają do zera, brak lacingu. Smak - czuć, że to pszenica, ale jakby rozwodniona, wyczuwalne są nuty słodowe i nuty kartonu. Etykieta i kapsel - wiele już było o tym...

Reasumując - niezbyt udana, niby niszowa propozycja. Najmniej udana z całej gamy piw produkowanych przez browar w Piotrkowie nie tylko dla Żabki (Freshmarket), ale także dla PiP. Chyba nie wrócę ani razu.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.