Allgäuer Büble Edelweissbier
Allgäuer Büble Edelweissbier
Allgäuer Büble Edelweissbier
% alk. 5.3
4103210268713addbarcode
ulubione: 1

Weizenbier z bawarskiego browaru Allgäuer Brauhaus AG.
Niełatwe do przelania do szklanki - tworzy obfitą, gęstą i bardzo wysoką pianę. Naturalnie mętne. Ma rześki, lekki aromat typowy dla piwa pszenicznego - akcenty bananów, śliwki, cytrusów, drożdży, słodu pszenicznego. Bardzo przyjemny, bardzo zachęcający. Smak lekki, orzeźwiający. Owocowy - znowu banany, ale też jakiś taki bardziej kwaskowaty owocowy akcent, jakby karambola. Po chwili ujawnia się zboże, na końcu jakiś leciusieńki, delikatny chmiel.
Dodał: Slainte - 2015-07-28 00:04:41

oceny Oceny

Użytkownicy 7,17 / ilość: 6
Goście 7,69 / ilość: 16
średnia7,55 / ilość: 22

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
MJK
starstarstarstarstar
2022-03-24 16:32:52
Nie ma potrzeby gadać za dużo - po prostu kupujcie i rozkoszujcie się smakiem dobrego, pszenicznego piwa - śmiem twierdzić nawet, że jednego z lepszych
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2021-08-12 01:09:46
Wygląd: barwa bardziej Winterweizena, czyl i mocny bursztyn, zresztą ono ma parametry winterweizena, prawie 13 Plato, piana ładna, lacing żaden
Zapach: Goździki? Banany? Nic z tych rzeczy, chmiel xD Pachnie starym szuszem, spod niego próbują wyzierać jakieś czerwone owoce, może taki przejrzały, brązowy banan ;)
Smak: Ok, zwracam honor, kupiłem je wczoraj, czyli 10 sierpnia w krakowskim Premium Brands, a piwo ma termin do lipca 2021, trochę wstyd dla sklepu i aż o Sanepid się prosi. Po terminie rzeczywiście nie ma banana, tzn, jest szczątkowy, taki przejrzały, czerwone owoce, w tym śliwka? :o nuta karmelowo-biszkoptowa (to chyba miał być winterweizen). Chciałem mu dać 5, bo jednak jest dosyć puste i mało treściwe, jak na te parametry. Ale niech ma 6, bo moja wina, a raczej sklepu, w kórym kupowałem. Postaram się powtórzyć, tym razem sprawdzając datę.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2020-09-26 21:01:47
To piwo jest jęczmienne BTW! Piwko z początku lekkie, ciemnozłote, klarowne, piana wysoka. Lacing potężny, pozostaje z pierwszego lania do końca koronkowymi girlandami. Można by powiedzieć że zostanie tam twardo aż do mycia szklanki. Ten lacing czuć jeszcze jak lepi przełyk. Goryczka chmielowa średnio wyraźna a do niej słód mocno zrównany. Chmiel i słód wchodzą razem po kilku sekundach ale to chmiel i jakiś ziołowy wytrawny akcent pozostaje w posmaku. Brak innych, niewłaściwych treści. Wszystko zrownane jak Niemiecka betonówka. Jedzie się po niej gładko, przyjemnie, bez wybojów.
awatar
Gość
awatar
Gość
2021-07-06 18:16:40
Weizenmaltz w składzie, może piłeś inne.
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2021-08-08 20:15:53
Jest po prostu źle opisane, to piwo nazywa się Allgäuer Büble Edelweissbier. Büble Bier to nie nazwa, a oznaczenie, które znajduje się na etykiecie każdego piwa Allgäuera
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.