Aliwaria Karol Jan Dunkel
Aliwaria Karol Jan Dunkel
Aliwaria Karol Jan Dunkel
% alk. 4.5
Blg 12.0
IBU 11
4810038004149addbarcode

Ciemnozłote, aromatyczne piwo z piękną kremową pianą. Wyczuwalne owocowe nuty oraz karmel.
Dodał: tomucho77 - 2018-03-29 07:19:15

oceny Oceny

Użytkownicy 4,8 / ilość: 5
Goście 6,5 / ilość: 2
średnia5,29 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2019-01-06 19:18:53
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza rubinowa, klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu subtelne nuty karmelowe, chlebowe i ciasteczkowe klimaty, w tle coś z paloności, podbudowa słodowa. W smaku nijakie, trochę karmelu, trochę czekolady, jeszcze mniej palonych klimatów, spora dawka słodyczy, deserowy profil, goryczka żadna podobnie jak kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Alivaria, etykieta elegancko wykonana graficznie. Warka 14.01.2019. Piłem już kilka wyrobów tego białoruskiego browaru, więc wiedziałem czego mogę się mniej więcej spodziewać po rzekomym dunkelu od nich. Bardzo wodniste piwo, karmel, a reszta wyżej wymienionych przeze mnie składowych występuje jedynie na granicy autosugestii. Deserowy klimat, przynajmniej nie jest mdłe, to też należy traktować w kategoriach małego sukcesu. Nijaki pseudo dunkel na nijaką 5 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2018-10-19 21:15:29
Również potwierdzam. Właśnie degustuję ten rodzaj. Piana szybko znika. Nuty karmelowe wyczuwalne. Ogólnie dobre wrażenie.
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2018-09-08 23:03:15
Wygląd: trochę za jasne jak na dunkela, taki wiedeńczyk bardziej, ale nasze też bywają takie miedziane, ładna piana, trwała, spora, jakiś lacing
Zapach: Nic nie czuję, lager doskonały :D no może gdzież daleko jakimś karmelem zapachniało, ale bardzo daleko
Smak: W smaku ta nuta karmelowa wyraźniejsza, ale gdyby jej nie było to piwo smakowałoby jak woda z kranu, czyli nijak. Ono nie ma wad, nie ma też żadnych zalet, wysycenie okropnie niskie, jeszcze bardziej upodabniające je do kranówy, można je wypić, można nim podlać kwiatki.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 6 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
2018-06-20 23:26:32
Zgodzę się z poniższym opisem , wg mnie piwo ma słaba pianę , szybko znika , lacing biedny. Barwa klarowna ciemno-brązowa. W aromacie słód karmelowy , owoce wynikające z słodu karmelowego , paloność prawie zerowa , skórka od chleba wyczuwalna delikatnie. W smaku wodniste , niska goryczka , jednocześnie pije się je bez krzywienia. Jest słodkawe od słodu karmelowego , skórka od chleba na 3 planie bardzo delikatnie. Ogólnie piwo średnie , do wypicia , zgarnięcia ładnego kapsla i już do niego nie wrócę. Nie jest złe ani godne polecenia , na Białorusi pewnie nie ma za dużego wyboru a pewnie tam jest bardzo tanie i chciałbym w tej cenie w Polsce mieć takie piwo. Kupione za około 4 zł z tego co pamiętam. Ogólnie brakuje mu sporo do dobrego a ma syrop skrobiowy i maltozę co obniża jego ocenę. Wygląda na lepsze niż jest w rzeczywistości.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.