Alhambra Premium Lager
Alhambra Premium Lager
Alhambra Premium Lager
% alk. 4.6
Blg 10.8
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Hiszpańskie piwo, uwarzone przez Cervezas Alhambra z miasta Grenada. Browar ten powstał w roku 1925, należy on do wiodącej prym na hiszpańskim rynku piwa grupy Mahou-San Miguel. Premium lager to klasyczne piwo z Andaluzji. Łagodny, lekko goryczkowy smak oraz nieduża zawartość alkoholu sprawia, że idealnie nadaje się do picia o każdej porze i w każdym miejscu. Charakteryzuje się piękną, idealnie przejrzystą złotą barwą, oraz zachwycającą czapą białej piany. Uwarzone z najwyższej jakości słodu jęczmiennego, co w połączeniu z chmielowym finiszem nadaje piwu idealny smak i aromat. Dolna fermentacja sprawiła, iż piwo posiada niską zawartość alkoholu, co sprzyja piciu go podczas upalnych, hiszpańskich dni. Pasuje na każdą okazję, znakomicie orzeźwia. Brak konkretów na temat składu, podana tylko obowiązkowa informacja, iż zawiera słód jęczmienny.

Polecana temperatura spożywania: 4-6°C
Dostępne w puszkach i butelkach o pojemności 330 ml, półlitrowych puszkach, oraz litrowych butelkach.
Dodał: Stacher93 - 2015-02-26 08:25:51

oceny Oceny

Użytkownicy 5 / ilość: 8
Goście 5,75 / ilość: 8
średnia5,38 / ilość: 16

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BobiQ68
starstarstarstarstar
2023-10-26 22:09:07
Po Cruzcampo, Estrella najlepsze..nareszcie cuś czuć:-)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Retro_Oldboy
star
2022-02-24 21:38:34
Piłem w wersji w zielonej butelce. Smakuje jak zwykły koncerniak pokroju \"Tyskie\" lub \"Żywiec\". Powiedziałbym nawet, że smak jest bardziej mdły. W Hiszpanii za 0,7 EUR może i warto, ale w Polsce zdecydowanie - NIE!
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Arturo
starstarstarstarstar
2015-07-28 19:58:56
Alhambra Premium Lager jest piwem niezwykle popularnym w Hiszpanii, podobnie jak Estrella Damm. Niestety ta konkretna Alhambra jest bardzo średnia i daleko jej do Alhambra Reserva 1925 która jest rewelacyjna. W Polsce cena za litrową butelkę jest dość abstrakcyjna (ok. 15 PLN) - w Hiszpanii jest to ok 1 EUR.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-02-24 23:46:09
Kolor jasno-złoty, idealnie przejrzysty.Piana biała, średniopęcherzykowa, szybko jednak staje się grubopęcherzykowa.Ma około dwa centymetry wysokości po nalaniu.Opada błyskawicznie do wysepek i pierścienia.Koronki pozostające po pianie są nierówne, cienkie i nietrwałe.Aromat bardzo delikatny, ciężki do wyłapania.Gdzieś w oddali czuć minimalnie nuty słodowe.W smaku lekko cierpkie, pojawiają się o dziwo akcenty piwniczne z delikatną metalicznością i subtelną, krótką goryczką na koniec.Nasycenie średnie.Szału się nie spodziewałem i szału nie było.Zwyczajny hiszpański lager, lekki i odpowiedni na sączenie w gorące dni.Jedyna pozytywna rzecz, to chwilowe akcenty piwniczne, które pojawiły się w smaku.Reszta niczym szczególnym się nie wyróżniała.Miałem litrową butelkę, przepłaciłem za nią srogo, ale czego nie robi się dla nowego piwa.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.