AleBrowar Sweet Cow
AleBrowar Sweet Cow
AleBrowar Sweet Cow
% alk. 5.0
Blg 12.0
IBU 28
brak koduaddbarcode


Sweet Cow to pierwsze polskie piwo uwarzone w rdzennie angielskim stylu jakim jest Stout mleczny. Nazwa pochodzi od surowców użytych w procesie produkcji. Tym „magicznym” dodatkiem jest laktoza – cukier mleczny. Całkiem sporo, bo aż 100 kg tego surowca zostało dodane na etapie gotowania brzeczki aby nadać piwu charakterystycznej gładkości i słodyczy. Sweet Cow powinien zasmakować zarówno wielbicielom tradycyjnej wyspiarskiej kultury piwnej, jak i piwoszom pragnącym odkryć nowe smaki piwa. Aby nadać Stoutowi mlecznemu wyspiarskiego charakteru użyto angielskich surowców.

Składniki: woda; laktoza; słody: Pale Ale, pszeniczny, Carapils, wiedeński, Carafa; dodatki: palony jęczmień, płatki owsiane, laktoza; chmiele: Challenger, Fuggles; drożdże: S-04.
Dodał: ryszard_o - 2012-08-28 09:06:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,31 / ilość: 152
Goście 8,3 / ilość: 47
średnia 7,54/10 / ilość: 199

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
szab12
starstarstarstarstar

2017-06-28 20:22:15
Piwo nie jest złe, ale trochę się zawiodłem. W smaku trochę rozwodnione, poza tym kawałek skondensowanej laktozy pozostał na spodzie, co zburzyło moje wrażenia degustacyjne....
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-05-23 22:52:21
Kolor ciemno brunatny, piany niemal wcale nie ma, utrzymuje się ciągle obraczka.

W zapachu jest jakoś tak dziwnie słodko, jest przewaga laktozy, czekolada, trochę taka mleczna czekoladą, subtelnie kawa, ale tak że trzeba się domyślić. Łączy się w taki zapach, może krówki? Faktycznie coś takiego się łączy, no z butelki jest nieprzyjemnie słodko, ze szkła już lepiej.

W smaku to trochę pustawo, lekka kwaśność, i nuty laktozowe, dość mocne, czekoladowe tak mlecznie. Pozostawia w ustach taki smak słodkiej czekolady, trochę podchodzącej pod krówkowy. Goryczka niska, wysycenie jeszcze niższe. Na dnie pływa jakiś osad, nie wygląda to specjalnie apetycznie, a wręcz pod koniec nawet psuje smak. Ogółem taki ok, milk stout ale to chyba nic więcej.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 4, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-05-15 14:34:42
Bardzo przyjemny milk stout . Czuć kawę , następnie śmietankę i delikatną gorycz i te smaki przeplatają się przez co piwo nie jest jednolite i nudne. Jest gorzkość kawy a następnie łagodząca śmietanka może jeszcze delikatnie wanilia. Co prawda jest trochę wodniste ale myślę że przez to jest gładsze i przyjemniej się pije , ale z drugiej strony stout a szczególnie milk stout powinien być gęstszy i dlatego daję nie 9 , a 8. Piwo bardzo przyzwoite , deserowe , zdecydowanie warte spróbowania.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2017-05-14 20:01:37
Nawet niezły dość czekoladka wyczuwalna szkoda, że nieco wodnisty i ta kwasowość może nieco za wyraźna ale ogólnie jest dobrze.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010