AleBrowar Single Hop HBC 342
AleBrowar Single Hop HBC 342
AleBrowar Single Hop HBC 342
% alk. 5.8
Blg 14.0
IBU 70
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Jedno z dwóch piw Ipa Single Hop, które w jednym czasie wypuścił na rynek AleBrowar, czyli browar kontraktowy warzący w Gościszewie. Piwa te zostały uwarzone na eksperymentalnych chmielach z Doliny Yakima w USA. Chmiel HBC 342, charakteryzuje się delikatnym cytrusowo-arbuzowym aromatem. Bardzo prawdopodobne, iż browar będzie kontynuował serię, wypuszczając kolejne piwa na eksperymentalnych chmielach wybranych przez użytkowników w głosowaniu na stronie internetowej browaru.

Skład: woda; słody - pilzneński, pszeniczny, wiedeński, Carapils, zakwaszający; chmiel - HBC 342; drożdże Safale US-05.

Jest to piwo niepasteryzowane i niefiltrowane. Łagodny, chmielowy aromat owoców egzotycznych, mango, arbuza, a także aromat słodowy, lekko biszkoptowy. Kolor złocisty, piwo mętne, piana średnio obfita, drobno-pęcheryzkowa, ładny lacing. W smaku chmiel także lekko owocowy, ale więcej czuć nut ziołowych. Goryczka wysoka, pozostająca, a także lekka konta słodowa. Dobre, łagodniejsze od typowego AIPA. Posiada dosyć niskie
nasycenie.
Dodał: jando - 2014-10-06 13:04:31

oceny Oceny

Użytkownicy 7,05 / ilość: 21
Goście 7,25 / ilość: 4
średnia7,08 / ilość: 25

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Frankenchrist
starstarstarstarstar
2014-10-03 21:19:55
A mnie akurat kolega 342 bardzo podchodzi. Po pierwsze jak to słusznie zauważył kolega Browariusz bardzo przypomina piwa lubuskie , do których osobiście mam duży sentyment. A po drugie: gdzie tam owoce, aromat jest intensywnie sezamowy, który to smak uwielbiam. :) Piwo to rzecz gustu. Dobranoc Państwu.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Browariusz
starstarstarstarstar
2014-10-03 00:05:23
Niestety zawiodło mnie bardzo. Od razu po nalaniu uderza chmiel, ale do złudzenia podobny do zwykłej polskiej marynki. Aromat zbliżony do piw witnickich. To chyba najsłabszy punkt tego piwa. W smaku już jest troszkę lepiej. Dość pełne, goryczka jest świetna, ale tylko na początku. Zdecydowanie zbyt długo zalega. To nawet fajne, ale po dłuższym czasie staje się męcząca. Na pewno warte spróbowania. Oby następne z tej serii były lepsze.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 3, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-09-28 22:30:30
Barwa złota, opalizująca.Piana biała, drobnopęcherzykowa i gęsta.Wysoka po nalaniu na ponad dwa centymetry.Na górze dużo grubych bąbli, które pękają i powodują osiadanie piany.Po dłuższym czasie pozostaje podziurawiona warstwa z grubym pierścieniem, który pozostawia równomierne, trwałe i grube ślady na szkle.Aromat w miarę intensywny.Baza słodowa w połączeniu ze słodkim owocowym aromatem, kojarzącym się z owocami tropikalnymi.Smak zdominowany przez ściągającą i zalegającą goryczkę chmielową o wysokim natężeniu.Przed pojawieniem się jej wyłapać można delikatną słodycz owoców tropikalnych.Wysycenie dosyć niskie. Drugie z Single Hopów na eksperymentalnych chmielach.Moim zdaniem oba piwa nie są żadną rewelacją.Dominuje w nich pusta goryczka, która nie jest skontrowana praktycznie niczym.Pojawia się jakiś tam owocowy, słodki posmak ale w momencie zostaje on zmieciony przez tą goryczkę.Nazwy chmieli bez komentarza, opis na kontrze również, brak naprowadzenia, co to za chmiele, czego można doszukać się w aromacie.Osobiście mam nadzieje, że ta seria nie będzie kontynuowana bo nie wyobrażam sobie aby pojawiły się kolejne HBC z durnymi nic nie mówiącymi liczbami.Z drugiej strony nie mogę powiedzieć, że te piwa są słabe.Typowe IPA z mocną goryczką, jakich wiele na rynku.Jednak kiedyś AleBrowar zachwycał, dziś dziwi swoimi dziwnymi pomysłami.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.