AleBrowar Ortodox Stout
AleBrowar Ortodox Stout
AleBrowar Ortodox Stout
Stout
% alk. 5.6
5903364108236


Piwo o czarnej barwie. Z obfitą, drobną i trwałą pianą, o beżowym odcieniu.W zapachu sosna i inne iglaki plus czekolada. Smak delikatnie kwaskowy, średnio treściwy. Goryczka umiarkowana, wyczuwalna czekolada, kawy brak. Nasycenie optymalne. Początkowo miał być to klasyczny Brytyjski Stout, jednak powstał typowy American Stout.
Dodał: Davaeorn - 2013-06-26 08:49:00

Oceny

Użytkownicy 7,84 / ilość: 61
Goście 6,78 / ilość: 18
średnia 7,59/10 / ilość: 79

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Shinodin

2018-03-04 20:53:39
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nieśmiałe palone nuty, subtelna kawa i czekolada, karmelowe klimaty, choć nie są to wyraźne wonie. W smaku słodkie, zaskakująco deserowe z czekoladowym i kawowym aftertastem, paloność utrzymuje się jakiś czas na podniebieniu, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, duża wodnistość, mało treściwości, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od AleBrowaru, etykieta w fioletowej kolorystyce, graficznie bez zarzutu, kiepsko opisana. Warka 27.05.2018. Chyba oczekiwałem czegoś więcej...zdecydowanie brakuje mi tutaj ciała. Nie wiem czy trafiła mi się słabsza warka, ale nie mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jest to w 100% udany stout. Jest za słodko, zbyt wodnisto i mało aromatycznie. Niestety za taką jakość mogę dać maksymalnie 6, trochę się zawiodłem...bardzo przeciętny stout.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )

Bob

2017-10-01 21:21:09
Świetne piwo, chyba najlepszy stout w tym przedziale blg. Zapach cudowny: Słód, akcenty żytnie i dużo czekolady (zapach Kinder Country). W smaku o dziwo podobnie, dużo czekolady, ciała nie brak... Gładkie od płatków owsianych, lekkie żytnie akcenty. Genialne piwo. Ortodox to moja ulubiona seria, mam nadzieję, że kiedyś mild będzie jeszcze w sprzedaży :)
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )

davenr

2016-12-26 21:26:08
Barwa: ciemna,piwo nieprzejrzyste. Piana beżowa, przechodząca już nawet w karmel. Ładna na 2 palce- drobne pęcherzyki średnio się utrzymuje jednak finalnie pozostaje ładny kożuszek do samego końca. Również na plus lacing.
W aromacie mocna czekolada,lekka kawa, karmel/toffi od słodów co nadaje fajnej słodyczy, oraz paloność. Wszystkie aromaty ładnie ze sobą współgrają i tworzą jedną całość.
Smak: Pierwsze skrzypce grają paloność, oraz kawa, gdzieś w tle pałęta się czekolada. Wysycenie oraz goryczka raczej na niskim poziomie. Piwo posiada całkiem fajne ciało, na etykiecie nie ma informacji o ekstrakcie więc nie ma jak tego ocenić. Jednak z drugiej strony piwo jest dosyć pijalne i sprawia wrażenie lekkiego. Taki ot klasyczny stout. Gorąco polecam, piwo jest godne uwagi :)
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )

szulcpatryk0

2015-02-24 11:42:34
Piwo barwy ciemnobrązowej, widać minimalne prześwity (wcale nie jest całkowicie czarne). Przeciętnie wysycone, piana dość wysoka, karmelowa, drobnopęcherzykowata, opada powoli. Lacing niemal nie występuje.
Aromat intensywny, wyczuwalna czekolada, karmel i palone słody. W smaku dominuje natomiast paloność, pojawia się obok też kawa.
Woltaż 5,6% całkiem wysoki jak na stouta, lekko wyczuwalny podczas konsumpcji.
Piwo wydaje się dość lekkie. Warto spróbować.
Cena orientacyjna w łódzkich sklepach: ok. 7,00 zł / butelka 500 ml
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010