AleBrowar El Fruto
AleBrowar El Fruto
AleBrowar El Fruto
% alk. 8.0
Blg 20.0
5907222039106addbarcode
ulubione: 6

Uwarzone przez AleBrowar.
Może i jest wrocławskim krasnalem, ale również najlepszym trenerem na świecie. Rzekł kiedyś, El Fruto, jak wygrasz tę walkę to stawiam Ci aromatyczne i owocowe, pociśnięte mango Haze Juicy Double IPA z AleBrowaru. I wygrałem!
Nie zwalniamy ani na chwilę i prezentujemy Wam kolejne piwo. Będzie to soczyste Haze Juicy Mango Double IPA, czyli mgliste, soczyste, podwójne New England uwarzone z dodatkiem mango. Piwo jest kolejnym z serii New England, o której początku informowaliśmy przy okazji premiery Not Do Scary.
Tym razem przygotowaliśmy piwo nieco mocniejsze, a żeby podkreślić jego soczystość i owocowość dodaliśmy do niego mango. Surowce dobraliśmy bardzo starannie, identycznie jak to miało miejsce w przypadku Not So Scary. Mamy więc słody ze słodowni Simpson, droższe The Yeast Bay i specjalnie przygotowane odmiany chmielu.
El Fruto wraz ze swoim trenerem przybył do nas na specjalne zaproszenie i z okazji pewnej imprezy… Jak możecie się łatwo domyślić, chodzi o coś związanego z Wrocławiem. Nie będziemy trzymać Was w niepewności, nadchodzą I urodziny AleBrowar Wrocław. Nasz wrocławski bar będzie więc miejscem premiery El Fruto, a dokładnie odbyła się ona 18 sierpnia 2017.
[opis producenta za oficjalną stroną internetową]
Dodał: Barcelonismo - 2017-09-10 07:58:50

oceny Oceny

Użytkownicy 7,37 / ilość: 27
Goście 6,57 / ilość: 7
średnia 7,21/10 / ilość: 34

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2019-11-19 21:20:07
Piana grubopęcherzykowa, pieni się bardzo mocno, nalewane na kilka razy.
Barwa całkowicie zmętniona, przybrudzony soczek mango, dodatkowo olbrzymia ilość pływających drobinek małych i dużych co nie sprawia najlepszego wrażenia.
Zapach słodkawy, bardzo wyraźne mango, egzotyczne owoce, cytrusy, jakaś minimalna kwaskowa kontra.
Smak: goryczka średnia+, wyraźna i całkiem przyjemna, wysycenie wysokie, alkohol pojawia się od razu, delikatnie gryzie w język ale nie przeszkadza z racji wysokiej słodyczy, która wskakuje nam na pierwsze miejsce. Mamy tu bardzo dużą ilość egzotycznych owoców wśród których wyróżnia się mango, natomiast o dziwo nie ma tego efektu \"soczkowatości\", w tle kręci się delikatna kwaskowość i żywiczność a na samym końcu rzeczywiście robi się wytrawne
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 5 )
awatar
rolu
starstarstarstarstar

2019-06-10 20:53:57
Warka do 24.01.2020 nieudana. Na plus, że nie pieni się jak głupie ale chyba zapomnieli mango dodać... Zupełnie inny smak i zapach niż poprzednie odsłony
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-12-04 18:33:41
Oko: bardzo mętny sok owocowy koloru pomarańczowego (wręcz pulpa owocowa), piana lekko przybrudzona biel. Potężny ?gaszing?, połowa piwa wyleciała z butelki.
Nos: z butelki solidny, intensywny aromat różnorakich owoców. Ze szkła podobnie, zarówno owoce cytrusowe, jak tropikalne, dominacja słodkich nut, ale są także wytrawne aż po skórkę i kwaskowe. Alkoholu nie czuć początkowo, ale po ogrzaniu lekko ujawnia się.
Smak: gładkie, o złożonych doznaniach smakowych. Wybitnie owocowe, sporo słodyczy od słodów, dalej wytrawność i delikatna kwaskowość. Goryczka przebija się od pierwszego łyku, bardzo przyjemna, finisz to wytrawność owocowa, a after to cierpkość skórki owocu cytrusowego. Alkohol nie do końca ukryty, bo zdradza się po kilku łykach niezbyt miłym szczypaniem.
Doskonałe piwo, poza faktem, że wyleciała połowa z butelki.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 5 )
awatar
bartoolino
starstarstar

2018-11-21 22:24:27
Obecnie najlepsze piwo na rynku z dodatkiem pulpy mango. Komentarze oceny poniżej zostawiam bez komentarza.Albo się jest Expertem w jednych gatunkach piwa albo się g****o wie o piwie a gwiazdki to sam mogę sobie podbić z innego kompa. W każdym razie jak ktoś mi wskaże na chwilę obecną lepsze piwo z dodatkiem pulpy mango oraz moich ulepionych chmieli jakimi są: Citra,Mosaic,Galaxy uznam że zna się na tego rodzaju piwie a tak to kowalski może się rozpisywać. Prośba do ALE Browar- nie zepsujcie tego piwa tak jak zrobił Artezan z piwem z dodatkiem pulpy manko o nazwie DODO. Tam widać że poszli na ilość a nie na jakość a szkoda bo dodo długi czas był nr 1 jak dla mnie. Nie będę pisał o smaku, zapachu itp bo Kowalscy którzy piją co popadnie wszystko poniżej napisali. Jeżeli jednak jesteś smakoszem piwa z dodatkiem owoców m.in pulpy mango to na chwilę obecną EL FRUTO bije na głowę wszystkie inne piwa i oby tak zostało. Rada- pij schłodzone :) Pozdro dla tych co wiedzą co dobre.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010