AleBrowar El Fruto
AleBrowar El Fruto
AleBrowar El Fruto
% alk. 8.0
Blg 20.0
5907222039106addbarcode


Uwarzone przez AleBrowar.
Może i jest wrocławskim krasnalem, ale również najlepszym trenerem na świecie. Rzekł kiedyś, El Fruto, jak wygrasz tę walkę to stawiam Ci aromatyczne i owocowe, pociśnięte mango Haze Juicy Double IPA z AleBrowaru. I wygrałem!
Nie zwalniamy ani na chwilę i prezentujemy Wam kolejne piwo. Będzie to soczyste Haze Juicy Mango Double IPA, czyli mgliste, soczyste, podwójne New England uwarzone z dodatkiem mango. Piwo jest kolejnym z serii New England, o której początku informowaliśmy przy okazji premiery Not Do Scary.
Tym razem przygotowaliśmy piwo nieco mocniejsze, a żeby podkreślić jego soczystość i owocowość dodaliśmy do niego mango. Surowce dobraliśmy bardzo starannie, identycznie jak to miało miejsce w przypadku Not So Scary. Mamy więc słody ze słodowni Simpson, droższe The Yeast Bay i specjalnie przygotowane odmiany chmielu.
El Fruto wraz ze swoim trenerem przybył do nas na specjalne zaproszenie i z okazji pewnej imprezy… Jak możecie się łatwo domyślić, chodzi o coś związanego z Wrocławiem. Nie będziemy trzymać Was w niepewności, nadchodzą I urodziny AleBrowar Wrocław. Nasz wrocławski bar będzie więc miejscem premiery El Fruto, a dokładnie odbyła się ona 18 sierpnia 2017.
[opis producenta za oficjalną stroną internetową]
Dodał: Barcelonismo - 2017-09-10 07:58:50

oceny Oceny

Użytkownicy 6,71 / ilość: 14
Goście 7,67 / ilość: 6
średnia 7/10 / ilość: 20

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-10-22 23:02:10
Wygląd: kolor żółcień, to gęsty nieprzejrzysty szlam, piana niezbyt ładna, grubo pęcherzykowa, szybko się redukuje
Zapach: Bardzo słaby, głównie mango, chmieli prawie nie czuć, termin do czerwca 2019, więc nie znajduję wytłumaczenia
Smak: Pite po Juicy Melody i zachwytów nie ma żadnych, alkoholowe potwornie, choć ekstrakt 20% a nie 18 przy tej samej ilości alkoholu, 4 zacne gatunki chmieli wymienione na etykiecie, ale w smaku ich za bardzo nie czuć, czuć mango, czuć gęstość od pulpy, ale pijalność niewielka, przyjemność również, jest po prostu okrutnie alkoholowe i wręcz wódczane, a jeszcze parę dni temu się podniecałem DDH DIPA z AleBrowaru.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2018-02-14 21:39:57
Zapach : dośc interesująco bo cytrusy od chmieli i taka wręcz gorzkośc z nimi idąca , dość niewyraźne owoce tropikalne (tzn. nie potrafię ich zdefiniować) i bardzo intensywne mango

Smak : bardzo dobrze się komponuje słodycz mango z cytrusami i goryczką dość wysoką miejscami i nie jest ta goryczka gryząca czy bardzo wyczuwalna , alkohol też jest wspaniale ukryty za uczuciem takiego soczku i naprawdę pije się to piwo wspaniale i jest przez to bardzo zdradliwe.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-02-01 19:33:12
Dziś El Fruto gości u mnie w butelce. Warka chyba numer 2. W każdym razie - data ważności do 15 lipca 2018 roku.

Aromat wyraźnie chmielowy, intensywnie owocowy wręcz soczkowy. Mnóstwo słodkich dojrzałych owoców tropikalnych - mango, brzoskwinia, marakuja, ananas.
W szkle aromat mniej intensywny, bardziej mdły, nawet nieco przyprawowy.

Piwo o pomarańczowej, marchwiowej barwie. Piana w kolorze żółci ledwie się utworzyła, by po kilku sekundach zniknąć kompletnie pozostawiając w szklance coś co wyglądem przypomina sok wieloowocowy. Mocno zmętnione, błotniste, pomarańczowe, troszkę mdłe.

Piwo gładkie, nisko nagazowane, ale mimo to piwo jest "musujące" a dwutlenek węgla szczypie w język. Przez to czuć kwaskowość, którą po chwili przykrywa słodowo chmielowa słodycz i pełnia. W smaku - owocowe, jednak nie ma mowy o orzeźwiających cytrusach. Są to raczej przegniłe, słodkie owoce tropikalne znów z przewagą mango (które zresztą zostało dodane do piwa w formie pulpy) czy brzoskwiń. Goryczka - średnia, krótka co warto zaznaczyć i w końcu pozbawiona pieczenia w przełyku. Grejpfrutowa, bardzo przyjemna. Finish wytrawny, delikatnie alkoholowy. Aftertaste - grejpfruty, owoce tropikalne.

Owocowe, w pewnym sensie soczkowe i bardzo pijalne piwko. Choć uwaga - 8% alkoholu jest wyczuwalne w postaci lekkiego grzania w przełyku i pomimo zdradzieckiej pijalności na pewno uderza w łeb. Trzeba na nie uważać :) Poza tym - ciężko się do czegoś przyczepić. Brak piany trochę razi, mdła, błotna pomarańczowa barwa też wygląda średnio zachęcająco, ale piwo broni się w smaku.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 9, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-09-25 13:57:08
Piłem na Warszawskim Festiwalu Piwa i krótko mówiąc piwo okropne. O ile aromat nawet przyjemny, owocowy, o tyle smak to strasznie paląca, gryząca w przełyk goryczka. Na tyle nie przyjemne w piciu że połowę musiałem wylać.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 9, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010