AleBrowar Sweet Cow
AleBrowar Sweet Cow
AleBrowar Sweet Cow
% alk. 5.0
Blg 12.0
IBU 28
brak koduaddbarcode
ulubione: 28

Sweet Cow to pierwsze polskie piwo uwarzone w rdzennie angielskim stylu jakim jest Stout mleczny. Nazwa pochodzi od surowców użytych w procesie produkcji. Tym „magicznym” dodatkiem jest laktoza – cukier mleczny. Całkiem sporo, bo aż 100 kg tego surowca zostało dodane na etapie gotowania brzeczki aby nadać piwu charakterystycznej gładkości i słodyczy. Sweet Cow powinien zasmakować zarówno wielbicielom tradycyjnej wyspiarskiej kultury piwnej, jak i piwoszom pragnącym odkryć nowe smaki piwa. Aby nadać Stoutowi mlecznemu wyspiarskiego charakteru użyto angielskich surowców.

Składniki: woda; laktoza; słody: Pale Ale, pszeniczny, Carapils, wiedeński, Carafa; dodatki: palony jęczmień, płatki owsiane, laktoza; chmiele: Challenger, Fuggles; drożdże: S-04.
Dodał: ryszard_o - 2012-08-28 09:06:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,33 / ilość: 160
Goście 7,5 / ilość: 32
średnia 7,36/10 / ilość: 192

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bob
starstarstarstarstar

2019-10-01 21:23:47
Pozytywne zaskoczenie od AleBrowaru. Dawno nie piłem tak dobrego piwa od nich. Praktycznie jest to wzorzec jeżeli chodzi o stouta z laktozą, no ale... Zacznijmy od początku: Wyborna, ciemno-mleczna piana, coś cudownego. Aromat czekoladowo-palony, czuć laktozę. W smaku przyjemna paloność, znakomita goryczka kontrująca słodycz, trochę laktozy i czekolady. Jak dla mnie brakuje mimo wszystko czekolady i mleczności w tym piwie... I to jest to ale, piwo jest zbyt poprawne, zbyt ułożone, zbyt skontrowane.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Johnny_Beer_
starstarstarstarstar

2019-08-03 13:37:10
Kolor Czarna Mamba. Pianka jak od krowy. Czuć goryczkę nawet po espresso ;)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
szab12
starstarstarstarstar

2017-06-28 20:22:15
Piwo nie jest złe, ale trochę się zawiodłem. W smaku trochę rozwodnione, poza tym kawałek skondensowanej laktozy pozostał na spodzie, co zburzyło moje wrażenia degustacyjne....
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-05-23 22:52:21
Kolor ciemno brunatny, piany niemal wcale nie ma, utrzymuje się ciągle obraczka.

W zapachu jest jakoś tak dziwnie słodko, jest przewaga laktozy, czekolada, trochę taka mleczna czekoladą, subtelnie kawa, ale tak że trzeba się domyślić. Łączy się w taki zapach, może krówki? Faktycznie coś takiego się łączy, no z butelki jest nieprzyjemnie słodko, ze szkła już lepiej.

W smaku to trochę pustawo, lekka kwaśność, i nuty laktozowe, dość mocne, czekoladowe tak mlecznie. Pozostawia w ustach taki smak słodkiej czekolady, trochę podchodzącej pod krówkowy. Goryczka niska, wysycenie jeszcze niższe. Na dnie pływa jakiś osad, nie wygląda to specjalnie apetycznie, a wręcz pod koniec nawet psuje smak. Ogółem taki ok, milk stout ale to chyba nic więcej.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 4, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010