AleBrowar Smoky Joe Fan Edition
AleBrowar Smoky Joe Fan Edition
AleBrowar Smoky Joe Fan Edition
% alk. 6.2
Blg 16.0
IBU 45
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Piwo warzone przez browar kontraktowy AleBrowar, warzący w Gościszewie. Swego czasu browar zarządził głosowanie, jakie piwo ma uwarzyć. Do wyboru było kilka dostępnych już piw, ale prawie każde miało zmienioną recepturę. Wybór Padł na Smoky Joe, ze zwiększoną ilością słodu whiskey o 100%. Piwo również leżakowało w obecności płatków dębowych z beczek po whiskey. Sama oprawa piwa niczym się nie różni od standardowego Smokey, jednak walory smakowe, i nie tylko, uległy zdecydowanej zmianie. Barwa czarna, bez żadnych prześwitów pod światłem. Piana beżowa, zbita i gęsta. Średnio-wysoka, drobno-pęcherzykowa, po chwili opada do niskiej warstwy obficie zdobiącej szkło. W bardzo złożonym aromacie można wyczuć: whiskey, torfowość, trochę czekolady, palony słód i akcenty wędzone. W smaku również bogaty bukiet, na pierwszym planie nuty palone i wytrawna czekolada z kawą. Następnie pojawia się wyraźny posmak whiskey z torfem, pod koniec delikatnie kwaskowe. Wysycenie raczej niskie - dobrze dopasowane.
Dodał: Stacher93 - 2014-04-04 21:00:12

oceny Oceny

Użytkownicy 7,86 / ilość: 36
Goście 7,67 / ilość: 18
średnia 7,8/10 / ilość: 54

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
GENzo
starstarstarstarstar

2016-07-27 20:41:23
Coś takiego na prawdę trzeba lubic ;D Jest bardzo specyficzne i kompletnie odbiega od piw , które piłem do tej pory. Alebrowar wykazał się sporą odwagą , mam nadzieje ze smoky joe znajdzie szeroka rzesze fanów.
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2015-09-29 22:07:30
Warka do 20/10/2015 ;Cena 8,10 , drugie starcie z Smoky Joe pierwszego nie wspominam dobrze być może dlatego że dopiero zaczynałem przygodę z nowym światem piwnym ( a odchodziłem dopiero od koncerniaków) ,
Barwa : czarna , nie przejrzysta ; Piana : barwy mocno beżowej , dość gęsta , wystaje ponad szkło , błyskawicznie się dziurawi ,złożona z średniej wielkości pęcherzyków powietrza , przy redukcji zwiększają się bąble, kończąc zostawia cienką obręcz z małym torfowiskiem na tafli;Aromat : po otwarciu z butelki daje się wyczuć mocy torfowy aromat , przypominający mi też nuty wędzone , oraz zapach palonej gumy , ze szkła można bardziej wyczuć już nie tylko torfowo-wędzone klimaty ale pojawia czekolada w duecie z odrobiną zbożowości ; Smak : mocno nuty palonej kawy , czekolady wędzenia już praktycznie nic nie czuć , gdy już złagodzi się nie co po 2-3min goryczka po wziętym uprzednio łyku czuć przyjemną słodkość i tak mi się zdaje tą whisky, zdecydowanie lepiej smakuje niż pachnie , gdzieś ta goryczka siedzi i osadza się , jak sadza w kominie i ciężko ją zniwelować , Piwo zdecydowanie za pierwszym razem nie było przeznaczone do oceny tylko z ciekawości kupione i spróbowane dosłownie jeden łyk po czym wylane, teraz wiem że to było bardzo głupie ; szczerze powiedziawszy jest to piwo które raz na jakiś czas można simało wypić bez żadnych obawień . Piwo jedyne w swoim rodzaju .
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-08-02 20:47:15
Dzięki słodowi Whiskey najlepszy stout jaki piłem do tej pory
awatar
szamanek
starstarstarstarstar

2015-05-12 20:45:03
Barwa czarna, nieprzejrzysta. Całkiem ładna ale krótka piana. W aromacie bardzo przyjemna acz specyficzna wędzonka (nuta smoły/asfaltu) oraz typowo stoutowa paloność. W smaku delikatna kwaskowość i kawowość. Podsumowując jest to bardzo ciekawe, warte spróbowania piwo (o smaku asfaltu :D )
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010