AleBrowar Single Hop IPA Cashmere
AleBrowar Single Hop IPA Cashmere
AleBrowar Single Hop IPA Cashmere
% alk. 6.2
Blg 16.0
5907222039250addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez AleBrowar.
Jedno piwo, jeden chmiel. Tym razem odmiana powstała z połączenia chmielu Cascade i Nothern Brewer. Uprawiana od 2013r. , daje gładką goryczkę, subtelny ziołowy aromat oraz owocową nutę cytryny, limonki i melona.
Skład: woda, słody (Pale Ale, pszeniczny, wiedeński, Carapils, zakwaszający), chmiel Cashmere, drożdże Safale US-05.
Dodał: Barcelonismo - 2018-05-12 07:48:57

oceny Oceny

Użytkownicy 6,89 / ilość: 9
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,89 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
tleix
starstarstarstarstar
2018-05-06 10:26:37
Dużo ciała mało ducha. Kontra słodowa idzie w parze - na ogół i dla zasady - z wysoką goryczą chmielową. Tutaj ta goryczka praktycznie niewyczuwalna. Chmiel wyczuwalny - jako tako w aromacie. W efekcie - piwo jest mdłe.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar
2018-04-26 11:47:52
Zapach : limonka , delikatnie cytryna z oznakami slodowości i na końcu melon ze swoją słodyczą

Smak : zdecydowanie gładka goryczka tylko na podniebieniu i ustach nie dochodząca do finiszu , limonka z delikatną cytryna i slodowościa

7-/10
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2018-04-22 12:10:26
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach. Barwa jaśniejsza miodowa, zmętnione, nie do końca klarowne i przejrzyste. W zapachu nuty żywiczne, karmelowe i cytrusowe akcenty, suszone owoce i jakby... coś z wanilii, bardzo ciekawy i zachęcający aromat. W smaku natomiast dominacja żywicy, goryczka całkiem pokaźnie zalegająca o profilu ziołowym, niezła kontra kwaskowa, owoce aktualne na podniebieniu, ale jakby w wersji suszonej, sporo karmelu, mniej zbożowości, piwo jest treściwe, posiada dużo ciała, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od Alebrowaru, etykieta w różowej kolorystyce, świetnie wykonana graficznie, wyczerpująco i dokładnie opisana. Warka 26.09.2018. Nowy chmiel Cashmere prezentuje się naprawdę dobrze, ma w sobie żywicę karmel intrygujący aromat suszonych owoców, a w zapachu nawet waniliowe akcenty. Konkretna IPA, a nie żadne lelum polelum, tego właśnie oczekuję po tym stylu, a Cashmere może w przyszłości zrobić dużą karierę. Wystawiam założone 7 z plusem, nie więcej gdyż pod koniec degustacji piwo staje się ciężkie, a ogrzanie uwidacznia alkoholową woń, niemniej jednak są to tylko kosmetyczne sprawy.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.