AleBrowar Single Hop 430
AleBrowar Single Hop 430
AleBrowar Single Hop 430
% alk. 5.8
Blg 14.0
IBU 70
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Uwarzone przez browar AleBrowar, czyli kontraktowy browar warzący swoje piwa w Gościszewie. Jest to piwo w stylu India Pale Ale, niepasteryzowane i niefiltrowane. Uwarzone na jednej, eksperymentalnej odmianie chmielu HBC 430, wyhodowanej w dolinie Yakima w USA. Chmiel ten został wybrany poprzez głosowanie na stronie browaru, zajął on drugie miejsce, pierwsze miejsce zajęła odmiana HBC 342, na której uwarzono również Single Hop IPA. Oba te piwa pojawiły się w tym samym czasie na rynku.

Skład: woda; słody- pilzneński, pszeniczny, wiedeński, Carapils, zakwaszający; chmiel HBC 430; drożdże Safale US-05.

Łagodny aromat chmielowy, melon, mango. Barwa złocista, piwo mętne. Piana średnio obfita, drobnopęcherzykowa, szybko opada, ładny lacing. W smaku chmielowe, trochę owocowe. Wyrazista goryczka, utrzymująca się, ale zmierzająca w dobrym kierunku. Piwo bardzo dobrze pijalne, średnio nasycone dwutlenkiem węgla.
Dodał: jando - 2014-10-07 13:52:43

oceny Oceny

Użytkownicy 7,1 / ilość: 20
Goście 6,67 / ilość: 3
średnia7,04 / ilość: 23

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Rob_Rock
starstarstarstarstar
2018-03-25 12:13:28
Jest nieźle, aczkolwiek, aromat nie jest aż tak intensywny, jak można by było oczekiwać.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Kamil_93
starstarstarstarstar
2014-09-29 23:50:50
Barwa złota delikatnie przyciemniona, nieklarowna. Piana brudno biała, o różnej grubości pęcherzy, wysoka na ok. 2cm, po pewnym czasie opada do dwumilimetrowej gdzieniegdzie dziurawiącej się warstwy, poza tym równomiernie zdobi szkło. Zapach słodkich owoców zmieszany z ziołowością. W smaku głównie goryczka, następująca dość szybko i trochę zalegająca na języku, poza nią obecna ciekawa jakby żywiczna czy drzewna nuta, jednak czegoś takiego jeszcze nie czułem w piwie i w sumie spodobało mi się to. Dobre piwo, ale mogłoby być lepiej zbalansowane w smaku.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-09-28 13:41:10
Barwa złota, umiarkowanie zmętniona.Piana biała, ponad centymetrowa.Składa się z różnej wielkości pęcherzy.Bardzo szybko podziurawiła się na środku, w momencie została gruba wyspa i średniej wielkości obwódka.Zostawia przeciętne ślady na szkle.Aromat dosyć intensywny, słodkie owoce, głównie soczyste mango.Do tego słód z delikatną nutą żywicy.W smaku również przyjemna owocowa słodycz, następnie silna, ściągająca, nietypowa lekko owocowa goryczka.Goryczka ta pojawia się szybko, jednak w pewnym momencie następuje przełamanie i przechodzi ona w słodko-kwaśny posmak, który na końcu znów zamienia się w silną zalegającą goryczkę.Nasycenie średnie w stronę niskiego.Ogólnie ciekawe piwo, ciekawa odmiana chmielu.Niestety znów przesadzone, moim zdaniem świetnie to piwo sprawdziłoby się na niższym ekstrakcie np. 10-11.Myślę, że warto brać przykład z Birbanta, który wypuścił Single Hop APA Simcoe i Mosaic.Lekkie, ale bardzo treściwe piwa.W tym wypadku goryczka mnie już zmęczyła na końcu.Niby fajne owocowe akcenty, jednak wszystko to przytłumione przez wysokie IBU.W sumie niczego innego po AleBrowarze nie można się spodziewać.Tak się zastanawiam, mogliby się przemianować na browar warzący tylko i wyłącznie IPA/AIPA, jak np. w Niemczech jest wiele browarów warzących tylko Weizeny.Piwo ciekawe, jednak moim zdaniem goryczka zniszczyła trochę bukiet.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.