AleBrowar Saint No More 2013
AleBrowar Saint No More 2013
AleBrowar Saint No More 2013
% alk. 6.2
Blg 16.0
IBU 80
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Tegoroczna edycja jest piwem w stylu Single Hop Simcoe. Jest to piwo chmielone tylko jednym gatunkiem chmielu - aromatycznym, amerykańskim Simcoe. Ów chmiel nadaje mu mocny, charakterystyczny aromat przywodzący na myśl amerykańskie lasy iglaste,albo jak kto woli, w końcu Święta blisko, naturalnej choinki w domu, mocną żywiczność, cytrusy oraz owoce tropikalne takie jak: mango i papaja. Piana czysto-biała, dość obfita i gęsta, z czasem zostaje po niej niewielka warstewka. Barwa jasnego bursztynu,samo piwo zaś dosyć mętne. Smak to uderzenie chmielowości, jednak nie tak potężnej jak można by się spodziewać po 80 IBU a także wyrazistych nutek żywiczno-sosnowych i cytrusowych.
Dodał: doktor_piwo - 2013-12-25 19:07:54

oceny Oceny

Użytkownicy 7,97 / ilość: 31
Goście 9 / ilość: 3
średnia8,06 / ilość: 34

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2013-12-30 23:23:04
Liczyłem na Christmas Ale, jednak AleBrowar trochę przesadza z tym IPA.Bardzo lubię ten gatunek, lecz zrobienie z Pumpkin Ale i Piwa świątecznego takich piw jest nie na miejscu.Oczywiście Saint No More bardzo mi smakował.Kolejna świetna IPA, którą piło się dość łatwo i przyjemnie.Miała piękny owocowy zapach.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-12-18 23:27:09
Barwa starego / ciemnego złota, delikatnie opalizująca.Piana biała, drobnopęcherzykowa, po nalaniu wysokość około dwóch centymetrów.Na środku pojawia się co raz to więcej dużych pęcherzy, które pękają i sprawiają, że kożuch robi się dziurawy.Po jednej ze stron pozostaje grubo-bąblowa wyspa przytwierdzona do obręczy.Pierścień skromny, pozostawia niespecjalnie równe i niezbyt trwałe firanki na ściankach.Aromat wyrazisty, mocno owocowy.Głównie czuć słodkie, dojrzałe owoce tropikalne, następnie umiarkowana porcja słodu, subtelna woń cytrusów i żywicy.W smaku lekkie, a zarazem pełne i treściwe.Ponownie dominują słodkie owoce tropikalne.Ogólnie piwo jest słodkie, podbudowa słodowa na średnim poziomie.Wyczuwalne też akcenty lasu iglastego i żywicy.Goryczka idealnie dograna, nie przesadna, nie jest też niska.Długo się utrzymuje w ustach.Nasycenie średnio-niskie, odpowiednie.Jedno z moich ulubionych piw z AleBrowaru.Chmiel Simcoe to również mój faworyt.Nie ma chyba drugiego takiego, który dawałby taką owocową eksplozję.Chciałbym aby to piwo było w stałej ofercie AleBrowaru, moim zdaniem przebija nawet uwielbianego Rowing Jacka.Polecam, bo warto.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
hendrix89
starstarstarstarstar
2013-12-30 01:04:43
Nie jest to piwo wybitne - piłem lepsze z tego browaru. Ale jest dobre. Czuć bardzo dużo nut owocowych szczególnie mango. Niestety nie wspóółgrają z goryczą. Normalnie lubię albo takie wysycone owocami piwa, albo piwa wysycone goryczą, jeśli najpierw czuję słodką nutkę, a potem gorycz z ostatniej nuty średnio to gra ze sobą. Piwo jest niezłe, ale ma swoje braki. Zapach i wygląd są niezłe, ale też można poprawić.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
jarrro
starstarstarstarstar
2013-12-29 21:04:47
AleBrowar baardzo kocha IPĘ, zatem świąteczne piwo to też IPA. Czy z tego powodu mam być niezodowolony? Skądże!! Ja też kochać IPA! Goryczki mało właściwie pomimo wysokiego ibu. Smak ciekawy, aromaty żywiczno-owocowe.
awatar
karimatahari
starstarstarstarstar
2013-12-27 21:23:34
\"Znowu IPA??\" pomyślałam, widząc informację o premierze. Jednak jako zatwardziała wielbicielka tego gatunku oczywiście wieść ta mnie uradowała, a piwo nie zawiodło :) Porządne, bardzo porządne. Wyraźna goryczka, wyrazisty aromat, z charakterem, chciałoby się rzec. Szkoda, że pewnie warka się nie powtórzy, bo pewno za rok wymyślą co innego.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2013-12-28 02:45:07
Kobieta interesująca się piwem i lubiąca India Pale Ale. Wyjdź za mnie :)
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.