AleBrowar RIS in Peace Summer 2017
AleBrowar RIS in Peace Summer 2017
AleBrowar RIS in Peace Summer 2017
% alk. 9.8
Blg 24.0
5907222039144addbarcode
ulubione: 3

Lato i Russian Imperial Stout to nie jest oczywiste połączenie. Dlatego sezonowy dodatek miał tutaj znaczenie. Po długich dyskusjach wybraliśmy śliwkę. Sprawdźcie, czy oddała smak lata w naszym RIS-ie ?
Dodał: Shinodin - 2018-03-20 17:03:54

oceny Oceny

Użytkownicy 7,82 / ilość: 11
Goście 8 / ilość: 5
średnia7,88 / ilość: 16

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar
2018-01-21 22:15:59
Kolor pomiędzy czarnym a brązowym, nieprzenikniony. Piana beżowa ze średnich i drobnych pęcherzyków, opadła szybko tworząc spore bąble i dziurawiąc.
W aromacie czuć najpierw palone słody z kawą i gorzką czekoladą na czele. Potem wchodzi śliwka i suszona (wędzona) śliwka. Lekkie muśnięcie torfowości wyczułem w połączeniu z przypalonymi kablami! Następnie alkohol.
Smoliście wręcz jest od pierwszego łyku. Wyraźnie palone i ciemne nuty od-słodowe mieszają się z wędzoną śliwką i torfowością. Osłody dodaje odrobina karmelku i wsad płatków. Goryczka minimalna palona, trochę może ziołowa. Alkoholowość wyraźna, niestety również spirytusowa.
Jak na swój ekstrakt piwo nie jest zbyt gęste. Jest również nieco przegazowane. Nie mniej smaczne i dobrze się je pije.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar
2017-12-31 10:43:47
Oko: mahoniowy kolor, niemal czarny. Piana beżowa niezbyt wysoka i to po agresywnym nalaniu, szybko znika i nie zostawia żadnego śladu na szkle.
Nos: z butelki miłe uderzenie w nozdrza aromatu śliwki, robi wrażenie solidnie wędzonej. Ze szkła więcej aromatów, nadal śliwka dominuje, a do tego nieznacznie czuć podstawę słodową. W ciemno możnaby powiedzieć, że użyto słodów wędzonych, ale to ta śliwka. Z czasem daje lekko rozpuszczalnikiem, na szczęście nie psuje ogólnego odbioru.
Smak: znów śliwka lekko zdominowała RIS-a: na pierwszym planie nuty wędzone, śliwka, kawa i nie do końca gorzka czekolada. Wytrawne, lekko kwaskowe, sporo ciała. Nie powala z nóg, bo trochę zbyt jednostronne. Finisz palony, wręcz lekko popiołowy (nieznacznie). Za mało czuć nut RIS-a. Z czasem alkohol mocno grzeje w przełyk.
Lepsze od wersji z kwiatem bzu, ale nie jest to nic wybitnego.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar
2017-11-14 21:36:37
Zapach : śliwka tutaj wiedzie główną role , potem typowe dla risa aromaty czyli czekolada z lekką kawowością

Smak : bardzo przyjemna śliwka , taka wędzonka pod koniec języka gładzi smak czekolada i jeszcze dalej kawa.

Piwo dość gładkie , przyjemne , bardzo dobry ris , choć może męczyć ta śliwka i to rozumiem jeśli ktoś tak ma. Produkt zdecydowanie z klasą , alkohol wyczuwalny praktycznie na zerowym poziomie , bardzo dobre piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar
2017-11-01 01:59:34
Śliwka bardzo mocno wyczuwalna, utrzymująca się przez cały czas w piwie, niekiedy przechodząca w aromaty gumy balonowej. Śliwka dominuje aromat, oprócz tego lekka risowoć. W smaku oprócz dość mocno wyczuwalnej śliwki czuć głównie bardzo wysoką słodycz, niekoniecznie przyjemną... Taką jakby cukrową (może to od śliwki). Czuć też risowość w postaci mlecznej czekolady i kawy z mlekiem, obydwa te aromaty niewybijają się zbytnio na tle śliwki. Brak jakichkolwiek wad, alkohol rewelacyjnie ukryty. Ciekawy RIS.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.