AleBrowar RIS In Peace Spring 2017
AleBrowar RIS In Peace Spring 2017
AleBrowar RIS In Peace Spring 2017
% alk. 9.8
Blg 24.0
5907222039021addbarcode
ulubione: 1
cena: 13 zł

AleBrowar zgodnie z obietnicą sprzed kilku miesięcy wypuszcza drugiego Russian Imperialnego Stouta, w ramach serii Sezonowe Imperialne Stouty. Przypominamy, że RISy będą pojawiały się raz na kwartał i będą warzone wraz z dodatkami charakterystycznymi dla danej pory roku. Pierwszy był RIS IN PEACE Winter 2017, którego smak i aromat został wzbogacony cynamonem, goździkami i skórką pomarańczy. Teraz w samym środku wiosny ukaże się RIS IN PEACE Spring 2017 z dodatkiem kwiatu bzu czarnego. Piwo pojawi się w ramach świętowania pięciolecia browaru.

Kwiatowe nuty w RIS-ie? Planując kolejną edycję naszego Russian Imperial Stouta szukaliśmy dodatku, który wniesie do ciemnego, pełnego i oleistego piwa wiosenną lekkość. Wybraliśmy kwiat bzu czarnego i jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii.

Składniki: woda, słody jęczmienne i pszeniczne: Pale Ale, Wheat Malt, pilzneński, CaraPils®, Roasted Barley, Chocolate Wheat Malt; płatki owsiane; chmiele: Cascade, Tomahawk®, Willamette; kwiat czarnego bzu; drożdże S-04

Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane.
Najlepiej wypić w temperaturze 14-16°C
Dodał: Fester - 2017-06-01 10:31:53

oceny Oceny

Użytkownicy 7,11 / ilość: 9
Goście 9 / ilość: 2
średnia7,45 / ilość: 11

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-12-25 21:26:07
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, jak na ten styl całkiem ładny lacing. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieprzejrzyste i nieklarowne, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty kawowe i czekoladowe, palone klimaty, wiśniowe akcenty, wyczuwalny również dodatek kwiatu czarnego bzu. W smaku kawa i czekolada dominują na podniebieniu, dobra kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, czarny bez gości na kubkach smakowych, aczkolwiek nie wiem czy dobrze komponuje się z ciemnymi klimatami, wysycenie na niskim poziomie, przyjemnie rozgrzewa przełyk. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w żółtej kolorystyce, świetnie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 22.12.2017. Leżakowane ponad rok, otwarte 3 dni po terminie przydatności. Udany Ris choć ten dodatek czarnego bzu...Dam 8 z minusem aczkolwiek połączenia smakowe nie do końca mi pasują w tym przypadku, intensywna paloność, kawa i czekolada nadają głębi smaku, dobrze zamaskowany alkohol. Mimo wszystko Ris in Peace ze śliwką z tej serii okazał się lepszy. Nie wiem czy leżakowanie dało wystarczający efekt...
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-10-01 22:09:51
Oko: kolor bardzo ciemny brunatny, prawie czarny. Piana jasnobeżowa, gęsta, ładnie zbudowana, wysoka i trwała, zostawia silny ślad na szkle.
Nos: głównie kwiatowy plus, lekko podstawa słodowa oraz owocowe nuty. Zapach bardzo ładny.
Smak: głównie kwiat bzu. Jest kremowe, gładkie, zero alkoholu. Poza tym jednak niewiele. Bardzo mało charakteru RIS-owego, prawie wcale nie ma palonej goryczki. Trochę wodniste jak na 24 blg. Nie dostarcza żadnych emocji. Do tego nudzi pod koniec degustacji.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-08-19 23:49:34
Kolor brunatno-ciemny wpadający w czerń. Piana beżowa z drobnych pęcherzyków opadła do krążka na powierzchni.
Aromat kwiatowy, na pierwszym panie. Do tego nuty kawowo-czekoladowe oraz chmiele cytrusowo-sosnowe. Po ogrzaniu nuty likierowe od alkoholu oraz kwiatowe; czarnego bzu i czarnej porzeczki.
W smaku w pierwszym łyku wyczuwalne są kwasek i nuty winne. Następnie dochodzi baza słodowa z palonymi akcentami: kawowymi i czekoladowymi. Goryczka pomiędzy średnią a niską: palona i cytrusowa (nieco), lekko zalega w formie popiołu na języku. Alkohol lekko wyczuwalny. Ciało średnie, pijalność wysoka jak na styl.
Zdecydowanie jest to RIS po wytrawnej stronie mocy z akcentami kwasowymi od dodatku. Takie trunki trzeba lubić, a ja je lubię bardzo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Anthar
starstarstarstarstar

2017-06-17 14:34:10
Kiepskie piwo, z RISem to wiele wspólnego nie ma. Jest wodniste, bez jakiejkolwiek głębi, złożoności, bukietu. W zapachu mocno uwydatniony bez, który również wyczuwalny jest w smaku, a oprócz tego czuć tylko wyraźnie sporą nutę alkoholową. I tyle, nic więcej. Kompletny zawód, najgorsze piwo AleBrowaru.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.