zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
AleBrowar New Wave Gose Morela
AleBrowar New Wave Gose Morela
AleBrowar New Wave Gose Morela
5907222039557addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez AleBrowar.
Nowe spojrzenie na Gose - zakwaszone piwo warzone z solą, laktozą i wyrazistym dodatkiem w postaci pulpy moreli.
Piwo niefiltrowane.
Skład: woda, słody (pilzneński, pszeniczny, CaraRed, płatki owsiane), chmiel Magnum, morela, laktoza, kolendra, sól, drożdże.
Dodał: Barcelonismo - 2018-11-18 09:25:27

oceny Oceny

Użytkownicy 6,67 / ilość: 12
Goście 8 / ilość: 1
średnia 6,77/10 / ilość: 13

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-03-21 20:45:43
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa idąca w stronę pomarańczy, zupełnie nieprzejrzyste i nieklarowne, mocno zmętnione. W zapachu przyjemne owocowe nuty morelowe, akcenty kolendry oraz mleczne klimaty, podbudowa słodowa. W smaku słodka morela łączy się z całkiem wyraźnym słonym finiszem, doza soczkowości, goryczka lekko zalegająca o profilu owocowym, słabsza kontra kwaskowa, dość pełny profil, czuć wpływ laktozy, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od Alebrowaru, etykieta w jasnej, wiosennej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 29.06.2019. Ciekawy gose z klimatem moreli i słonym aftertastem, zabrakło mi nieco większej kwaskowości, która nadałaby efektu orzeźwienia. Bez tego jest dość jednowymiarowo, słodka morela i słony finisz. Owoc moreli nie jest częstym dodatkiem do piwa, także dodanie pulpy do gose to ciekawe połączenie. Wyszło nienajgorzej, w mojej opinii tak na 7 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2018-11-25 19:06:57
zapach morela, lekka kolendra, wysycenie średnie, w smaku, cierpkie, musujące, jednocześnie kwaśne i słodkie od laktozy, morela, soczkowe, gładkie, lekko słone, goryczy brak, ogólnie piwo dobre ale równie dobrze można je nazwać milkshake albo sour neipa,dla mnie jak na gose za mało soli, a za dużo udziwnień, 9,5zł
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-11-16 21:44:16
Wygląd: wygląda na bursztynowe, ale jest bardzo mętne, ładna piana, naprawdę spora, ładny lacing.
Zapach: pszenica, zbożowość, kolendra, przez to przebija się morela i tak być powinno, w odróżnieniu od paru marnych gose polskiego kraftu zdominowanych przez sok i pachnących jak kompot.
Smak: Trochę się obawiałem tego piwa, pulpa owocowa + latoza mogły na papieże świadczyć, ze dostaniemy jakiegoś słodkiego milkshake?a ? zawsze to co prawda lepsze od kwaśnej wody z sokiem, smakującej jak ekonomiczny kompot, czyli wypustów Peruna w tym stylu. Bez wątpienia mamy do czynienia z piwem pszenicznym, lekko chlebowym, puszystym, gładkich, wyraźna kwaśność, laktoza niezbyt dominująca, za to kolendra już dosyć, wyraźnie drożdżowe, wyraźnie słonawe, wyraźnie morelowe, ale nie przegięte, nie zdominowane przez jakiś sok. Takie powinno być gose owocowe, to powinno być gose i powinno być owocowe ? truizm? Jak się popatrzy na wykwity naszego kraftu w tym stylu to jednak niekoniecznie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010