AleBrowar Naked Mummy
AleBrowar Naked Mummy
AleBrowar Naked Mummy
% alk. 6.2
Blg 16.0
IBU 45
5907222039199addbarcode
ulubione: 5

Mętne piwo w kolorze bursztynowo-herbacianym z kremową, średnio wysoką pianą, która dość szybko opada. Zapach dyniowo-owocowy, w tle delikatne nutki chmielowe. Smak jest delikatny, ale wyrazisty. Dominują wyraźne nuty dyniowe, gałka muszkatołowa oraz owoce, w tle wyraźna goryczka. Piwo nie pasteryzowane, średnio wysycone i średnio treściwe.

Składniki: woda; słody: Pale Ale, Caraamber, Vienna, Carapils; chmiele: Willamette, Cascade, Palisade; przyprawy: cynamon, wanilia, gałka muszkatołowa, imbir, ziele angielskie; dodatek: dynia; drożdże: Safale US-05.
Dodał: kwolana - 2012-11-16 10:50:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 60
Goście 7,33 / ilość: 3
średnia 6,54/10 / ilość: 63

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-11-01 19:59:04
Piana nie do końca biała, z elementami beżu, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza rubinowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu świetny dyniowy aromat, przyprawy korzenne, imbir, cynamon, pachnie świątecznie, aż chce się spróbować w ten zimny listopadowy wieczór. W smaku dynia nadal aktualna, jest przyjemnie przyprawowe z dominacją imbiru, goryczka iluzoryczna, słabsza kontra kwaskowa, czuć lekko ciemny klimat, karmel i nutkę paloności, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od Alebrowaru, etykieta w pomarańczowej kolorystyce, świetnie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 08.06.2020. Bardzo udany pumpkin ale, klimatyczny i wyraźnie dyniowy oraz przyprawowy. Jestem usatysfakcjonowany, czuć haloweenowy nastrój. Ode mnie dostaje mocne 7 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-11-01 00:31:59
Stety lub niestety to moje pierwsze pumpkin ale. Tak świątecznie musiało stać się zadość. Warka tegoroczna. Barwa taka ciemna rubinowa, bez piany, na pewno skojarza z dynią. Drobne wysycenie. W zapachu mało się dzieje, trochę takie owocowe, dyniowe, odrobinę cynamonowe, bez szału. Za to w smaku już jest trochę srogo. Smakuje bardzo sztucznie. Faktycznie dynia jest wyczuwalna, z dodatkiem takich gryzących, trochę jakby korzennych przypraw z małą ale wyczuwalną goryczką. Piwo niestety jest średnio pijalne. Ale dyniowe jak najbardziej, nie kłamali. Tylko jako taka sezonowa ciekawostka.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
szulcpatryk0
starstarstarstarstar

2014-12-21 12:47:21
Piwo barwy intensywnie pomarańczowej, przeciętnie wysycone. Piana raczej niska, drobnoziarnista, ale szybko opada i nie pozostawia za bardzo śladów na naczyniu.
W zapachu piwo niezbyt intensywne, ale da się tam wyczuć chmiele i aromaty owocowe.
W smaku zaś dominuje dynia, wyczuwalna jest też goryczka - przyjemnie zaznaczona, ale nie przesadzona.
Woltaż 6,2% całkiem przyzwoity, może delikatnie wyczuwalny podczas konsumpcji.
Ogólnie piwo średnio pijalne.
Szału może nie ma, ale warto spróbować, bo dzięki dyni piwa w stylu Pumpkin Ale są dość nietypowe i delikatne.

Cena w łódzkich lokalach: 9,00 zł (małe) / 11,00 zł (duże) - z nalewaka
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Lord_Gregor
starstarstar

2014-11-13 14:06:17
Miałem okazję napić się Mummy poszukując w każdym sklepie jej odpowiednika od Pinty. Okazało się strzałem w dyszkę. Piwo może i nie mocne i nie intensywne, ale nie z takim zamiarem je piłem. Chciałem piwa dyniowego, a jako takie NM sprawdza się perfekcyjnie. Jeszcze nie piłem piwa z tak fantastycznym posmakiem dyni na podniebieniu. Pod tym względem Pinta z przesłodzonym cynamonowym Dyniamitem może sie od Ale uczyć.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010