AleBrowar Golden Monk
AleBrowar Golden Monk
AleBrowar Golden Monk
% alk. 7.2
Blg 18.0
IBU 60
5903364108267addbarcode
ulubione: 19
cena: 8,30 zł

Piwo w stylu Saison IPA, górnej fermentacji, niepasteryzowane. Golden Monk ma mętno–złoty kolor. Posiada niską, grubo pęcherzykową pianę, która szybko opada, jakby się nie nalało nic po niej nie zostaje nawet na szkle. Zapach, rasowej belgijskości, z aromatem cytrusów, lekki też wydawało mi się zapach bimbrowy, ogólnie pozytywne wrażenie. Smak jest na początku kwaskowaty, potem niska dość goryczka i cytusowość. Jest odrobina cytrusów z amerykańskich chmieli, a po ogrzaniu wyłazi nieco alkohol (ale piwo w końcu swój woltaż ma). W smaku czuć nieco słodyczy, ale szybko przechodzi ona w lekko męczącą kwaśność i mało wyrazistą goryczkę. Niby 60 IBU, ale gubi się ona gdzieś w tej całej dzikiej stajenności belgijskiej wsi, którą zaserwowały nam niepokorne drożdże T-58. Po kilku łykach czuć również właściwości rozgrzewające Mnicha. Ogólnie w zimny dzień pije się przyjemnie, szczypanie w język poprawia nieco odświeżający efekt, ale kończąc jedną, nie mam ochoty otworzyć kolejnej butelki. Za wycofanie się z pierwotnej etykiety daję minus.
Dodał: Kizior - 2013-12-10 09:39:13

oceny Oceny

Użytkownicy 7,16 / ilość: 112
Goście 7,75 / ilość: 16
średnia7,23 / ilość: 128

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lucalinvail
starstarstarstarstar
2022-06-27 23:25:23
Aromat cytrusowy, ale z jakimiś przyprawami w tle. Czy kwiaty? Ja bym tak tego nie porównał, bardziej jakieś wino - białe albo różowe, słodkie. Może miód pitny? Bursztynowe i zamglone, piana biała, średniopęcherzykowa.

Fajny ten mariaż Saisona i IPA, dużo się tu dzieje. Wypadkowa ziół, miodu, cytrusów, wina i biszkoptu. Paradoksalnie - gdyby ktoś popsuł Strong Lagera, to mógłby wyjść taki efekt - ale tutaj jest to zamierzone. Aromatic Saison IPA - to dobry opis dla tego piwa. Alkoholu nie czuć, ale w łeb wali.

Dla mnie ciekawe - bo nieprzeciętne. Mało jest takich piw. Obok Alchemika z Profesji jedna z ciekawszych \"popsutych\" IPeK.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar
2019-03-18 21:18:59
Bardzo ładna czapa piany w kolorze jasnego beżu o drobnej strukturze pęcherzykowej. Utrzymująca się. Bardzo ładny, obfity, przykładny lacing. Barwa miodowa - zmętniona. W aromacie amerykańskie chmiele z lekki ziołowym powiewem w tle. Aromat zdecydowanie nam się powiela w walorach smakowych. Goryczka w tej warce mieści się na dobrym, średnim poziomie.
Wysycenie: średnie
Warka do: 20.04.2019
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar
2019-01-25 19:57:29
Aromat przyprawowy, cytrusowy, kwiatowy, w smaku wyraźna \"belgia\", owocowe dojrzałe, ale i lekka cytrusowość. Goryczka fajna, wyraźna, zalegająca i całkiem pijalne mimo 7 % alko.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
2018-10-31 22:28:34
Barwa ciemnej pomarańczy jak dla mnie , zmętniona. Lacing słaby , piana szybko znika. W aromacie kwiatowo i czuć owoce typowe dla Saisona , pomarańcza jak dla mnie. Aromat mógłby być bardziej intensywny , jest taki bez charakteru jak dla mnie. Pełnia na średnim poziomie , czuć że jest ta goryczka na poziomie na średnim poziomie , piwo gładko wchodzi i szybko znika. Nie czuć ponad 7 % to jest przerażające jak dla mnie .Gaz raczej na niskim poziomie . Jak dla mnie piwo w którym za mało się dzieje , jest smaczne aczkolwiek miałem większe oczekiwania. Rześkie , smaczne , mogło by być lepsze. Warto wypić jak ktoś lubi Saison IPA bo czuć te akcenty Belgii tyle że mogło by być intensywniej. Warka do 20,04,2019
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.