AleBrowar Easy Pale Ale DDH Centennial BBC
AleBrowar Easy Pale Ale DDH Centennial BBC
AleBrowar Easy Pale Ale DDH Centennial BBC
% alk. 3.6
Blg 12.0
5907222039700addbarcode

Uwarzone przez AleBrowar.
Niskoprocentowe, podwójnie chmielone, mocno soczyste.
Podwójne chmielenie odmianą Centennial BBC, nadało nie tylko aksamitnej struktury i soczystości godnej DDH, ale też mocno grejfrutowego aromatu i smaku.
Można by opowiadać... ale spróbujcie sami.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2019-03-09 16:50:32

oceny Oceny

Użytkownicy 6,6 / ilość: 5
Goście 7 / ilość: 1
średnia6,67 / ilość: 6

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2022-02-18 23:25:40
Przekrafcone
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
2019-03-14 14:27:37
Barwa piwa niczym w soku multiwitamina tylko że ciemniejsza. Zmętnione całkowicie , piana biała ładnie się tworzy ale ma duże bąble i wygląda jak z płynu do mycia naczyń , brak lacingu i z trwałością mogło by być lepiej. W aromacie czuć że to Centennial , jest kwiatowo , tropiki , cytryna , limonka. Nie jest to wg mnie najlepszy chmiel. Pachnie ładnie choć nie powiedział bym że to DDH. W smaku średnie nasycenie , jest średnia goryczka nawet , czuć łodygę w posmaku. Fajnie wyczuwalny chmiel w smaku , sesyjne , delikatnie słodkie i jest spora podbudowa słodowa nawet za duża bym powiedział. Nie jest soczkowe ale cytryna , limonka jest a jednocześnie nie jest kwaśne. Ogólnie piwo mi smakowało choć spodziewałem się więcej. Za około 10 zł można kupić coś lepszego. Najsłabsze DDH z AleBrowaru co nie oznacza że jest słabym trunkiem .Takie 7 z minusem wg mnie , lepiej kupić zwykłego New Englanda będzie bardziej soczkowe. Warka do 04.11.2019
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2019-03-09 20:06:20
Aromat bardzo ładny, intensywnie chmielowy, wręcz sprawiająycy wrażenie perfumowanego. Mnóstwo żółtych owoców tropikalnych z przewagą brzoskwini, mango, marakui, ananasa, papai. Pachnie soczkowo, perfumowo.

Piwo o zmętnionej, jasnożółtej barwie i dość obfitej choć brzydkiej, białej, mydlanej pianie. Zbudowana z dużych, momentami wręcz z wielkich bąbelków i bąbli opada szybko, ale po zamieszaniu szkłem udaje się uzyskać ładniejszą, dość trwałą warstewkę.

Piwo wydaje się troszkę pustawe jeśli chodzi o ciało, ale na pewno jest gładkie i smukłe. W smaku też pojawiają się żółte owoce, ale całość teraz jest bardziej cytrusowa, a zwłaszcza grejpfrutowa - a to za sprawą goryczki. Średnio niskiej, przyjemnej. Nieco łodygowy, taniczny finish i aftertaste.

Easy w nazwie nie bierze się z nikąd - piwo jest easy drinking, znika ze szkła natychmiast. Jest lekkie, potężnie owocowe w aromacie - brzoskwinie, mango, papaja, marakuja. Owocowa bomba. W smaku zaś troszkę pustawe, ale gładkie, lekkie, grejpfrutowo cytrusowe ze średnio niską, podobną goryczką która leciutko zalega po finishu. Super piwo, taki mniejszy brat DDH IPA od AleBrowaru - aromat i smak chmielowy równie intensywny, a zawartość alkoholu, pełnia i słodycz zdecydowanie niższa. Bardzo dobre piwo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2019-03-08 20:13:58
Wygląd: barwa słomkowa, mętne, jakaś piana, niezbyt trwała
Zapach: pachnie ładnie chmielowo, cytrusowo, tropikalnie, ale mało intensywnie, jak byle APA, nie DDH
Smak: No nie smakuje jak 3,9% z 12 tylko góra 10, choć większość desitek będzie pełniejszych, jest okrutnie wodniste, fakt, że puszyste od płatków. Piwo lekko chlebowe, czerstwy jasny chleb, i zbożowe, odrobinę chmielowe, naprawdę jak na DDH bardzo słabo. Obstawiam, że to piwo miało być lżejszą wersją tych DIPA DDH, ale nie wyszło, piwo nie jest soczyste a wodniste, chmielowość też dosyć słaba.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2019-03-09 19:59:45
To dziwne że piję to samo piwo i mam odmienne odczucia
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.