To w Gościszewie uwarzyliśmy pierwsze piwa AleBrowaru i przez kilka ostatnich lat korzystaliśmy z gościnności tego pomorskiego browaru. Dzisiaj przedstawiamy Wam solidne i stylowe Double IPA i otwieramy nowy rozdział w ramach naszej piwnej kooperacji.
Komentarze:
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny
Brodzisław
Aromat najpierw karmelkowo-owocowy, także nuty opiekanego ciasta. Czuć słodsze odmiany chmielu amerykańskiego, potem dochodzą cytrusy i żywica.
W smaku jest treściwie, słodko i nieco alkoholowo. Znów dominuje karmel, czerwone owoce. Goryczka (cytrusowa i żywiczna) pojawia się po drugim łyku, narasta ale nie jest jakoś szczególnie intensywna. Potęguje ją alkoholowość.
Nawet jak na styl pijalność średnia. Piwo po słodszej stronie mocy, sporej mocy. Dla mnie ? za mało chmielu.
Marianek
Nos: z butelki słaby, ale ciekawy, bo głównie owoce tropikalne i to dojrzałe słodkie. Ze szkła dużo szersze spektrum aromatów: cytrusy, owoce tropikalne, żywica, iglaki oraz podstawa słodowa. Po ogrzaniu różnica w aromatach zanika i robi się coraz ciekawiej.
Smak: najpierw uderza słodycz od podstawy słodowej, w tym karmel, ale znośnie. Początkowo wyczuwalny wpływ pszenicy w postaci lekkiej kwaskowosci. Potem dominacja już chmielu, głównie żywica, zioła, a wszystko to okraszone owocami tropikalnymi i niewielkim wpływem owoców cytrusowych. Alkoholu nie czuć na języku, dopiero po pewnym czasie lekko ogrzewa gardło i szumi w głowie. Goryczka niezbyt solidna (średnia), krótka, nie odkłada się, co początkowo sprzyja pijalności. 20 blg to niemało, w ustach czuć, że zastosowano masę słodów.
Im cieplejsze piwo tym ciekawsze pod względem aromatów, ale traci na pijalności. Uczucia mieszane, bo można się było spodziewać ferii aromatów, a tu ledwie zagłuszona silna podstawa słodowa.
Rob_Rock
Beer-o-feel
2017-08-02