Aldaris Pilzenes Alus
Aldaris Pilzenes Alus
Aldaris Pilzenes Alus
% alk. 4.2
Blg 0.0
4750049052022addbarcode

Piwo barwy jasno złotej, klarowne. Piana niska, po nalaniu tworząca paro milimetrową warstewkę. Aromat złożony głównie z nut słodowych, lekko kwaskowaty w odbiorze. W smaku wyraźna słodowość, brak goryczki. Lekkie akcenty owocowe. Nieco kwaskowate. Wysycenie niskie.
Dodał: doktor_piwo - 2018-06-29 11:07:15

oceny Oceny

Użytkownicy 4,57 / ilość: 7
Goście 6 / ilość: 1
średnia4,75 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar
2018-08-22 15:37:16
Biała, głównie drobno-pęcherzykowa piana - opadająca - (w zależności od nalania..). Lacing w postaci różnej wielkości kleksów. Barwa złota - idealnie klarowna. W aromacie bardzo przyjemny słód. W smaku bardzo lekkie, rześkie ale nieco wodniste. Po dłuższej chwili degustowania pojawia się bardzo, ale to bardzo lekka, subtelna goryczka gdzieś w tle nie zalegająca. To styl lekkiego lagera także fajerwerków nikt tu się nie spodziewa lecz w tej kategorii nie jest złe.
Wysycenie: średnio-wysokie
Warka do: 05.11.2018r
6+
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2018-08-21 23:00:01
Wygląd: prawie wyskoczyło przy otwieraniu, kolor ciemna słomka, piany prawie nie posiada, nie posiada jej już przy nalewaniu, nawet przez chwilę jak cola
Zapach: zaraz po otwarciu suszem liściastym, po chwili z lekka żarecko, ale nie jest to intensywny aromat
Smak: Etykieta mówi, że zdobyło złoty medal na European Beer Star, to chyba inne piwo wysłali, pomijam to, że wysycenie jest niemal żadne, przy otwieraniu wyskoczyło (a parę miechów do terminu jeszcze ma), ten susz liściasty w zapachu, w smaku mówi, że to jednak stary chmiel, a nie jakaś niemiecka odmiana, gdyby nie ten delikatny posmak starego chmielu (goryczki nie posiada) to smakowałoby jak woda, to piwo smakuje jak Tyskie, albo jakiś inny gówniany korpolager, czyli woda, to, że to prawdopodobnie desitka, nie jest żadną okolicznością łagodzącą.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 2, zapach: 4, wygląd: 3 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar
2018-07-12 13:37:21
Ładna oprawa graficzna wiele obiecuje. Wiele, czyli niezłego lekkiego lagera. Dodam, że na doklejanej etykiecie jest informacja, że piwo zawiera 5% alk., mimo że na etykiecie oryginalnej jest 4,2%. Podobne niedbalstwo jest w składzie: na naklejce importera napisano, że są: woda, słód jęczmienny, słód i chmiel; natomiast na głównej jest można przeczytać w kilku językach (m.in. po angielsku i rosyjsku), że w składzie są: woda, słód jęczmienny, jęczmień i chmiel. Po wstępie pora na wrażenia z degustacji.

Wygląd - kolor ciemnej słomki, średnie wysycenie, klarowne, piana jest (ale chwilowo). Aromat - słód, kwasek i nieco nut oranżadowych. Smak - lekka słodowość, która przerywana jest drobiną kwasowości i smakiem gumy balonowej - pijalne, ale też i puste.

Reasumując - co najwyżej przeciętny lekki lager; bez większych wad, ale też nie ma w nim nic. co choćby na chwilę mogłoby zachwycić.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.