Akademickie Łódzkie Niefiltrowane
Akademickie Łódzkie Niefiltrowane
Akademickie Łódzkie Niefiltrowane
% alk. 5.2
Blg 12.0
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez Browary Regionalne Wąsosz dla Hurtowni Zofmar BIS z Łodzi. Jest to jasne piwo niefiltrowane i pasteryzowane. Możliwym jest, iż to piwo zastąpiło Akademickie Łódzkie warzone przez Browar Zamkowy z Raciborza. Być może jednak oba piwa będą nadal dostępne. Składniki: woda, słód jęczmienny, słód karmelowy, jęczmień browarny, chmiel, drożdże. Sugerowana temperatura podawania piwa to 10°C. Barwa złota, delikatnie zamglona. Piana w kolorze białym, głównie uformowana z średnich pęcherzy. Wysoka na ponad centymetr po przelaniu do szklanki. Bardzo szybko opadła na środku, pozostał średniej wielkości pierścień. Ślady na szkle jakie powstały za sprawą piany były nierówne oraz nietrwałe. Aromat umiarkowanie intensywny. Dominuje słód z subtelną słodyczą. W smaku ponownie słodowe, o delikatnie słodko-żbożowym finiszu, goryczka, która pojawia się przy końcu jest umiarkowanie wyraźna, lecz nawet długo się utrzymuje. Nasycenie średnie, w stronę wysokiego.
Dodał: stacher93 - 2015-04-17 10:12:32

oceny Oceny

Użytkownicy 6,2 / ilość: 10
Goście 7,33 / ilość: 6
średnia6,63 / ilość: 16

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
siemson
starstarstarstarstar
2023-02-06 14:59:47
Trochę mętne ale dobre. Smakuje i schłodzone i cieplejsze, pije się przyjemnie. Aromat na początku trochę dziwny ale szybko ulatuje i zostaje fajny słodowy. Goryczy nie ma za dużo ale fajnie zbilansowane.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar
2015-10-17 22:21:25
Dobre piwo z Browaru Wąsosz robione dla łódzkiej firmy. Kolor ciemnozłoty wpadający wręcz w pomarańcz, mętne. Ciekawy smak. Piwo jest słodkie z wyraźna goryczką na finiszu. Szczerze mówiąc niczego o podobnym smaku jeszcze nie piłem. Piwo kupiłem w wczoraj przeze mnie odkrytym świetnie zaopatrzonym sklepiku z regionalnymi piwami w Łodzi na Lutomierskiej.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-01-02 18:53:21
Natrafiłem na nie zupełnie przypadkiem.Wcześniej piłem Akademickie Łódzkie warzone przez Browar Zamkowy z Raciborza.Po zakupieniu niefiltrowanego byłem pewien, że to również produkt z Raciborza.Z dużym zdziwieniem przeczytałem, iż produkuje je Wąsosz.Co się okazało po raz piąty piję to samo piwo pod inną nazwą.Najpierw był Wąsosz 12, potem Kmicic Jasny Pełny, następnie Pomorzanin, Barbakan Jasny Niefiltrowany i teraz właśnie Akademickie Łódzkie.Szczerze mówiąc ta 12 mi smakuje, jest to piwo o dziwnym, trochę mylącym słodowo-sztucznym aromacie.W smaku natomiast jest wyraziste i pełne.Ma całkiem przyzwoitą goryczkę, która utrzymuje się całkiem długo.Ogólnie piwo przyzwoite.Swoją drogą jestem ciekaw czy jeszcze będę miał okazję napić się tego samego piwa po raz szósty, z inną nazwą.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.