Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen
Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen
Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen
Rauchmärzen
% alk. 5.1
Blg 13.5
brak kodu
orientacyjna cena: 7,50 zł


Marcowe to oryginalny specjał z Bambergu znany od setek lat. Ciemne piwo marcowe dolnej fermentacji, uwarzone wyłącznie za pomocą słodów wędzonych drewnem bukowym z własnej słodowni browaru Aecht Schlenkerla.
Dodał: bock - 2013-03-22 09:45:00

Oceny

Użytkownicy 7,93 / ilość: 28
Goście 7,37 / ilość: 19
średnia 7,7/10 / ilość: 47

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


nietzsche

2017-03-02 03:47:58
Zapach. Wali smołą, smarem, torfem jak jakiś single malt z Islay, poza tym niegarbowaną skórą i klepkami dębowymi, spod tego wyziera też treścistość słodowa, ciemna, palona, bo że wędzona to już wiemy, spieczona skórka chleba, jakaś mocno palona kawa, nawet jakiś karmel, poza tym chmiel, ziołowy. Ono daje taką starą apteką z PRL-u :D
Kolor ciemna cola, piana bez szału
W smaku wytrawne, bardzo garbnikowe, drewniane, torfowe, bardzo wędzonkowe, palone, zajeżdża jakąś maścią, starym lekarstwem, jest pełne treściwe, gęste, maślane (tak ma nuty jakiegoś diacetylu, ale pozytywne), goryczka umiarkowana, raczej taka węglowa, są suszone śliwki, jest ciemne pieczywo, które zlewa się gorzkim posmakiem, jest karmel, trochę toffi, jest ziołowo-przyprawowe, choć nie odczuwa się tego jako chmielowość. Piwo jest gładkie, aksamitne, harmonijne, doskonale ułożone.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 6 )

Gogo

2016-11-23 14:30:16
Najintensywniejsza szynkowa wędzonka jaką piłem do tej pory. Do tego piękna i trwała piana. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana piw wędzonych.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )

Slainte

2015-07-19 23:30:19
Schlenkerla w aromacie jest bardzo przyjemne, delikatne. Akcenty wędzone (domowa szynka), dymne, pod którymi króluje słód. Wszystko eleganckie, delikatne, nieco przygaszone. W smaku daje się wyczuć wyraźnie dymne akcenty, osmolone drewno, palony słód. Słabe, choć wystarczająco wyraźne akcenty chmielu dopełniają obrazu. Świetnie zharmonizowane, wysoce pijalne. Zresztą, co tu dużo gadać, po jego wypiciu rozważam emigrację do Bawarii. Piwo doskonałe.
Oceny tego użytkownika: 10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )

Stacher93

2014-04-27 18:58:43
Cóż, klasyk.Każda Schlenkerla jest świetna, jak zawsze smak zdominowany przez głęboką, szlachetną wędzonkę.Pije się bardzo przyjemnie, aczkolwiek te piwa mają do siebie to, iż szybko męczą, są ciężkie.W ostatnim czasie piłem duużo piw wędzonych i teraz mam chęć trochę od nich odpocząć.Marzena stawiam na równi z Urbockiem.Rauchweizen moim zdaniem był troszkę słabszy.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )

Stacher93
2014-04-27 18:58:43
Barwa ciemno-miedziana o czerwonym odcieniu, klarowna.Piana w kolorze kremowym, wysoka na ponad trzy centymetry.Robi wrażenie, jest gęsta i składa się z drobnych i średnich pęcherzyków.Świetnie zdobi ścianki, tworząc na nich grube koronki, które tylko miejscowo są poprzerywane i trzymają się do samego końca degustacji.Piana finalnie zredukowała się do zbitej, niskiej kołderki, z minimalnymi dziurami.Aromat wyraźny, potężna wędzonka, mocno dymiono-wędzone słody, kojarzące się ze świeżo uwędzoną kiełbasą.W oddali lekka słodycz i minimalne nuty chlebowe.W smaku pełne i treściwe, kubki smakowe szybko wypełnia mocarna wędzonka z akcentami dymionymi, ponownie kojarząca się z świeżo uwędzonym mięsem.Gdy wędzonka trochę ustaje, wyczuć można karmelową słodycz i akcenty chlebowe.Goryczka w piwie nie odgrywa ważnej roli, jest średnio-niska i pojawia się dosłownie na chwilę.Szybko zastępuje ją słodko-wędzony finisz, który jeszcze przez długi czas czuć na języku.Nasycenie CO2 na poziomie średnio-niskim, pasuje do tego typu piwa.Wybitne piwo, wyznacznik stylu i klasyka gatunku.Jestem fanem piw wędzonych, nie powiem, że chciałbym pić je codziennie, aczkolwiek często nachodzi mnie chęć na coś takiego i Schlenkerla w dzisiejszym dniu zaspokoiła moją ochotę na tego typu piwo.Jeżeli chodzi o ten browar, to piłem też dwie inne interpretacje wędzonki, aczkolwiek ta najbardziej przypadła mi do gustu.Jeżeli chodzi o polskie piwa w podobnym stylu to moim ideałem jest Deszcz w Cisnej z Ursy, niestety dawno go nie piłem bo w Częstochowie nie idzie go dostać...
Oceny użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010