Aecht Schlenkerla Rauchbier Weizen
Aecht Schlenkerla Rauchbier Weizen
Aecht Schlenkerla Rauchbier Weizen
% alk. 5.2
Blg 13.2
IBU 20
4037458000012addbarcode
ulubione: 3
cena: 7,50 zł

Aecht Schlenkerla Rauchbier Weizen to piwo pszeniczne z delikatnym wędzonym posmakiem. Tak jak bawarskie piwa pszeniczne uwarzone z mieszanki słodów jęczmiennych i pszenicznych. Dodany słód jęczmienny jest wędzony we własnej słodowni browaru Aecht Schlenkerla. Piwo jest niefiltrowane, dodawane są drożdże górnej fermentacji by zaszła refermentacja w butelce.
Dodał: bock - 2013-03-24 14:02:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,85 / ilość: 20
Goście 8 / ilość: 5
średnia 7,08/10 / ilość: 25

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-09-16 19:42:30
Aromat konkretnie wędzony, nuty typowe dla pszeniczniaka również wyczuwalne. W smaku średnio pełne, znów dużo wędzonki, przypieczony chlebek, goryczka przyjemna, finisz cierpki, mocno wędzony.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-03-26 21:54:36
Wygląd: Kolor miedziany, ale jest bardzo mętne, piana sążnista, taka brudna, przypomina skrobiową zawiesinę, podobny też lacing, grube płaty osiadające na szkle
Zapach: Goździki i banany, trochę jasnego chleba, mączność, ale przede wszystkim wędzonka, serowa, jak w roladzie ustrzyckiej czy gryfickim wędzonym
Smak: Piwo lekkie, ale przez swoją gładką, puszystą fakturę udające pełniejsze, dużo wędzonki, serowo-wędlinowej, dym z ogniska, zdecydowanie więcej goździka niż banana, jakaś powidłowa owocowość, goryczka ponad średnia, do zwykłego weizena mogłaby nie pasowa, ale do wędzonego pasuje, pasuje tu też średnie wysycenie. Z reguły, gdy widzę oceny to spora część ocenia je przez pryzmat pozostałych piw Schlenkerli, a to przecież wędzony, ale weizen.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Rovaty
starstarstarstarstar

2014-04-15 21:44:10
Piana z początku wysoka, kremowa, średnio i drobno pęcherzykowa, w miarę szybko opada. Dobrze oblepia szkło. Barwa ciemna, delikatnie mętna. Aromat raczej zdominowany przez wędzonkę chociaż gdzieś w tle przebijają się nuty pszeniczne. W smaku głównie wędzonka oraz trochę kwaskowości. Wysycenie na odpowiednim poziomie. Ciekawy pomysł jednak pszeniczniak nie był w stanie przebić się przez mocne akcenty wędzone. Piwo ciekawe jednak połączenie trochę nietrafione jak dla mnie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-04-10 18:09:26
Barwa miedziana, mętna.Piana biała, wysoka na około 3-4 centymetry.Drobnoziarnista, po chwili delikatnie opada, jednak ciągle utrzymuje się na powierzchni w postaci centymetrowej warstwy.Lekko zabarwia ścianki.Trzyma się do końca w postaci niskiej, aczkolwiek zwartej warstwy.W zapachu zdecydowanie przeważa wędzonka, w oddali obecne bardzo delikatny kwiatowy aromat.Solidna i szlachetna wędzonka zdominowała również smak, dość długo utrzymuje się i rozchodzi po całym języku.Na finiszu odczuwalna lekka kwaskowość i goryczka.Wysycenie średnie - odpowiednie.Sam fakt - wędzony pszeniczniak, to raczej coś bardzo nietypowego.Prawda jest taka, że posmak charakterystyczny dla piwa pszenicznego jest zdecydowanie niszczony i przesłoniony przez wędzonkę na najwyższym poziomie, jaka występuje w piwach z Schlenkerli.Piwo mi smakowało, aczkolwiek nastawiony byłem na coś trochę innego.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010