Aecht Schlenkerla Rauchbier Urbock
Aecht Schlenkerla Rauchbier Urbock
Aecht Schlenkerla Rauchbier Urbock
% alk. 6.5
IBU 40
brak koduaddbarcode
ulubione: 12
cena: 9 zł

Warzone przez Heller-Bräu Trum - Schlenkerla, w niemieckim Bambergu. Jest to wędzony koźlak. Posiada ciemno-brunatną barwę, przejrzystą tylko pod światłem. Piana wysoka i gęsta z drobnymi pęcherzykami. Opada w średnim tempie do kożucha obficie zostawiającego ślady na szkle. W zapachu dominuje głęboki aromat wędzonki, kojarzący się z wędzonym mięsem. W smaku solidna, aczkolwiek nie przesadna wędzonka, wraz z dość mocno wyczuwalną bazą słodową i przypalaną goryczką chmielową. Wysycenie na odpowiednim poziomie.
Dodał: Stacher93 - 2014-02-20 16:08:41

oceny Oceny

Użytkownicy 8,31 / ilość: 32
Goście 8,56 / ilość: 9
średnia 8,37/10 / ilość: 41

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
luke123
starstarstarstarstar

2019-12-29 15:41:32
Warka z oznaczeniem 07.2020 LXM

Wygląd: Barwa ciemno brązowa. Ładna, beżowa, drobno pęcherzykowa, trwała piana, pozostawiająca ładny lacing.

Aromat: No przede wszystkim wędzonka i dym. Także wędzone śliwki. Trochę w tle śliwki i wiśnie, biszkopty, ciasto owocowe.

Smak: Piwo wyraźnie wędzone. Trochę czekoladowe. W tle chlebowość i paloność. Jest goryczka. W odczuciu dosyć gładke. Pyszne.

Sztos!
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-12-05 00:24:25
Wygląd: kolor ciemnobrunatny, klarowne, rubinowe refleksy, spora piana, ładna, beżowa, drobna, sliczny lacing
Zapach: Zpach przede wszystkim wędzony, makrela, oscypek, kielbasa wiejska, jakieś mleczne nuty, delikatne owocowe i slodowe
Smak: Ktoś często p******i, że w Polsce się dymi, polskiego piwa wędzonego, które by się chociaż o nie ocierało, nie piłem, w żadnym wariancie i żadne nie mogło się z nim równać, a to po prostu lager, koźlak wędzony, za którego oddałbym i większość naszych tzw. sztosów. Piwo słodkie, pełne, nawet wyklejające jak na koźlaka, mocne nuty melanoidynowe, , spieczona skórka chleba, spieczona drożdżowka, wyraźna czerwona owocowość idąca w ciemną, delikatna kawa zbożowa, no i gwóźdź programu, czylu bukowa wędzonka, szynkowa, kiełbasiana, serowa, gryficki wędzony, oscypek, w smaku już nie ma ryby, ale piwo genialne.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 8 )
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2017-11-15 22:06:24
Kapitalna wędzonka, jedna z najlepszych jakie piłem. Bock-owy \"podkład\" również zachwyca, nie ma nieprzyjemnej specyficznej nut która często zdarza się w bock-ach jak i lagerach. Wędzonka niesamowicie szynkowa, długo utrzymująca posmak w ustach. Klasa, nie wiem czy z bocka o takim ekstrakcie można by było coś lepszego \"wymajstrować\".
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-12-20 22:20:33
Muszę przyznać że na prawdę rewelacyjny i nietuzinkowy aromat jak na wędzonego koźlaka. Aromat intensywny i złożony. Słodkawy i w głównej mierze wędzony. Dominuje nuta szynki, wędlin. Nuty oscypka jak dla mnie niewyczuwalne, ale można nuty wędzone skojarzyć też nieco z dymem. W tle zaś pojawia się bardzo przyjemna, słodka nuta czekoladowa. Czegoś czego kompletnie się nie spodziewałem. W szkle do zdania dochodzą też nuty słodowe.

Piwo w kolorze jasno brunatnym, ciemno brązowym, klarowne a pod światło mieni sięw kolorach bordowych i odcieniach głębokiego rubinu. Piana średnio obfita, beżowa, sprawia wrażenie niezbyt gęstej. Zbudowana z drobnych i średnich bąbelków. Niestety szybko opadaa w zasadzie do pierścienia przy ściankach szkła.

Piwo gładkie, pół słodkie. Słodowość dość łatwo wyczuwalna. Piwo w żadnym wypadku nie jest wodniste ani też zamulające, pełne, słodowe. Smak podobnie jak aromat bardzo złożony. Spodziewałem się kiełbasy, wędlin, tymczasem na pierwszym planie w moim odczuciu dominuje po prostu słodowość w tym lekkie nuty karmelowe, palone, melanoidynowe a nawet delikatnie śliwki w czekoladzie. Nuty wędzone pojawiają się chwilę później, na finishu i na afterze. Na finishu w postaci nieco wytrawnych wyraźnie dymionych akcentów. Aftertaste z kolei to już szynka i kiełbasa, której towarzyszy nieco goryczkowy posmak. Goryczka sama w sobie na średnim, idealnym jak na styl poziomie. Wysycenie niskie.

Sztos piwo. Szkoda że z tą pianą tak słabiutko, bo była by w pełni zasłużona 10.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010