Aecht Schlenkerla Rauchbier Urbock
Aecht Schlenkerla Rauchbier Urbock
Aecht Schlenkerla Rauchbier Urbock
% alk. 6.5
IBU 40
4037458000128addbarcode
ulubione: 30

Warzone przez Heller-Bräu Trum - Schlenkerla, w niemieckim Bambergu. Jest to wędzony koźlak. Posiada ciemno-brunatną barwę, przejrzystą tylko pod światłem. Piana wysoka i gęsta z drobnymi pęcherzykami. Opada w średnim tempie do kożucha obficie zostawiającego ślady na szkle. W zapachu dominuje głęboki aromat wędzonki, kojarzący się z wędzonym mięsem. W smaku solidna, aczkolwiek nie przesadna wędzonka, wraz z dość mocno wyczuwalną bazą słodową i przypalaną goryczką chmielową. Wysycenie na odpowiednim poziomie.

Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel
Dodał: Stacher93 - 2014-02-20 16:08:41

oceny Oceny

Użytkownicy 8,43 / ilość: 93
Goście 8,7 / ilość: 10
średnia8,46 / ilość: 103

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2023-01-14 19:16:32
Jest boskie! Tak wyrafinowanego i zarazem przyjemnego piwa nie piłem dawno. Wędzonka nie jest nachalna i stanowi znakomite uzupełnienie dla koźlaka. Coś pięknego.
awatar
Gość
awatar
Gość

2023-01-14 19:00:47
Piwo \"wigilijne\" : ) Smakuje jak alkoholowy kompot z wędzonych owoców - bardzo przyjemnie. Na początku jest mały szok związany ze skojarzeniami z kiełbasą wiejską / szynką, ale z każdym łykiem człowiek docenia to piwo coraz bardziej. To piwo jest wyborne! Zakupione w Lidlu w rozsądnej cenie.
awatar
Marcinowaty
starstarstarstar

2022-12-15 18:14:22
Doskonałe piwo. Oscypkowa wędzonka. Dymność nie przeszkadza.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2022-12-12 21:56:01
Fanem jestem wędzenia. Wędzone whisky, wędzone piwo.
Kupuję każdę wędzone piwo na jakie wpadnę ale nie mam wielkiego doświadczenia. Zwykle jest zawiedziony ilością doznań niezależnie od jakości. Niedowędzone. Colila 12 ledwo daje znać ile można uwędzić.

To o urbocku. Piersze wrażenie petarda. Szynka zrobiła na mnie wrażenie. Porównywalne z pierwszą dymną słoną whisky kiery zastanawiałem się WTF. Potrzebowałem chwili, żeby ogarnąć sensory i następnie odkryć, że to dobre. Tutaj też miałem moment wow.

Niestety a może na szczęście intensywność aromatów wezono wędliniarskich szybko spada. Po pierwszych minutach wychodzi profil pełnego ciemnego piwa wciąz dymionego ale pierwsze nuty to kompletny, smaczny bock. Ponownie trzeba nastroić sensory.

Składa się to wszystko na ciekawe i bardzo dobre piwo. Nie tak hardkorowe jak na początku obiecuje ale może i lepiej bo byłoby cięzkie. Zawsze można zakąsić szynką.

Cechą dobrego piwa jest to że się zmienia w trakcie picia. Tutaj to jest i to aż nadto. Z dalszym ogrzaniem pracuje i zmienia się to co jest akcentowane.

Fajne piwo. Do zwiedzenia.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.