Aecht Schlenkerla Rauchbier Urbock
Aecht Schlenkerla Rauchbier Urbock
Aecht Schlenkerla Rauchbier Urbock
% alk. 6.5
IBU 40
brak koduaddbarcode
ulubione: 8
cena: 9 zł

Warzone przez Heller-Bräu Trum - Schlenkerla, w niemieckim Bambergu. Jest to wędzony koźlak. Posiada ciemno-brunatną barwę, przejrzystą tylko pod światłem. Piana wysoka i gęsta z drobnymi pęcherzykami. Opada w średnim tempie do kożucha obficie zostawiającego ślady na szkle. W zapachu dominuje głęboki aromat wędzonki, kojarzący się z wędzonym mięsem. W smaku solidna, aczkolwiek nie przesadna wędzonka, wraz z dość mocno wyczuwalną bazą słodową i przypalaną goryczką chmielową. Wysycenie na odpowiednim poziomie.
Dodał: Stacher93 - 2014-02-20 16:08:41

oceny Oceny

Użytkownicy 7,92 / ilość: 24
Goście 8,56 / ilość: 9
średnia 8,09/10 / ilość: 33

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bob
starstarstarstarstar

2017-11-15 22:06:24
Kapitalna wędzonka, jedna z najlepszych jakie piłem. Bock-owy "podkład" również zachwyca, nie ma nieprzyjemnej specyficznej nut która często zdarza się w bock-ach jak i lagerach. Wędzonka niesamowicie szynkowa, długo utrzymująca posmak w ustach. Klasa, nie wiem czy z bocka o takim ekstrakcie można by było coś lepszego "wymajstrować".
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-12-20 22:20:33
Muszę przyznać że na prawdę rewelacyjny i nietuzinkowy aromat jak na wędzonego koźlaka. Aromat intensywny i złożony. Słodkawy i w głównej mierze wędzony. Dominuje nuta szynki, wędlin. Nuty oscypka jak dla mnie niewyczuwalne, ale można nuty wędzone skojarzyć też nieco z dymem. W tle zaś pojawia się bardzo przyjemna, słodka nuta czekoladowa. Czegoś czego kompletnie się nie spodziewałem. W szkle do zdania dochodzą też nuty słodowe.

Piwo w kolorze jasno brunatnym, ciemno brązowym, klarowne a pod światło mieni sięw kolorach bordowych i odcieniach głębokiego rubinu. Piana średnio obfita, beżowa, sprawia wrażenie niezbyt gęstej. Zbudowana z drobnych i średnich bąbelków. Niestety szybko opadaa w zasadzie do pierścienia przy ściankach szkła.

Piwo gładkie, pół słodkie. Słodowość dość łatwo wyczuwalna. Piwo w żadnym wypadku nie jest wodniste ani też zamulające, pełne, słodowe. Smak podobnie jak aromat bardzo złożony. Spodziewałem się kiełbasy, wędlin, tymczasem na pierwszym planie w moim odczuciu dominuje po prostu słodowość w tym lekkie nuty karmelowe, palone, melanoidynowe a nawet delikatnie śliwki w czekoladzie. Nuty wędzone pojawiają się chwilę później, na finishu i na afterze. Na finishu w postaci nieco wytrawnych wyraźnie dymionych akcentów. Aftertaste z kolei to już szynka i kiełbasa, której towarzyszy nieco goryczkowy posmak. Goryczka sama w sobie na średnim, idealnym jak na styl poziomie. Wysycenie niskie.

Sztos piwo. Szkoda że z tą pianą tak słabiutko, bo była by w pełni zasłużona 10.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2016-12-12 23:12:32
Najlepsza wędzonka jaką dotychczas piłem
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-10-11 17:33:18
Całkiem przypadkiem kupiłem to piwo w Berlinie i faktycznie jest to pierwsze takie piwo o tak niezapomnianym posmakiem czegoś wędzonego mi osobiście ten posmak kojarzy się z zapachem z wędzarni takiej domowej.Piana gęsta kolor ciemny bursztyn smak średni bo posmak tej wędzonki przyćmiewa wszystko w tym trunku.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010