Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen
Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen
Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen
% alk. 5.1
Blg 13.5
4037458000012addbarcode
ulubione: 14
cena: 7,50 zł

Marcowe to oryginalny specjał z Bambergu znany od setek lat. Ciemne piwo marcowe dolnej fermentacji, uwarzone wyłącznie za pomocą słodów wędzonych drewnem bukowym z własnej słodowni browaru Aecht Schlenkerla.
Dodał: bock - 2013-03-22 09:45:00

oceny Oceny

Użytkownicy 8,15 / ilość: 59
Goście 7,54 / ilość: 13
średnia8,04 / ilość: 72

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
piotremon
starstarstarstarstar

2021-06-21 23:57:23
Ciemnorubinowe, klarowne piwo z dość obfitą i dość szybko redukującą się kremową pianą.
Na pierwszym planie wędzonka i słodowość. Delikatnie pojawiają się suszone słodkie owoce (w kombinacji z wędzonką tworzą klimaty lekko przypominające kompot z suszu) i rumiana skórka słodkiego pieczywa drożdżowego.
W smaku króluje słodowość skontrowana nieprzesadnie mocną, choć wyraźną goryczą. Wędzonka (wyraźna) jest moim zdaniem w punkt, wyraźnie podkreśla charakter tego marcowego. Piwo jest pełne, raczej wytrawne pomimo swojej słodowości i wysycone na poziomie średnio-niskim. Moim zdaniem bardzo dobre, choć koźlak smakował mi jeszcze bardziej:)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
MM1990
starstarstarstarstar

2021-06-03 10:49:10
Czy nie jest to przypadkiem idealna \"wędzonka\"? Począwszy od wyglądu, a skończywszy na zapachu i smaku? Kupuję za każdym razem, gdy tylko je zobaczę w sklepie, bo to chyba jedno z moich trzech ulubionych piw.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
luke123
starstarstarstarstar

2021-05-27 21:32:05
Warka z datą ważności 06/2021

Wygląd: Brązowe, miedziane, rubinowe przebłyski, ciemne jak na märzena, ale to Schlenkerla. Raczej klarowne. Ładna beżowa pianka - umiarkowanie obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, po jakimś czasie redukuje się do lacingu i obrączki. 9/10

Aromat: Oj, no na pierwszym planie wędzonka - wjeżdża szynka, boczek, oscypek, przepiękna sprawa. Za tym wyczuwalne nuty słodowe, silna słodowość, zbożowość, trochę chleba, może nut opiekanych, karmel mooże minimalnie i daleko. Czysty lagerowy profil. 9/10

Smak: Wędzonka na pierwszym planie. Wyraźna słodowość, zdecydowana, ale z pewną delikatnością. Lekko słodkawe odsłodowo, ale nie jest jakieś mdłe i niedofermentowane, finisz może odrobinę wytrawniejszy. Lekka, ale wyraźna goryczka, która dobrze balansuje i nawet zostaje moment w ustach, co wraz z wędzonką daje super przyjemny aftertaste. Treściwość średnia, nawet z jakąś puszystością. Wysycenie średnie. Smaczne i pijalne. 9/10

Wspaniała klasyka. 9/10
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2021-05-14 22:10:52
Piana bardziej beżowa niż biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza rubinowa, raczej klarowne i przejrzyste, brak większych śladów zmętnienia. W zapachu świetna bukowa wędzonka, uwielbiam te klimaty, ponadto karmel, chlebek, czyli marcowe akcenty. W smaku wędzoneczka elegancko osiada na podniebieniu, szynka, mięso, takie klimat, zaskakująco duża wodnistość, sporo karmelu, po ogrzaniu wchodzi więcej wędzonki i dość zalegająca goryczka, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od niemieckiego browaru, etykieta w klasycznym, eleganckim stylu. Warka 11.2021. Ubóstwiam wędzone klimaty, aczkolwiek ta Schlenkerla poszła bardziej w stronę marcowego profilu. Jest wędzonka, szyneczka ale życzyłbym jej sobie jeszcze więcej. Ode mnie mocna 7, takie piwa zdecydowanie trafiają w moje gusta smakowe.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.